رویترز: آنتی بادی های فایزر پس از 7 ماه ناپدید می شوند

به گزارش فروش برتر، داده های تازه با وجود آنکه نشان می دهد در مقایسه با موارد ابتلا به کروناویروس در اوایل همه گیری، سویه دلتا منجر به پیامدهای بدتری برای زنان باردار واکسینه نشده می گردد، اما آنتی بادی های واکسن فایزر هم پس از گذشت نهایتا 7 ماه از بین می فرایند.

رویترز: آنتی بادی های فایزر پس از 7 ماه ناپدید می شوند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، داده های نو نشان می دهد در مقایسه با موارد ابتلا به کروناویروس در اوایل همه گیری، سویه دلتا منجر به پیامدهای بدتری برای زنان باردار واکسینه نشده می گردد، اما آنتی بادی واکسن کووید 19 فایزر هم بعد از گذشت 7 ماه از بین می فرایند.

مقاله کارشناسان که در مجله آمریکایی زنان و زایمان منتشر شده بیانگر آن است، در اوج جهش نوع دلتا نسبت بیماران باردار کووید 19 که احتیاج به بستری شدن داشتند به 10 تا 15 درصد افزایش یافت، در حالی که در اوایل همه گیری این نرخ حدود 5 درصد بوده است.

امیلی آدیکاری، سرپرست این مطالعه می گوید: زنان باردار با خطرات بیشتری برای عوارض ناشی از هر نوع عفونت شدید تنفسی روبرو هستند، بنابراین این یافته ها بر احتیاج آنها به واکسینه شدن در برابر کووید 19 تأکید می نماید.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده هم خواهان اقدام فوری برای افزایش واکسیناسیون در بین افرادی که باردار هستند، کسانی که در دوران شیردهی هستند یا ممکن است در آینده باردار شوند شد، اما یک مطالعه نو نشان می دهد شش ماه پس از دریافت دز دوم واکسن دو دزی فایزر/بیوان تک بسیاری از گیرندگان دیگر آنتی بادی ناشی از واکسن را ندارند که می تواند انواع نگران کننده ویروس کرونا را بلافاصله خنثی کند.

بالی پولندران از دانشگاه استنفورد و مهول سوتار از دانشگاه اموری پس از دریافت دو دز از واکسن مشترک شرکت فایزر و بیوان تک و آنالیز آن پس از گذشت شش ماه، نمونه های خون 46 فرد سالم، عمدتا جوان یا میانسال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و نوشتند: مطالعه ما نشان می دهد واکسیناسیون با این واکسن سطوح بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده را علیه سویه اصل ایجاد می نماید، اما این سطوح تا هفت ماه تقریباً 10 برابر کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1594

به "رویترز: آنتی بادی های فایزر پس از 7 ماه ناپدید می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آنتی بادی های فایزر پس از 7 ماه ناپدید می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید