سلامتی و پزشکی

واکسیناسیون 18 تا 75 ساله ها در فاز سوم مطالعات واکسن کووایران

مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا جزئیات مطالعات بالینی فاز دو و سه واکسن کووایران برکت را گفت و گفت: در فاز سه اجازه خواهیم داشت که تزریق واکسن را روی جمعیت 18 تا 75 سال انجام دهیم.

23 فروردین 1400

پزشکی قانونی: علت مرگ آزاده نامداری پس از کسب نتایج نمونه برداری ها اعلام می گردد خبرنگاران

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: انتقال جسد مرحومه آزاده نامداری به پزشکی قانونی اجرا شده و علت مرگ وی پس از نتایج به دست آمده از نمونه برداری ها و آزمایش های لازم اعلام خواهد شد.

22 فروردین 1400

علی نژاد: امیدواریم عملکرد کمانداران در توکیو بهتر از گذشته باشد

به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان امروز چهارشنبه با حضور در سایت تیروکمان آزادی از اردوی تیم ملی تیروکمان بازدید کرد.

19 فروردین 1400

چند درصد از بهبودیافتگان کرونا پلاسما اهدا کردند؟ خبرنگاران

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون ایران گفت: کمتر از ده درصد از بهبودیافتگان کرونا پلاسما اهدا کردند.

19 فروردین 1400

منابع اقتصادی بانک های خصوصی در داخل استان سرمایه گذاری گردد

سی و پنجمین نشست اعضای شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان با حضور عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و با دستور جلسه طرح مسائل بانکی و همچنین طرح مسائل و مسائل فعالان مالی در حوزه ریالی و ارزی در سالن شهدا استانداری همدان برگزار گردید.

13 فروردین 1400

عنکبوتی سمی کودک خردسال را از پا درآورد

تهران (پانا) - نیش عنکبوتی سمی یک کودک 2 ساله را راهی بیمارستان کرد.

12 فروردین 1400

کویر سه قلعه؛ بهشت رصد ستارگان، عکس

آسمان کویر و زیبایی نهفته در شب های آن، سال هاست که در کتاب های نویسندگان و شاعران و زمزمه های عارفان و عاشقان رسوخ پیدا کرده است اما درک این زیبایی جز با تجربه زیست شبانه در کویر حاصل نمی شود.از میان پهنه کویری این سرزمین که هر گوشه آن می تواند جایی برای...

11 فروردین 1400

شمار مبتلایان کرونا در آمریکا به 30 میلیون نفر نزدیک شد

بررسی های آماری از آمریکا نشان می دهد که ویروس کرونا طی یک روز گذشته حدود 63 هزار آمریکایی را مبتلا کرده و جان بیش از 1500 نفر از آنها را نیز گرفت.

8 فروردین 1400

خبرنگاران شیوع کرونا بحران غذایی در آمریکای لاتین را سه برابر کرد

تهران - خبرنگاران - سازمان غیر دولتی اقدام علیه گرسنگی از تشدید سه برابری شمار افرادی که از عدم امنیت غذایی در آمریکای لاتین رنج می برند در سال 2020 ناشی از شیوع بیماری کووید-19 اطلاع داد.

6 فروردین 1400

90 درصد مغروقین خارج از محدوده استقرار ناجیان دچار حادثه می شوند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، بیژن پیریایی سرپرست کمیته پیشگیری از غرق شدگی با اشاره به برخی آمار مستند در رابطه با مغروقین گفت: طبق آماری که بهار سال جاری مورد بررسی قرار گرفت حدود 90 درصد افرادی که غرق شده اند...

4 فروردین 1400

موتاسیون ایرانی کرونا صحت ندارد

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با رد اظهاراتی مبنی بر موتاسیون ایرانی ویروس کرونا، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور تا امروز، افزون بر 70 جهش در ایران شناسایی شده که البته تا امروز هیچ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده...

4 فروردین 1400

درمان خانگی سرفه خشک بچه ها و نوجوانان

سرفه خشک در بچه ها اغلب عامل ویروسی دارد و نیاز به سپری شدن دوره بیماری دارد. با این حال، با استفاده از برخی روش ها می توان به درمان خانگی سرفه خشک بچه ها پرداخت. در این مطلب با 9 درمان عالی سرفه خشک آشنا می شوید.

27 اسفند 1399

مسابقه آنلاین زنگ ایمنی در خانه ویژه دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی

خبرگزاری خبرنگاران-همزمان با آغاز دهه مبارک فجر در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مسابقه آنلاین زنگ ایمنی در خانه، ویژه دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی استان آذربایجان شرقی، در حال برگزاری است.

25 اسفند 1399

عدم تکامل فعالیت های کارگاهی باعث افت کیفیت آموزش های مهارتی در کرونا شده است

تهران (پانا) - معاونت آموزش متوسطه در گزارشی از کاهش اثربخشی آموزش ها در عدم ارتباط با همسالان در فرآیند یاددهی-یادگیری اطلاع داد و آن را به عنوان یکی از جدی ترین آسیب های عدم حضور دانش آموزان در مدرسه دانست.

24 اسفند 1399

ویروس کرونای انگلیسی می تواند به گونه غالب در دنیا تبدیل گردد

رئیس برنامه نظارت ژنتیکی انگلیس پیش بینی نموده است که ویروس جهش یافته کرونا که برای اولین بار در کنت در جنوب شرق این کشور یافت شد، می تواند به گونه غالب این ویروس در دنیا تبدیل گردد.

23 اسفند 1399

عزیزی: در وودبال و مینی گلف در آسیا مدعی هستیم، باید از رشته های کمتر توسعه یافته حمایت گردد

رئیس فدراسیون گلف گفت: توقع نداریم که وزارت ورزش به ما بودجه بیشتری بدهد بلکه توقع داریم بگویند بر چه اساسی بودجه داده می گردد و معیار و ملاک تعیین گردد.

23 اسفند 1399

راهنمای کوچک برای تمام احساسات بچه ها

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انتشارات راه راه، این مجموعه شامل کتاب های چه احساسی دارم؟، احساس افتخار می کنم، من خوشحالم، من غمگینم، من عصبانیم که به آشنایی و شناخت احساسات اولیه برای بچه ها می پردازد با قیمت هرجلد 32هزارتومان، روانه بازار...

22 اسفند 1399

بیوگرافی سعید شیخ زاده؛ بازیگر، مجری و دوبلور ایرانی

بیوگرافی سعید شیخ زاده: سعید شیخ زاده متولد 27 آذر 1357 از تهران، بازیگری را از کودکی آغاز کرد و سپس با صدای خاصی که داشت وارد هنر گویندگی شد. شیخ زاده در حال حاضر مجری، گوینده و مدیر دوبلاژ است. او برادر بزرگتر وحید شیخ زاده بازیگر و گوینده است....

20 اسفند 1399

پروتئین اسرارآمیزی که می تواند عامل بروز پارکینسون باشد

پژوهشگران انگلیسی در آنالیز جدید خود، به آنالیز عملکرد پروتئینی پرداختند که می تواند در بروز پارکینسون نقش داشته باشد.

19 اسفند 1399

خبرنگاران سرمربی والیبال زنان سایپا: کرونا نمی تواند مانع قهرمانی یک تیم گردد

تهران- خبرنگاران- سرمربی تیم والیبال زنان سایپا گفت: قبول ندارم که کرونا مانع قهرمانی یک تیم گردد زیرا فصل قبل هم ما به اصفهان رفتیم اما باز هم قهرمان شدیم.

15 اسفند 1399
تعداد: (311)