فرهنگ و هنر

هندوانه شب یلدا منتشر شد

کتاب داستان هندوانه شب یلدا با هدف آشنایی بچه ها به آداب و رسوم و فرهنگ کهن ایران توسط انتشارات مدرسه منتشر شد.

30 دی 1399

کارگروه فراوری مشترک در بنیاد فارابی ایجاد کردیم

تهران (پانا) - مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت که ما در این سال ها، کارگروه تخصصی فراوری مشترک را در بنیاد فارابی ایجاد کردیم و خوبشختانه شش پروژه فراوری مشترک هم در این سال ها به ثمر رسیده است.

18 دی 1399

اگر پول داشته باشیم پروژکتور بخریم یا تلویزیون؟

انتخاب بین پروژکتور و تلویزیون خیلی کار راحتی نیست.

18 دی 1399

نمایشگاه بهاره، مجازی برگزار می شود

هر ساله با فرارسیدن اسفندماه و نزدیکی به ایام نوروز، نمایشگاه هایی تحت عنوان نمایشگاه بهاره در تمام استان های کشور با هدف ایجاد فضایی برای عرضه محصولات توسط کسب و کارهای کوچک و خرید مایحتاج نوروزی با قیمت های مناسب از سوی شهروندان برپا می شد. امسال اما...

14 دی 1399

خبرنگاران گورستان دارالسلم

خبرنگاران - شیراز - گورستان دارالسلم معروف به دارالسلام یا وادی السلام یکی از قدیمی ترین آرامستان های ایران واقع در شهر شیراز و پیش از دارالرحمه شیراز به شمار می رود؛ که در آن مقبره هایی از قرن اول و دوم هجری و قبور بزرگان ادبی، علمی، عرفانی و مذهبی بسیاری...

11 دی 1399

دلیل خداحافظی خشایار اعتمادی از موسیقی چه بود

تهران (پانا) - خشایار اعتمادی تا به امروز اجراهای زیادی در داخل و خارج از کشور داشته است؛ به همین بهانه با این خواننده که سال های زیادی را با چالش ها و فراز و نشیب های موسیقی گذرانده است، گفت وگو کردیم.

10 دی 1399

خبرنگاران کرونا حریف جشنواره برلین نشد

تهران- خبرنگاران- هفتادمین جشنواره بین المللی فیلم برلین با وجود تداوم شیوع کرونا، به صورت حضوری و فیزیکی برگزار می گردد.

1 دی 1399

ده توصیه برای ایجاد افکار مثبت در دوران کرونا

هر روز، برای مدت کوتاهی هم که شده، از کسانی که به دنیا و شرایط فعلی بدبینانه می نگرند دوری بجویید. در عوض به کسانی که شما را می سازند یا نظر بدبینانه را تغییر می دهند، یا باعث خندیدن شما می شوند، بچسبید.

28 آذر 1399

کرونا و معنویت در آیینه داستان و ادبیات داستانی

به گزارش خبرنگاران مرکز نویسندگی خلاق معاونت فرهنگی واحد شهید بهشتی مسابقه داستان نویسی با موضوع کرونا و معنویت در آیینه داستان و ادبیات داستانی برگزار می نماید.

26 آذر 1399

تعبیر خواب یخچال - یخچال خراب در خواب چه تعبیری دارد؟

دیدن یخچال در خواب نماد سرد مزاجی (خونسرد بودن) و عدم ارتباط قوی بیننده خواب با دیگران است. با تعبیر خواب یخچال همراه مجله خبرنگاران باشید.

15 آذر 1399

از بین بردن ترک شکم بعد از زایمان از بین بردن ترک شکم بعد از زایمان

ترک های روی شکم یکی از عوارض بسیار ناخوشایند دوران بارداری است که گاهی منظره بسیار بدی را بر روی شکم مادر ایجاد می کند. اما خوشبختانه امروزه روش های درمانی خانگی، دارویی و سایر روش ها همانند لیزر ترکهای شکم بعد از زایمان ابداع شده اند که با کمک دریافت...

12 آذر 1399

تعبیر خواب گل نرگس

با تعبیر خواب نرگس، تعبیر خواب هدیه دریافت نرگس، تعبیر خواب چیدن نرگس، تعبیر خواب گل نرگس پژمرده و تعبیر خواب بوییدن گل نرگس همراه ما باشید.

4 آذر 1399

مرگ فتحعلی شاه قاجار

مرتضی میرحسینی نویسنده کتاب از نادرشاه تا آقا محمدخان قاجار در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: آنقدر فرزند و نوه داشت که به قول زرین کوب بعضی به خاطر کثرت اولاد او را به تعریض آدم ثانی خوانده اند زیرا خود یک تنه خلقی جدید ایجاد نموده بود.

30 آبان 1399

تپش نبض مستند در قاب تلویزیون

امروز چهارمین جشنواره تلویزیونی به نمایش آثار خود انتها می دهد. این موضوع بهانه ای شد تا به آنالیز نقاط قوت و ضعف این جشنواره در دوره چهارم آن بپردازیم.

26 آبان 1399

کشف و ضبط یک دستگاه گنج یاب در چهارمحال و بختیاری

جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: یک دستگاه گنج یاب در منطقه سامان از توابع این استان کشف و ضبط شد.

24 آبان 1399

15 متن زیبا برای دخترم که زندگیمه، از زبان پدر و مادر

دختر داشتن یعنی عشق! دختر داشتن یعنی داشتن یک دنیای زیبا با خنده های زیبا! بله! داشتن فرزند دختر می توانند مانند یک رویا زیبا و جذاب باشد. اگر دختر دارید حتما می دانید که چه روحیات حساسی دارد و چقدر بیشتر نیاز به محبت شما دارد. پس در این مطلب با ما همراه...

16 آبان 1399

منبر مسجد جامع نقوسان، دومین اثر تاریخ دار چوبی ایران

منبر به عنوان مسندگاه حضرت رسول(ص) از صدر اسلام تا به امروز جایگاه ویژه ای در هنر دوره اسلامی داشته است. این آثار چوبی با بهترین و عالی ترین تزئینات آراسته شدند و نمودی کامل از هنر سرزمین های مختلف به حساب آمدند.

13 آبان 1399

جدیدترین و زیباترین ایده های طراحی وان حمام کوچک و عظیم

وان حمام کوچک یا عظیم بنوعی عنصر کامل نماینده یا تمام نماینده در دکوراسیون حمام ها محسوب می گردد. با حضور وان در حمام می توان کنتراست و تضادی زیبا در دکوراسیون داخلی محیط ایجاد کرد که در دید هر فردی خوشایند بنظر برسد. بخصوص مدل های امروزی که در طرح ها،...

12 آبان 1399

عادت های رایجی که به ظاهر ما صدمه می زنند

روزیاتو/ به این فکر کنید که ما هر روز چقدر کار را صرفاً بر حسب عادت و به طور اتوماتیک انجام می دهیم. متأسفانه بعضی از این کارها ممکن است به سلامت و زیبایی ما صدمه بزنند. این عادت ها در نگاه اول شاید مضر به نظر نرسند اما خیلی زود آثار منفی شان را خواهیم دید.

8 آبان 1399

بیماران کرونایی شهرستان سلسله ارتباطی با بازگشایی مدارس ندارند

خبرنگاران/لرستان مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در حاشیه نشستی که عصر امروز به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان و سایر مسئولان مرتبط برگزار گردید، اظهار کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اعلام نمود که بیماران کرونایی شهرستان سلسله هیچ ارتباطی...

4 آبان 1399
تعداد: (181)