فرهنگ و هنر

در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا، اینستاگرام جای فیس بوک را در پراکندن اخبار کاذب خواهد گرفت!

فیسبوک در کارزار انتخاباتی سال 2016 امریکا، پیشرو انتشار اخبار و اطلاعات غلط و جعلی برای منحرف کردن افکار عمومی بود و اکنون پیش بینی می گردد در انتخابات 2020 اینستاگرام این وظیفه را برعهده داشته باشد.

3 بهمن 1398

عراق، هشدار عشایر به فرقه صرخی ها، نخبگان نجف: معترضان مسالمت جو صورت نمی پوشانند

عشایر عراق به فتنه گران درباره ادامه آشوب و اغتشاش و برهم زدن اوضاع این کشور در راستای نقشه های دشمنان هشدار دادند.

29 دی 1398

نمای نزدیک از یک شغل رمانتیک در نمایشگاه کتاب

کلوزآپ؛ نمای نزدیک از یک شغل رمانتیک نام بُرش هایی خاص از تاریخ سینمای دنیا است که با گردآوری و ترجمه یک سینماگر، در نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد.

28 دی 1398

حمایت وزارت کار از سرمایه گذاران گردشگری شاهین شهر و میمه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهین شهر و میمه از ارائه بسته های حمایتی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ویژه سرمایه گذاران حوزه گردشگری این شهرستان توسط معاون این وزارتخانه اطلاع داد.

25 دی 1398

گردشگری روستایی زیربنای رونق مالی گناباد است

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: با توجه به ظرفیت ها و جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهرستان، توسعه گردشگری روستایی ضرورت و زیربنای رونق مالی و موجب جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

25 دی 1398

بهترین مقاصد گردشگری فرهنگی و هنری جهان

در گوشه و کنار جهان، شهرهایی هستند که از پیشینه تاریخی غنی تری برخوردارند. این پیشینه تاریخی سبب شده که فرهنگ و هنر در آن شهر جلوه دیگری داشته باشد. در این مقاله با برترین مقاصد گردشگری جهان به لحاظ وجود آثار هنری و فرهنگی آشنا می شویم. با خبرنگاران همراه...

23 دی 1398

ورود سرمایه گذاران چینی به بازار ایران

خبرنگاران: نایب رئیس اتاق ایران و چین می گوید: بر خلاف آنچه بعضی تصور می نمایند که فقط از چین کالا وارد می کنیم اما اکنون صادرات خوبی در شیرینی و شکلات، فرش ماشینی و خشکبار داریم. صادرات پوشاک، کفش، صنایع دستی و مواد غذایی به چین دنبال می گردد.

22 دی 1398

نوروز در تاجیکستان چطور می گذرد؟

نوروز فقط مخصوص یک کشور نیست. شاید استفاده از لغت نوروزستان یا جغرافیای فرهنگ نوروز اصطلاح درستی باشد که باقر تعیین روزنامه نگار عنوانش کرد. به جز ایران در کشورهای دیگری مثل تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، پاکستان و ازبکستان هم آمدن بهار...

15 دی 1398

طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور برگزار می شود

مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور خبر داد.

13 دی 1398

مرگ مرموز خواننده 26 ساله کانادایی ، صدای فرهنگ اسکیموها خاموش شد

کلی فریزر که بیش از هر چیز برای بازخوانی یکی از ترانه های ریحانا به زبان بومیان کانادا و کوشش برای زنده نگه داشتن فرهنگ اینوئیت ها شهرت داشت، در 26 سالگی از جهان رفت.

8 دی 1398

مراکز خرید فلورانس؛ خرید از برترین برندهای مد دنیا

فلورانس، یکی از شهرهای توریستی و محبوب ایتالیا، مراکز خرید و اوت لت های متعددی دارد که بهترین اجناس از برترین برندهای دنیای مد را عرضه می نمایند.

3 دی 1398

نگاهی به سیمای حضرت زینب(س) در گنجینة الاسرار

یکی از زیباترین صحنه های توصیف شده در گنجینة الاسرار عمان سامانی به وداع حضرت زینب(س) با حضرت سیدالشهدا(ع) اختصاص دارد.

3 دی 1398

سوال امتحانی جامعه شناسی ملل و یک درس بزرگ ، مادر یعقوب لیث چرا معروف بود؟

دلیل اشتهار مادر یعقوب لیث صفاری چه بود؟ این سوال امتحانی واحد جامعه شناسی ملل بود. شما پاسخ آن را می دانید؟

27 آذر 1398

افسانه ها و باورهای اشتباه درباره مغز

مجله همشهری دانستنیها - بی بی ناز غیابی: در فیلم اکشن هالیوودی لوسی، مورگان فریمن که نقش یک متخصص مغز و اعصاب مشهور را بازی می نماید، در یکی از سکانس های فیلم خطاب به سالن مملو از مخاطبین می گوید: تخمین زده شده که انسان ها تنها از 10 درصد ظرفیت مغزشان استفاده...

23 آذر 1398

تلاش شهرداری شیراز برای تکمیل 5 تقاطع حساس

معاون عمرانی و فتی شهرداری شیراز گفت: در بخش پل سازی پنج تقاطع حساس در این کلانشهر در دست اجرا قرار گرفته است که تلاش می شود تا سرانجام سال تکمیل و به بهره برداری برسند.

18 آذر 1398

تشکل های دانشجویی صنایع دستی در بوشهر تشکیل می شود

معاون صنایع دستی بوشهر تأکید کرد: تشکل های دانشجویی صنایع دستی در رشته ها و گروه های اقتصادی دانشگاهی با کمک مجموعه فرهنگی دانشگاه خلیج فارس تشکیل و از این طریق کارآفرینی و بازاریابی در حوزه صنایع دستی را تقویت خواهیم کرد.

17 آذر 1398

خواب زنان با مردان تفاوت دارد؟

زنان حتی هویت افراد را در خواب تشخیص می دهند؛ بر فرض همسر یا افراد آشنای دیگر. اما مردان بر خلاف زنان، هیچ گزارشی از مشاهده رنگ یا هویت همسر یا سایر افراد آشنای دیگر نداده اند.

14 آذر 1398

بهشت های گمشده: جزایری که به دست گردشگران تخریب شدند

جزایر بر اساس موقعیت جغرافیایی، دارای ازدحام بیشتری نسبت به سایر نقاط دیدنی هستند. مسافرت های فراوان به جزایر پرطرفدار باعث افزایش بحرانی جمعیت در این مناطق می گردد. با وجود دریا، محدودیت گسترش فضا نیز گریبان گیر جزایر پربازدید است.

11 آذر 1398

58 اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز ارسال شد

دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز با اشاره به آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره گفت: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار ، 58 اثر شامل 48 اثر داخلی و 10 اثر خارجی به دبیرخانه شانزدهمین دوره این جشنواره رسید.

3 آذر 1398

نمایش 2 نسخه خطی دیوان حافظ در موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه نیاوران

موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران همزمان با 20 مهر روز بزرگداشت حافظ شاعر بزرگ و پرآوازه ایرانی، دو نسخه خطی دیوان حافظ از گنجینه این موزه را در معرض دید علاقه مندان قرار داد.

1 آذر 1398
تعداد: (68)