قیمت بعضی محصولات سایپا در کارخانه گران شدند

به گزارش فروش برتر، از صبح امروز قیمت قطعی دو مدل از محصولات سایپا در کارخانه گران شدند. همزمان طرح فروش سایپا بدون جایگزینی خودرو فرسوده اجرا می گردد.

قیمت بعضی محصولات سایپا در کارخانه گران شدند

خبرنگاران - گروه خودروسازی سایپا، در حالی از صبح امروز (شنبه 19 آذرماه) برای دومین هفته متوالی طرح فروش فوق العاده دو محصول وانت 151 و کوییک پلاس اتوماتیک را اجرایی می نماید که قیمت این محصولات نسبت به عرضه های قبلی آن ها افزایش داشته است، سایپا در این رابطه ضمن تاکید بر اینکه وانت ها مشمول قیمت های مصوب نیستند، اعلام نموده است، این گروه خودروسازی مجوز افزایش قیمت چند محصول خود را دریافت نموده است.

پنجشنبه هفته گذشته، گروه خودروسازی سایپا طرح پیش فروش چهار محصول خود را در قالب طرح های ویژه متقاضیان عادی و طرح حمایت از قانون جوانی جمعیت شروع نموده است. مبلغ پیش پرداخت وانت 151 که تا طرح ویژه آبان ماه با پیش پرداخت 80 میلیون و 372 هزار تومان عرضه شده بود، در این مرحله مبلغ علی الحساب 84 میلیون و 935 هزار و 500 در نظر گرفته شده است.

حال این گروه خودروسازی از صبح امروز (شنبه 19 آذرماه)، طرح فروش فوق العاده دو محصول کوییک پلاس اتوماتیک و سایپا 151 SE با موتور M13 را با قیمت قطعی و موعد تحویل حداکثر 90 روزه شروع نموده است.

نکته مهم و قابل توجه این است که (علاوه بر افزایش مبلغ پیش پرداخت وانت 151 در طرح پیش فروش اخیر) قیمت قطعی این محصول و قیمت کوییک پلاس اتوماتیک در طرح جاری با افزایش قیمت روبرو شده است.

در طرح ویژه آبان ماه که این دو محصول هریک عرضه شده بودند، وانت 151 با قیمت 160 میلیون و 745 هزار تومان و کوییک پلاس اتوماتیک با قیمت 278 میلیون و 40 هزار تومان عرضه شده بودند؛ حال در طرح فروش فوق العاده که از امروز شروع شده، این دو محصول به ترتیب با قیمت های 169 میلیون و 871 هزار تومان (وانت 151) و 287 میلیون و 850 هزار تومان (کوییک پلاس اتوماتیک) عرضه شده اند.

بدین ترتیب نسبت به آخرین باری که این محصول فروخته شده اند، وانت سایپا 9 میلیون و 226 هزار تومان و کوییک پلاس اتوماتیک 10 میلیون و 23 هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

با توجه به اینکه در سال 1401، مجوزی رسمی برای محصولات خودروسازان صادر نشده، ایسنا، صحت اخذ مجوز افزایش قیمت را از گروه سایپا، پیگیری کرد و سایپا نیز در این رابطه، پاسخ داد:

- در خصوص وانت 151، قیمت های مصوب و اخذ مجوز برای تغییر قیمت ها، تنها مشمول خودروهای سواری است و برای وانت ها الزامی وجود ندارد.

- در رابطه با افزایش قیمت کوییک پلاس اتوماتیک نیز، این گروه خودروسازی مجوز افزایش قیمت بعضی محصولات خود را اخذ نموده است.

قیمت بعضی محصولات سایپا در کارخانه در طرح فروش سایپا گران شده است

چرا در طرح های اخیر سایپا، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده نیست؟

نکته مهم دیگر نیز این است که همانند دو طرح قبلی (فروش فوق العاده 12 آذر ماه و پیش فروش 17 آذرماه)، در این طرحی که از امروز اجرا شده، اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اجرا نمی گردد.

این در حالیست که پس از حذف سامانه یکپارچه تخصیص خودروها، وزارت صمت تاکید نمود: سامانه یکپارچه موضوعیت شروع فعالیت خود را از دست داد اما رعایت الزامات قانونی مصوب همانند تخصیص 50 درصد ظرفیت فراوری به طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و تخصیص 10 درصد ظرفیت فراوری به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده به وسیله این شرکت های خودروساز بر قوت خود باقی خواهند ماند؛ اما در این سه طرح سایپا طرح جایگزین خودروهای فرسوده دیده نشد!

سایپا در این رابطه نیز به ایسنا پاسخ داد: الزام اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، مختص فروش خودروهایی است که هنوز در قالب فرایند قرعه کشی عرضه می شوند؛ بنابراین با توجه به اینکه محصولات گروه خودروسازی بصورت کامل از فرآیند قرعه کشی خارج شده است؛ الزام به اختصاص 10 درصد ظرفیت فروش به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده وجود ندارد.

اینجا دیدن کنید:

تست و آنالیز وحشتناک دنا توربو اسپرت تا حد مرگ
تست و آنالیز دنا پلاس توربو اتوماتیک
رازهای پژو پارس با موتور تازه ؛ تست پرشیازیر فشار
سیر تا پیاز خودرو شاهین سایپا در تست فنی
فروش فوق العاده 2 محصول سایپا از امروز

همانطور که اشاره شد حال، گروه خودروسازی سایپا فروش فوق العاده دو محصول کوییک پلاس اتوماتیک و با گیربکس معمولی و کوییک R با گیربکس معمولی در رنگ سفید را با موعد تحویل حداکثر 90 روزه (خارج از فرآیند قرعه کشی) شروع نموده است.

مهلت ثبت نام برای متقاضیان عادی تا تکمیل ظرفیت محصولات و برای طرح مربوط به پیش ثبت نام طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (طرح ویژه مادران دارای دو فرزند) سه روز در نظر گرفته شده است.

متقاضیان می توانند از ساعت 11 صبح امروز (شنبه 19 آذرماه) با مراجعه به سایت فروش گروه خودروسازی سایپا به نشانی اینترنتی saipa.iranecar.com نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

قیمت بعضی محصولات سایپا در کارخانه در طرح فروش سایپا

جزئیات طرح ویژه مادران

لازم به ذکر است که در طرح ویژه مادران، پیش ثبت نام صورت می گیرد و پس از تایید مادران حائز شرایط امکان ثبت نام (مادران دارای حداقل دو فرزند که فرزند دوم به بعد آن ها از تاریخ 19 آبان ماه 1400 به بعد به جهان آمده باشد)، امکان ثبت نام نهایی فراهم و واریز وجه مسیر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در طرح ویژه مادران، محدودیت هایی نظیر داشتن گواهی نامه معتبر، عدم پلاک انتظامی فعال، هر کدملی یک دستگاه، عدم خرید 48 ماهه گذشته اجرایی و لحاظ نخواهد شد؛ اما در طرح ویژه متقاضیان عادی، شرط عدم پلاک انتظامی فعال، حداقل سن 18 سال و ارائه گواهی نامه معتبر، محدودیت صدور فاکتور 18 ماهه و شماره تلفن به نام فرد متقاضی وجود خواهد شد.

خودروهای وارداتی با چه قیمتی فروخته خواهند شد؟ پیش بینی آینده بازار
اولین خودروهایی که به گمرک ایران می رسند/ تاثیر واردات بر بازار خودرو
خودروهای پرفروش چقدر گران شده اند؟ / کدام خودروهای چینی مشتری ندارند؟
فوتون تونلند G7 اتوماتیک ایران خودرو دیزل فقط تا 3 هفته آینده به روز است
خودروهای وارداتی تازه تا 2 هفته آینده وارد گمرکات ایران خواهند شد
FMC T5 با ضعیف ترین موتور 1/5 لیتری توربو دانگ فنگ در ایران به فروش می رسد
مشخصات موتور XU7 پلاس چیست؟ / موتور تازه خودرو پژو پارس را بشناسید
گیربکس شاهین سایپا در حال توسعه؛ همه چیز درباره گیربکس شاهین
پیشرانه تازه تیبا چه مشخصاتی دارد؟
موتور EF7 یا ملی و نگاهی به مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو
منبع: بیت ران
انتشار: 19 آذر 1401 بروزرسانی: 19 آذر 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1948

به "قیمت بعضی محصولات سایپا در کارخانه گران شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بعضی محصولات سایپا در کارخانه گران شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید