قیمت سیمان در بازار نصف شد

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران، در یک ماه اخیر به دلیل کمبود برق و گاز دولت سهم انرژی کارخانه ها را کم و محدود کرد. همین مساله باعث برهم خوردن بازار مصالح فروشان شد حالا اما طبق ادعای رئیس اتحادیه مصالح فروشان، شرایط کارخانه های فراوری سیمان به شرایط عادی برگشته و باعث شده سیمان در بازار به طور چشمگیری ارزان گردد.

قیمت سیمان در بازار نصف شد

تا یک ماه گذشته سیمان در تهران یک کالای با ارزش و نایابی بود. اختلال در بخش فراوری باعث شده بود که سیمان در تهران نرخ نداشته باشد. در آن موقع به دلیل کمبود سیمان در بازار مصالح فروشان کالای مورد احتیاج سازندگان را با قیمت های نامتعارفی می فروختند و به عبارتی سیمان در تهران نرخ نداشت.

اسماعیل کاظمی قهی از نصف شدن قیمت سیمان اطلاع داد و به خبرنگاران گفت: با قطع برق قیمت سیمان به بالای 60 هزار تومان رسیده بود اما امروز با عادی شدن شرایط قیمت سیمان به زیر 30 هزار تومان رسید!

کرایه حمل 15 درصد بالا رفت

سازندگان سیمان چه زمانی سیمان بخرند؟ رئیس اتحادیه مصالح فروشان پاسخ داد چنانچه کارخانه ها یک هفته دیگر سیمان به توزیع کنندگان بدهند در 10 روز آینده قیمت سیمان به نرخ مصوب یعنی 22 هزار تومان می رسد. (قیمت مصوب یک پاکت سیمان 22 هزار تومان است)

افزایش 15 درصدی کرایه حمل بار خبر دیگری است که رئیس اتحادیه مصالح فروشان درباره آن سخن گفت. او در این باره شرح داد در پنج روز اخیر با مجوز راهداری کرایه حمل و نقل 15 درصد افزایش یافته است.

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرامی خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1269

به "قیمت سیمان در بازار نصف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت سیمان در بازار نصف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید