اخبار و رویدادها

چرایی تاکید دولت افغانستان بر برگزاری انتخابات

نشریه آمریکایی نوشت که تاکید دولت افغانستان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بدلیل تقویت و تسلط مواضع پیش از گفت وگوهای بین الافغانی است.

31 شهریور 1398

خیابان استاد نجات الهی تهران گذر صنایع دستی شد

مراسم بزرگداشت 20 خرداد، روز جهانی صنایع دستی عصر امروز دوشنبه با حضور غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پیروز حناچی شهردار تهران...

30 شهریور 1398

مجموعه جهانی تخت جمشید در صدر بازدید گردشگران خارجی استان فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: طی هفت ماه سال جاری بیش از 4میلیون و 240هزار گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی و فرهنگی استان فارس بازدید کردند.

30 شهریور 1398

نظر جالب سرمربی سایپا درباره مدعیان قهرمانی لیگ برتر

سرمربی سایپا معتقد است که تیم های پرطرفدار برای قهرمانی در لیگ برتر پا به این مسابقات می گذارند.

30 شهریور 1398

توقف رئال مادرید در اولین بازی خانگی اش در فصل جاری

تیم فوتبال رئال مادرید در خانه اش پیروزی را از دست داد.

29 شهریور 1398

ماکرون: به مقامات ایران پیشنهادهایی ارائه می کنم

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که پیش از برگزاری نشست جی هفت با مقامات ایران دیدار و پیشنهادهایی برای یاری به کاستن از تنشها میان تهران- واشنگتن ارائه خواهد نمود.

29 شهریور 1398

نشست ایران و عراق برای بازگشایی گذرگاه مرزی سومار-مندلی

رسانه عراقی از نشست نمایندگان ایران و عراق برای حل مسائل قانونی مربوط به مبادلات تجاری و گشایش گذرگاه سومار-مندلی در مرز میان دو کشور اطلاع داد.

28 شهریور 1398

انجام مطالعات باستان شناسی در مسجد جامع ارومیه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: انجام مطالعات باستان شناسی در مسجد جامع ارومیه شروع شده است.

28 شهریور 1398

ائتلاف آمریکایی بدون موافقت بغداد وارد حریم هوایی عراق نشود

به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، یحیی رسول فرمانده عملیات مشترک عراق درباره نقض حریم هوایی این کشور توسط هواپیماهای ناشناس هشدار داد.

28 شهریور 1398

این مرد یک شکارچی جنسی نیست

بازیگر فیلم جدید سینمایی وودی آلن با دفاع از این کارگردان 83 ساله گفت که کاملا از همکاری با وی شادمان است و این مرد یک شکارچی جنسی نیست.

27 شهریور 1398

ورود گردشگران عراقی با خودروی شخصی به اروند

منطقه آزاد اروند به عنوان پرجمعیت ترین منطقه آزاد کشور به دلیل وجود دو شهر آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه، دارای مزیت ها و پتانسیل های فراوانی در حوزه تجاری، بازرگانی، صنعتی، گردشگری و ترانزیت می باشد که با استقبال گردشگران خارجی از جمله کشور عراق،...

27 شهریور 1398

زندگی علیرضا بیرانوند در میان تپه های باستانی ، میراثی که می تواند در فیلم زندگینامه دروازه بان اول ایران نمایش داده گردد

بعضی از عوامل فیلم سینمایی زندگی علیرضا بیرانوند با حضور در روستای دارایی خرم آباد، استارت این فیلم را زدند.

26 شهریور 1398

شروع پژوهش های باستان شناسی در محوطه تاریخی توی در اسفراین

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از شروع پژوهش های باستان شناسی در محوطه تاریخی توی اسفراین اطلاع داد.

26 شهریور 1398

زیویه و کرفتو شناسنامه تاریخی کردستان هستند

مدیر پایگاه ملی زیویه و کرفتو با اشاره به اقدامات اجرا شده برای ساماندهی محوطه های غار کرفتو و قلعه زیویه، گفت: مجموعه کرفتو و زیویه به عنوان دو مجموعه ارزشمند تاریخی در کردستان نیازمند نگاه ویژه مدیران استان است.

25 شهریور 1398

تمرینات تاکتیکی یاران ابراهیمی در کمپ باشگاه آیندهوون

تیم فوتبال الاهلی دومین روز از تمریناتش را در اردوی تدارکاتی هلند پیگیری کرد.

25 شهریور 1398

مصر میزبان کنفرانسی در مخالفت با شکنجه؛ حقوقدانان آن را شوخی خواندند

حقوقدانان داخلی و بین المللی، تصمیم سازمان ملل درخصوص برگزاری کنفرانس مبارزه با شکنجه در قاهره را محکوم کردند و برخی از آنها این اقدام رابه دلیل نقض های حقوق بشر از سوی مقامات مصر، مضحک خواندند.

24 شهریور 1398

رالی گردشگری بانوان در شهر مرزی ماکو برگزار می گردد

رالی گردشگری بانوان با همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در جهت شوط - بازرگان برگزار می گردد.

24 شهریور 1398

حریم 3 تپه تاریخی در کرمانشاه تصویب شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در جلسه کمیته حریم آثار ملی غیرمنقول، حریم 3 تپه تاریخی این استان مورد تصویب کارشناسان ارشد سازمان میراث فرهنگی نهاده شد.

23 شهریور 1398

گزارش، پاسخ مناسب روسیه به ادعای موشکی بولتون

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در پاسخ به ادعای جدید جان بولتون درباره اینکه روسیه فناوری موشک های مافوق صوت را از آمریکا سرقت نموده، گفت: نمونه های متعددی از دزدی های واشنگتن، از جمله غارت اموال دیپلماتیک روسیه وجود دارد.

22 شهریور 1398

علیرضا ایزدی به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی منصوب شد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در حکمی علیرضا ایزدی را به سمت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی منصوب کرد.

22 شهریور 1398
تعداد: (62)