اخبار سیاسی

وزارت امور خارجه انگلیس به وزارت امور خارجه و توسعه تغییر نام داد

سفیر انگلیس در ایران از ادغام وزارت امور خارجه با اداره توسعه بین الملل کشورش در یک وزارتخانه جدید با عنوان وزارت امور خارجه و توسعه اطلاع داد.

1 آبان 1399

دستکاری بورس چقدر حقیقت دارد؟

به گزارش خبرنگاران، به نظر می رسد حمایت دستوری سبب تغییر تاکتیک های بورس بازی شده است. جایی که معامله گران خرد به جای توجه به ریسک سرمایه گذاری خود به دنبال سهمی هستند که در صورت افت قیمت، حقوقی ها ناجی آن شوند.

29 مهر 1399

حشد شعبی: بازار سیاه تسلیحات دنیا در خدمت داعش است

یک مقام نظامی حشد شعبی عراق تاکید نموده است که محل ذخیره تسلیحات داعش توسط بازار سیاه فروش سلاح که عمدتا توسط کارخانه های غربی اداره می شوند، علت فعالیت جنایتکارانه داعش است.

28 مهر 1399

کلاس اولی ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می فرایند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: کلاس اولی ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می فرایند.

26 مهر 1399

کرملین: حضور مزدوران خارجی در منطقه قره باغ خطر بزرگی است

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام نمود که تعهدات روسیه در سازمان پیمان امنیت جمعی شامل منطقه قره باغ نمی گردد.

21 مهر 1399

پیشنهاد وزیر دفاع ترکیه درباره جنگ قره باغ: ارمنستان باید عقب بکشد

وزیر دفاع ترکیه امروز (پنجشنبه) بار دیگر موضع آنکارا مبنی بر لزوم عقب نشینی نیروهای ارمنستان از منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی را تکرار کرد.

20 مهر 1399

آماده باش کانادا برای تنش پس از انتخابات آمریکا

خبرنگاران : نخست وزیر کانادا گفته کشورش آمادگی پذیرش آشفتگی احتمالی در آمریکا در صورت شفاف نبودن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را دارد.

20 مهر 1399

اینفوگرافیک ، پرفالوورترین وزیران خارجه جهان در توئیتر

اینفوگرافیک زیر مربوط به وزیران خارجه چند کشور است که بیشترین تعداد دنبال کننده را در شبکه اجتماعی توئیتر دارند.

17 مهر 1399

روسیه برداشت آمریکا درباره فعال کردن مکانیسم ماشه را رد کرد

به گزارش خبرنگاران، دفتر نمایندگی روسیه مستقر در وین امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری صراحتاً با تقلای آمریکا در راستای فعال سازی مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران مخالفت کرد.

17 مهر 1399

تحریم ها شامل حال اورژانس هم شد ، نزدیک به 2000 نفر از همکارانمان کرونا گرفتند و 4 تن شهید شدند

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور 4 نفر از همکارانمان به شهادت رسیده و حدود 1900 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

15 مهر 1399

طرح پیش فروش نفت هنوز قطعی نیست

وزیر نفت گفت: یک خلط مبحثی میان طرح عرضه اوراق سلف نفتی در بازار بورس و پیشنهاد پیش فروش قطعی نفت با سررسید دو ساله انجام شده، البته هنوز طرح پیش فروش قطعی نشده است.

12 مهر 1399

آلمان یاری به لبنان را به انجام اصلاحات مشروط کرد

وزیر خارجه آلمان گفت: هرکسی در لبنان باید این را فهمیده باشد که شرایط به این صورت نمی تواند ادامه یابد و اینکه این کشور نیازمند اصلاحاتی گسترده است.

11 مهر 1399

شریعتمداری: رسانه ها در راهنمایی، اصلاح و تغییر افکار جامعه نقشی بی بدیل دارند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رسانه ها، بعنوان یکی از ارکان اساسی جامعه علاوه بر اطلاع رسانی رویداد ها در راهنمایی، اصلاح و تغییر افکار جامعه نقشی بی بدیل دارند و گزاف نیست اگر بگوئیم دنیای بی رسانه، دنیای مرده، منجمد و بی روحی است که تا کرانه های...

8 مهر 1399

برگزاری کنکور در جلسه فوق العاده هفته آینده کمیسیون آموزش آنالیز می گردد

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: یکشنبه هفته آینده جلسه فوق العاده ای را با حضور بعضی مقامات وزارتخانه های بهداشت و علوم درباره کنکور برگزار خواهیم کرد.

30 شهریور 1399

خبرنگاران وزیر دفاع استرالیا همکاری با آمریکا را برای امنیت ایندو-پاسفیک مهم دانست

نیویورک- خبرنگاران- وزیر دفاع استرالیا همکاری با آمریکا را برای امنیت منطقه ایندو-پاسفیک مهم دانست و گفت می خواهیم 270 میلیارد دلار برای تقویت توانایی های دفاعی خود سرمایه گذاری کنیم.

29 شهریور 1399

فرانسه عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق را محکوم کرد

فرانسه روز پنجشنبه با توصیف عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق با عنوان اقدام خطرناک آنکارا، این عملیات را محکوم کرد.

29 شهریور 1399

هواپیمای ماهان وارد حریم هوایی ایران شد

هواپیمای ماهان که ساعاتی پیش در راستا بیروت مورد حمله دو جنگنده قرار گرفته بود، پس از تخلیه مسافران، به سمت ایران پرواز کرد که دقایقی پیش وارد حریم هوایی ایران شد.

25 شهریور 1399

کرملین گزارش مجلس انگلیس را رد کرد

کرملین به گزارش ارائه شده از سوی کمیته اطلاعات و امنیت مجلس انگلیس درباره ظرفیت های سایبری روسیه واکنش نشان داد و سخنگوی آن گفت: مسکو هرگز در انتخابات و روندهای انتخاباتی در هیچ کشوری مداخله نکرده و کوشش های این چنینی را برنمی تابد.

23 شهریور 1399

نصر الشمری: دخالت در کار مقاومت از قد و قواره تو عظیم تر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از دفتر اطلاع رسانی نجباء، نصر الشمری معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق در پیامی توئیتری استفان هیکی سفیر لندن در بغداد را مخاطب قرار داد و نوشت: به کار خودت بپرداز و در مسائل دیگران دخالت نکن.

23 شهریور 1399

پرونده عجیب کشتی دولگوف پس از 10 سال بسته شد

یک کشتی ماهیگیری عظیم و خدمه آن مدت 10 سال اقیانوس های دنیا را غارت کردند و بار ها از قانون گریختند. اما یک تعقیب و گریز پرماجرا در آب های آزاد در نهایت فراری را به دام انداخت.

22 شهریور 1399
تعداد: (243)