تپه های شنی توتوری؛ منطقه ای عجیب در ژاپن

به گزارش فروش برتر، کشور ژاپن مساحت کمی دارد و محیط های جنگلی و بیابانی وسیعی را نمی توان در آن دید اما بیابان کوچک توتوری با ابهت تمام در این کشور خودنمایی می نماید. چه کسی فکرش را می کرد در ژاپن بیابان وجود داشته باشد؟ البته نه کاملا یک بیابان اما یک تپه شنی عظیم که تقریبا شبیه بیابان به نظر می رسد.

تپه های شنی توتوری؛ منطقه ای عجیب در ژاپن

در هونشوی ژاپن قرار دارند. این تپه ها در امتداد ساحل شرقی شهر توتوری به طول 16 کیلومتر کشیده شده و دو کیلومتر از ساحل عرض دارند. این تپه ها در منطقه ای به مساحت 30 کیلومتر مربع گسترش یافته اند.تپه های شنی توتوری توسط رسوباتی که همراه رودخانه سندای به دریای ژاپن آورده شده اند ایجاد شده است.

جریان های دریایی و باد یاری می نمایند شن و ماسه را به ساحل بیاورند، جایی که باد دائما شکل آن ها را تغییر می دهد. بلندترین تپه حدود 90 متر بالاتر از سطح دریاست و شیب دامنه آن می تواند به 40 درجه برسد. از نظر فنی، این یک بیابان نیست اما دمای ماسه ها در روزهای آفتابی تابستان به 50 درجه هم می رسد. هم چنین گونه های مقاومی از گیاهان و جانوران نیز در این منطقه یافت می شوند.

هم چنین بیش از 100 هزار سال است که این تپه ها وجود دارند اما به دلیل برنامه احیای جنگل توسط دولت پس از جنگ جهانی دوم، مساحت بیابان ها در حال کاهش است. علاوه بر این، موانع بتنی که برای محافظت از ساحل در برابر سونامی ساخته شده اند، آوردن ماسه ها به ساحل را مختل نموده اند. تپه های شنی توتوری حدود 2 میلیون بازدیدنماینده را هر سال جذب می نمایند که بیشتر آن ها از ژاپن و شرق آسیا هستند.

تپه های شنی توتوری در امتداد ساحل شرقی شهر توتوری به طول 16 کیلومتر کشیده شده است

تپه های شنی توتوری در منطقه ای به مساحت 30 کیلومتر مربع گسترش یافته اند

تپه های شنی توتوری توسط رسوباتی که همراه رودخانه سندای به دریای ژاپن آورده شده اند ایجاد شده

بلندترین تپه حدود 90 متر بالاتر از سطح دریاست و شیب دامنه آن می تواند به 40 درجه برسد

بیش از 100 هزار سال است که تپه های شنی توتوری وجود دارند

منبع: گردشبان
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1355

به "تپه های شنی توتوری؛ منطقه ای عجیب در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تپه های شنی توتوری؛ منطقه ای عجیب در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید