معماری و عمران

بازسازی ویلا: تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان چیست؟

بازسازی خانه همواره هم به خاطر صرفه جویی و کاهش هزینه ها انجام نمی گردد. گاهی هدف اصلی افراد از بازسازی ساختمان، حفظ میراث گذشته و سال ها خاطره فراموش ناشدنی است.

4 آذر 1400

تور ارزان سنگاپور: این جاذبه های گردشگری سنگاپور را از دست ندهید

سنگاپور، کشوری در جنوب شرقی آسیا و ترکیبی از فرهنگ آسیایی و اروپایی است. شهر سنگاپور که مرکز این کشور است، از زمان استقلال تا کنون، به یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان تبدیل شده و دارای یکی از شلوغ ترین بنادر جهان است. ساختمان های مدرن به زیبایی در کنار...

3 آذر 1400

زیربنای دانشگاه صنعتی شریف افزایش یافت ، کاهش تردد خودرویی در این دانشگاه

معاون اداری اقتصادی دانشگاه صنعتی شریف از افتتاح پروژه های عمرانی این دانشگاه همزمان با سال تحصیلی نو در مهرماه 1400 اطلاع داد.

12 مهر 1400

ذخیره سازی 10 درصد فراوری ناخالص داخلی دنیا بر روی تکنولوژی زنجیره بلوکی تا سال 2025

پاک باخته گان زنجانی گفت: مجمع دنیای اقتصاد پیش بینی نموده که تا سال 2025، 10 درصد فراوری ناخالص داخلی دنیا بر روی تکنولوژی زنجیره بلوکی ذخیره خواهد شد.

6 مهر 1400

پرونده سازی برای سیب زمینی

سیب زمینی یکی از محصولات مهم غذایی است که در بسیاری از کشورها نقش اساسی در تامین انرژی مورد نیاز روزانه مردم به عهده دارد. مانند هر ماده غذایی دیگری بسته به روش استفاده از آن می توان آن را به دوستی برای سلامت تبدیل کرد و یا موجب شد که مصرف آن فقط به سلامت...

31 شهریور 1400

وجود بیش از 50 قلعه تاریخی در استان سمنان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از وجود بیش از 50 قلعه تاریخی در استان سمنان خبر داد و گفت: به همین علت پیشنهاد راه اندازی پایگاه قلاع تاریخی در استان ارائه شده است.

12 شهریور 1400

8 درمان خانگی برای از بین بردن جوش های سرسیاه

جوش های سر سیاه از نوع جوش های چرکی نیستند که مسائل گوارش، کبد یا اختلالات هورمونی را در بدن خبر دهند. این جوش ها با آلوده شدن منافذ باز چربی در پوست پدید می آیند. جوش های سر سیاه نوعی هستند که با پاکسازی منظم و مناسب به راحتی از بین می فرایند. در ادامه خبرنگاران...

9 شهریور 1400

ظرفیت ساخت بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد

نایب رئیس اتاق ایران با بیان این نکته مه ظرفیت زیرساخت های موجود در کشور برای ساخت بیش از یک میلیون مسکن در سال کافی است، گفت: باید به بافت های فروسده شهرها ورود نموده و ضمن احیای این منطقه ها، ظرفیت ساخت واحدهای مسکونی در کشور را افزایش دهیم.

5 شهریور 1400

از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم

ایسنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی، از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم.

23 مرداد 1400

راهکار جالب دبی برای مقابله با خشک سالی چیست؟ ، باران دزدی شکلی تازه از جنگ

امارات متحده عربی برای مقابله با گرمای طاقت فرسا و خشکسالی شدید، به استفاده از پهپادهای مجهز به پرتو لیزر برای ایجاد بارندگی روی آورده است.

21 مرداد 1400

راه چاره جالب دبی برای مقابله با خشک سالی چیست؟ ، باران دزدی شکلی تازه از جنگ

امارات متحده عربی برای مقابله با گرمای طاقت فرسا و خشکسالی شدید، به استفاده از پهپادهای مجهز به پرتو لیزر برای ایجاد بارندگی روی آورده است.

20 مرداد 1400

10 مکان مذهبی در دهلی که باید ببینید

دهلی، کلان شهری است که دارای منطقه ها تجاری شلوغ و پر سر و صدا است. این شهر دومین شهر پرجمعیت در هند است و با وجود داشتن منطقه ها شلوغ و پر جمعیت، هنوز هم جاذبه های دنج و آرامی دارد که می توانید به آن ها سر بزنید.

18 مرداد 1400

شهر شکی: مروارید قفقاز

شکی در شمال غربی جمهوری آذربایجان نزدیک به سرحد داغستان و گرجستان واقع شده است. این شهر قرن ها یکی از توقفگاههای بازرگانان جاده ابریشم بوده است. هنوز هم بازار روزانه آن در این منطقه رونق بسیار دارد.

6 مرداد 1400

واکنش پکن به تحریم 34 شرکت به بهانه ارتباط با ایران، چین، روسیه

سخنگوی وزارت خارجه چین به اقدام امروز آمریکا در قرار دادن 34 شرکت در فهرست سیاه به بهانه ارتباط با چین، روسیه و ایران واکنش نشان داد.

4 مرداد 1400

کارت پستال از لیون؛ موزه کونفلوآنس

موزه کونفلوآنس یکی از بناهای مشهور و مدرن شهر لیون فرانسه است. عمارت این موزه درست در جایی ساخته شده که دو رودخانه رون و سون به هم می رسند. وقتی پا به این مجموعه می گذارید با معماری شگفت انگیزی رو به رو می شوید که گویی مربوط به آینده است.

31 تیر 1400

شاه کرمی: خدمت به ژیمناستیک افتخار است، خواستم اثر مثبتی بگذارم

به گزارش خبرنگاران، سالن ژیمناستیک پهلوان جباری که مدتی است به علت فرسودگی غیر قابل استفاده بود طی چهل روز تعمیر شده و آماده بهره برداری است. حدود 1/5 سال است که این سالن به علت فرسودگی از طریق سازمان بهداشت پلمب شده بود.

29 تیر 1400

چرا مجسمه میدان آزادی تخریب شد؟

تهران (پانا) - معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی تهران درباره تخریب مجسمه میدان آزادی شرح داد و گفت این مجسمه از جمله المان های موقتی است که در بهارستان سال 98 در تهران نصب شد و به دلیل نداشتن زیرساخت های مناسب نظیر بتن و اسکلت بندی امکان بازسازی...

18 تیر 1400

ثبت بافت تاریخی بوشهر در فهرست میراث جهانی در دستور کار است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: چشم انداز ما ثبت بافت تاریخی بوشهر در فهرست میراث جهانی یونسکو است.

15 تیر 1400

مقاله: برای بازسازی ویلا از کجا آغاز کنیم؟

همچنین با مشورت دریافت از یک مهندس سازه و یک معمار می توانید محل ستون ها و دیوارهای باربر را تعیین نموده و در صورت لزوم دیوارهای غیر باربر را حذف کنید و به این ترتیب فضای عظیم تر و مدرن تری داشته باشید.

4 تیر 1400

خبرنگاران اسلامی: سهم شرکت های هواپیمایی ایرانی از بازار منطقه افزایش پیدا کند

تهران- خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فرصت جدیدی برای توسعه ناوگان هوایی ایجاد شده است، گفت: باید سهم شرکت های هواپیمایی ایرانی از بازار منطقه افزایش پیدا کند.

1 خرداد 1400
تعداد: (82)