علم و تکنولوژی

قطع اینترنت دهلی نو در واکنش به اعتراضات مردمی

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، ناآرامی های روز پنج شنبه در دهلی نو پایتخت هند در اعتراض به تصویب قانونی برای تسهیل اعطای تابعیت به مهاجران غیرقانونی غیرمسلمان و رویه تبعیض آمیز دولت هند در این زمینه بر علیه مسلمانان اتفاق افتاده است.

1 بهمن 1398

بهترین مقاصد گردشگری فرهنگی و هنری جهان

در گوشه و کنار جهان، شهرهایی هستند که از پیشینه تاریخی غنی تری برخوردارند. این پیشینه تاریخی سبب شده که فرهنگ و هنر در آن شهر جلوه دیگری داشته باشد. در این مقاله با برترین مقاصد گردشگری جهان به لحاظ وجود آثار هنری و فرهنگی آشنا می شویم. با خبرنگاران همراه...

23 دی 1398

اثربخشی افزایش قیمت بنزین تا یک سال آینده از بین می رود

رئیس پلیس هدایت و رانندگی گفت: افزایش قیمت، تا یک سال آینده اثربخشی خود را از دست می دهد، برای مردم عادی می گردد و شرایط تردد مانند قبل خواهد شد.

21 دی 1398

سلیمی: دانشجویان کارآفرین دانشگاه علامه آینده شغلی شان را انتخاب می نمایند

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با راه اندازی و گسترش اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری در قالب مراکز رشد دانشجویان ایده های خود را به ثروت تبدیل نموده و آینده شغلی شان را خودشان می سازند.

9 دی 1398

دانشگاه سمنان میزبان نخستین دوره مسابقات برنامه نویسی ACM منطقه 9 کشور خواهد بود

دبیر نخستین دوره مسابقات برنامه نویسی ACM منطقه 9 کشور گفت: نخستین دوره مسابقات برنامه نویسی منطقه 9 کشور، 23 آبان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می گردد.

6 دی 1398

توسعه تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور با وجود تحریم ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، حمید فتاحی گفت: امروز همه شئونات زندگی مردم اعم از سیاست، فرهنگ و اجتماع معطوف به فناوری اطلاعات است و تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم در دنیا نیز مبتنی بر این فناوری در حرکت است. این تحول زمانی در...

5 دی 1398

حمایت از طرح های دانشجویی حتما نباید از جنس مالی باشد

یک دانشجوی مقطع دکتری که پروتایپ نانویی ارائه کرده است، گفت: برای رشد یک تیم جوان حتما نباید حمایت ها مالی باشد بلکه حمایت از یک محوصل انگیزه جوانان را بیشتر می کند.

28 آذر 1398

طراحی الگوی ویلچر ارگونومیک با همکاری برندهای معروف ساخت ویلچر در دنیا

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از برنامه این دانشگاه برای طراحی الگویی از یک ویلچر ارگونومیک با همکاری یک الی دو برند معروف ساخت ویلچر در دنیا خبر داد.

26 آذر 1398

دانشگاه با تمام توان پیگیر مطالبات به حق دانشجویان است

روابط عمومی دانشگاه بناب گفت: هم اکنون 15 انجمن علمی در این دانشگاه در حال فعالیت بوده و انتخابات این انجمن ها اوایل سال 98 برگزار شده و اعضای شورای مرکزی 13 انجمن علمی هم انتخاب شدند.

25 آذر 1398

چگونه انسان های اولیه پس از برخورد سیارک مرگبار به زمین زنده ماندند؟

تاکنون دوبار کره زمین در اثر برخورد سیارک ها دچار آسیب شدید و آتش سوزی شده است که در آخرین برخورد گونه های فراوان از حیوانات نابود شده اند، اما انسان های اولیه پیروز به زنده ماندن شده اند.

24 آذر 1398

محصولات دانش بنیان گواهی استاندارد دریافت می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به حضور میدانی در زیست بوم های مختلف دانش بنیان کشور بر ضرورت توسعه نظام کیفی­ سازی محصولات و اقتصاد دانش ­بنیان تاکید...

23 آذر 1398

افسانه ها و باورهای اشتباه درباره مغز

مجله همشهری دانستنیها - بی بی ناز غیابی: در فیلم اکشن هالیوودی لوسی، مورگان فریمن که نقش یک متخصص مغز و اعصاب مشهور را بازی می نماید، در یکی از سکانس های فیلم خطاب به سالن مملو از مخاطبین می گوید: تخمین زده شده که انسان ها تنها از 10 درصد ظرفیت مغزشان استفاده...

23 آذر 1398

تعیین 32 گیاه دارویی اولویت دار برای تولید داروهای گیاهی در دانشگاه آزاد

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد از معین 32 گیاه دارویی اولویت دار برای تولید داروهای گیاهی در این دانشگاه خبر داد.

22 آذر 1398

کالبدشکافی پیکسل 4 ایکس ال مشکل بودن تعمیر آن را نشان می دهد

سایت iFixit مطابق روند همیشگی خود، این بار با کالبدشکافی پیکسل 4 ایکس ال میزان سخت بودن تعمیر این گوشی را مورد آنالیز قرار داده و در کنار آن به جزییات قطعات استفاده شده در این گوشی پرداخته است.

20 آذر 1398

گردهمایی ارائه فناوری های نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، گردهمایی ارایه فناوری های نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در روزهای 19، 20 و 21 آبان امسال در محل صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار خواهد...

16 آذر 1398

خواب زنان با مردان تفاوت دارد؟

زنان حتی هویت افراد را در خواب تشخیص می دهند؛ بر فرض همسر یا افراد آشنای دیگر. اما مردان بر خلاف زنان، هیچ گزارشی از مشاهده رنگ یا هویت همسر یا سایر افراد آشنای دیگر نداده اند.

14 آذر 1398

خروج نظامیان از سوریه، هژمونی جهانی آمریکا را با تهدید روبرو نموده است

یک رسانه خبری مشهور ضمن اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خارج کردن نظامیان این کشور از سوریه نوشت، این تصمیم موجب شده است تا تسلط و هژمونی جهانی ایالات متحده با تهدید جدی روبرو گردد.

12 آذر 1398

واکنش وزارت ورزش به شرایط غیرقانونی سرپرست دبیری فدراسیون تنیس

به گزارش خبرنگاران، سید محمد شروین اسبقیان که در چهاردهمین کنگره سراسری پزشکی ورزشی حضور داشت با تاکید بر اینکه برگزاری چنین برنامه هایی نشان از حرکت ورزش به سمت علمی شدن دارد، گفت: البته چاره ای هم جز این نیست چرا که با یافته های جدید در زمینه های علم...

8 آذر 1398

نایب رئیس ایکس باکس مایکروسافت را ترک می نماید

مایک ایبارا (Mike Ybarra) - نایب رئیس ایکس باکس - پس از 20 سال این شرکت را ترک می نماید.

2 آذر 1398

ثبت نام انتخاب دانشجویان نمونه در دانشگاه تبریز شروع شد

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز از شروع ثبت نام بیست و هشتمین جشنواره دانشجوی نمونه همزمان با سراسر کشور در دانشگاه اطلاع داد.

2 آذر 1398
تعداد: (65)