علم و تکنولوژی

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران منصوب شد

در حکمی از سوی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امیررضا شریف نیا به عنوان مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران منصوب شد.

31 شهریور 1398

گزارش، پاسخ مناسب روسیه به ادعای موشکی بولتون

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در پاسخ به ادعای جدید جان بولتون درباره اینکه روسیه فناوری موشک های مافوق صوت را از آمریکا سرقت نموده، گفت: نمونه های متعددی از دزدی های واشنگتن، از جمله غارت اموال دیپلماتیک روسیه وجود دارد.

22 شهریور 1398

اقدام عجیب زن سالخورده در داخل اتوبوس!

زن سالخورده چینی که صندلی ای برای نشستن در داخل اتوبوس پیدا نکرده بود دست به اقدامی عجیب زد.

21 شهریور 1398

تأکید رئیس پژوهشگاه فضایی بر آمادگی دائمی بالن مدیریت بحران برای شرایط خاص

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در جمع مدیران گروه سامانه های بازگشت پذیر پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی بر آمادگی دائمی بالن مدیریت بحران برای شرایط خاص تاکید کرد.

20 شهریور 1398

کالاهای مشمول عوارض پسماند مخرب محیط زیست اعلام شد

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور از اعمال عوارض برای کالاهایی که مصرف آنها منجر به فراوری پسماند مخرب محیط زیست می گردد، اطلاع داد.

17 شهریور 1398

گلکسی نوت 10 در برابر گلکسی نوت 9؛ تفاوت ها و شباهت ها

با عرضه گوشی جدید، یکی از سوالاتی که در ذهن بسیاری از کاربران نقش می بندد این است که گجت مذکور چه تفاوت هایی با نسل قبلی خود دارد. آیا گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس در مقایسه با نوت 9 از تفاوت های کافی و هیجان انگیز بهره می برند؟ در ادامه این دو گوشی را گلکسی نوت...

15 شهریور 1398

نارسایی کلیه سهم زنان باردار مبتلا به پره اکلامپسی

تحقیقات نشان می دهد، زنان بارداری که از پره اکلامپسی رنج می برند، بیشتر در معرض نارسایی کلیه قرار دارند.

9 شهریور 1398

ازدیاد مسافرکش ها نشان دهنده نداشتن مهارت کار است

یک مقام مسئول کارگری معتقد است دلیل ازدیاد تاکسی ها و مسافرکش ها در شهرها نداشتن مهارت کافی برای کار است و اگر کارجویان و فارغ التحصیلان از قبل با مهارتهای کسب و کار آشنا شوند دیگر اولین گزینه کسب درآمدشان خرید ماشین و مسافرکشی نخواهد بود.

7 شهریور 1398

قالیشویی، هنری والا در فرهنگ غنی ایرانی

قالی و فرش با نقش و نگار زیبا، علاوه بر اینکه به عنوان یک گستردنی سطح زمین را می پوشاند و راحتی بیشتری را در پی دارد. در تمدن ایران زمین صندلی ویژه ای به خود اختصاص داده است. درواقع فرهنگ ایرانی و تاریخ غنی ایرانی با فرش و قالی پیوند مستحکمی دارد که بر همگان...

29 مرداد 1398

خبرنگاران اجرای هشت طرح پژوهشی لوبیا در خمین کلید خورد

خمین - خبرنگاران - رئیس پردیس تحقیقات و آموزش لوبیای خمین گفت: اجرای هشت طرح پژوهشی همزمان با شروع کشت لوبیا در این مرکز کلید خورد.

16 مرداد 1398

کنگره التهاب در سیستم عصبی فرصتی برای هم آمیزی تجربیات استادان با نوآوری های دانشجویان

دبیر سومین کنگره بین المللی التهاب در سیستم عصبی گفت: این کنگره با هدف تلفیق تجربیات بالینی و یافته های پایه در موضوع بیماری های مغز و اعصاب برگزار می گردد.

11 مرداد 1398

تقویت عضلات بدن با این راه چاره ها

وب سایت علم ورزش: دستیابی به عضلات شش تکه شکم هرچند ممکن است اما ساده نیست. از طرف دیگر رسیدن به میان تنه قوی تنها شامل حذف کربوهیدرات و ساعت ها تمرین در باشگاه هم نیست.

10 مرداد 1398

مایکروسافت گزینه انقضای پسورد را حذف کرد

مایکروسافت بی سروصدا در یک پست وبلاگی خبر داده که گزینه انقضای پسورد را حذف نموده زیرا تغییر مداوم پسوردها سبب می گردد افراد بیش از گذشته در معرض خطر هک باشند.

8 مرداد 1398

معاون کل وزارت بهداشت: تغییر سبک زندگی، بیماری های غیرواگیر را عامل اصلی مرگ و میر نموده است

حریرچی با انتقاد از گسترش بیماری های غیرواگیر، عامل آن را تغییر رفتار و سبک زندگی دانست.

6 مرداد 1398