مصالح ساختمانی

غذاهای خطرناک و مرگ آور گوشه کنارِ جهان

بیشتر آدما دوست دارن غذاهای مختلف رو از سراسر جهان امتحان کنن و مزه های تازهی رو تست کنن، اما خب این امتحان کردن همواره بی خطر و خوشمزه نیست. برخی از این امتحان های تازه غذاهای خطرناک و مرگ آور هستن که خوردن برخی هاشون شجاعت زیادی میخواد، البته برای خوردن...

3 بهمن 1401

درخت انجیر بکارید، خیلی ساده است!

گیاه انجیر گیاهی زیبا و مقاوم است. ممکن است شما تنها یک نوع از آن را بشناسید اما در واقع این گیاه انواع بسیاری با عادات رشدی متفاوت دارد. پیشنهاد من این است که گیاه تان را از میان انواعی که میوه خوراکی دارند انتخاب کنید!

20 مرداد 1401

تنگه رازیانه ، بهشتی سرسبز و عمیق در دل ایلام

این اثر طبیعی که در فهرست ثبت آثار ملی طبیعی ایران قرار گرفته است یکی از جاذبه های گردشگری استان ایلام است. خبرنگاران در این مطلب سفری به تنگ رازیانه خواهد داشت تا شما را با این طبیعت بی نظیر در استان ایلام آشنا کند:

12 مرداد 1401

والت دیزنی ورلد به قصه های معروف جان می بخشد: جزئیات تازه در اکسپوی D23 ژاپن

هتلی که با موضوع جنگ های ستاره ای در استراحتگاه والت دیزنی ورلد در فلوریدا افتتاح خواهد شد، مهمانان خود را به سفری به اعماق فضا می برد تا تجربه هایی بی نظیر را برای آن ها رقم برند. هر کدام از پنجره های اتاق ها به سوی چشم انداز ای فضایی گشوده خواهد شد.

27 بهمن 1400

33 پروانه بهره برداری صنعتی در بوشهر صادر شد

معاون امورصنایع و معادن سازمان صمت بوشهر گفت: از ابتدای سال تا خاتمه آبان، 33 فقره پروانه بهره برداری صنعتی در این استان صادر شده است.

8 بهمن 1400

ذخیره سازی 10 درصد فراوری ناخالص داخلی دنیا بر روی تکنولوژی زنجیره بلوکی تا سال 2025

پاک باخته گان زنجانی گفت: مجمع دنیای اقتصاد پیش بینی نموده که تا سال 2025، 10 درصد فراوری ناخالص داخلی دنیا بر روی تکنولوژی زنجیره بلوکی ذخیره خواهد شد.

6 مهر 1400

ظرفیت ساخت بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد

نایب رئیس اتاق ایران با بیان این نکته مه ظرفیت زیرساخت های موجود در کشور برای ساخت بیش از یک میلیون مسکن در سال کافی است، گفت: باید به بافت های فروسده شهرها ورود نموده و ضمن احیای این منطقه ها، ظرفیت ساخت واحدهای مسکونی در کشور را افزایش دهیم.

5 شهریور 1400

راهکار جالب دبی برای مقابله با خشک سالی چیست؟ ، باران دزدی شکلی تازه از جنگ

امارات متحده عربی برای مقابله با گرمای طاقت فرسا و خشکسالی شدید، به استفاده از پهپادهای مجهز به پرتو لیزر برای ایجاد بارندگی روی آورده است.

21 مرداد 1400

راه چاره جالب دبی برای مقابله با خشک سالی چیست؟ ، باران دزدی شکلی تازه از جنگ

امارات متحده عربی برای مقابله با گرمای طاقت فرسا و خشکسالی شدید، به استفاده از پهپادهای مجهز به پرتو لیزر برای ایجاد بارندگی روی آورده است.

20 مرداد 1400

مقاله: برای بازسازی ویلا از کجا آغاز کنیم؟

همچنین با مشورت دریافت از یک مهندس سازه و یک معمار می توانید محل ستون ها و دیوارهای باربر را تعیین نموده و در صورت لزوم دیوارهای غیر باربر را حذف کنید و به این ترتیب فضای عظیم تر و مدرن تری داشته باشید.

4 تیر 1400

افزایش 15 برابری بارگیری در راه آهن لرستان

مدیرکل راه آهن لرستان گفت: در فروردین ماه سال جاری 48 هزار و 700 تن بارگیری در راه آهن لرستان صورت گرفته که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 برابر شده است.

28 اردیبهشت 1400

تپه های شنی توتوری؛ منطقه ای عجیب در ژاپن

کشور ژاپن مساحت کمی دارد و محیط های جنگلی و بیابانی وسیعی را نمی توان در آن دید اما بیابان کوچک توتوری با ابهت تمام در این کشور خودنمایی می نماید. چه کسی فکرش را می کرد در ژاپن بیابان وجود داشته باشد؟ البته نه کاملا یک بیابان اما یک تپه شنی عظیم که تقریبا...

11 اردیبهشت 1400

قیمت سیمان در بازار نصف شد

به گزارش خبرنگاران، در یک ماه اخیر به دلیل کمبود برق و گاز دولت سهم انرژی کارخانه ها را کم و محدود کرد. همین مساله باعث برهم خوردن بازار مصالح فروشان شد حالا اما طبق ادعای رئیس اتحادیه مصالح فروشان، شرایط کارخانه های فراوری سیمان به شرایط عادی برگشته...

26 اسفند 1399

بایدن در آمریکای لاتین با چین در حال ظهور روبرو است

دونالد ترامپ طی چهار سال ریاست جمهوری خود با آمریکای لاتین صریح بود: با چین معامله نکنید. اما این پیغام مورد پذیرش قرار نگرفت.

8 بهمن 1399

جزئیات محکومیت طبری

غلامحسین اسماعیلی از صدور رای پرونده اکبر طبری و دیگر متهمان خبر داد و گفت: بعد از برگزاری جلسات متعدد دادگاه کیفری یک استان تهران و استماع مدافعات متهمان و وکلای آن ها نهایتا دادگاه رای خود را در مورد پرونده اتهامی اکبر طبری صادر کرده است.

7 آبان 1399

(تصویر) دو کشته در اتاقک ویران شده خودروی نیسان

سیدجلال ملکی با اعلام خبر تصادف مرگبار در جاده ورامین، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 11:02، یک مورد حادثه تصادف در جاده ورامین، جاده غنی آباد به سامانه 125 آتش نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

19 مهر 1399

3 روش برتر جلوگیری از خوردگی میلگرد

از چهار دهه گذشته تا به امروز، روش های مختلفی برای حفاظت از میلگردهای فولادی درون بتن مورد توجه بوده که بسکمک از آن ها به دلیل بازدارندگی نامناسب و یا اثرات جانبی نامطلوب بر بتن، کمتر مورد استفاده قرار گرفته اند. لیکن، جهت افزایش مقاومت و دوام سازه های...

29 شهریور 1399

گودالی با عمق 108 متر؛عجیب ترین پدیده جهان!

گودال آبی بزرگی در سواحل کشور بلیز واقع شده که به عنوان عجیب ترین پدیده جهان شناخته می شود و عمق آن 108 متر است.

28 شهریور 1399

126 بازنده در بورس

تاریخی ترین ماه بورس تهران با ثبت رشد بیش از 50 درصدی شاخص کل سهام در حالی رقم خورد که تمام پول های ورودی به بازار سهام پیروز به کسب سود نشدند.

24 شهریور 1399