رصد مراحل تولید و مواد اولیه دارو

به گزارش فروش برتر، تهران (پانا) - معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت شرایط و مراحل تولید و مواد اولیه دارو تا زمانی که به دست مردم برسد، رصد می شود.

رصد مراحل تولید و مواد اولیه دارو

به گزارش وبدا، بهرام دارایی در نشست کمیته دارو و غذا کمیسیون بهداشت مجلس درمورد شرایط دارو و ارز ترجیحی، گفت: در جریان شرایط دارو و تولیدکنندگان قرار داریم و شرایط و مراحل تولید و مواد اولیه دارو تا زمانی که به دست مردم برسد، رصد می شود.

وی افزود: در زمینه شرایط ارزی در آینده سناریوهای مختلف را مورد توجه قرار دادیم و بحث های علمی و فنی فشرده ای را با کمک تصمیم گیران، متخصصان دانشگاهی و صنعت دنبال می کنیم، در حال حاضر بسته ای آماده کرده ایم و شرایط مختلف و پیش بینی های لازم برای آن اجرا شده و بر اساس تصمیم ارزی دولت آن را اجرا خواهیم کرد، البته بنا داریم تا آخر سال ارز دارو ترجیحی پرداخت شود و برنامه ریزی و اجرا بر این اساس است.

وی ادامه داد: با توجه به نیازهای موجود و پیش بینی آینده مقدار ارز بیشتری در حوزه تامین دارو و تجهیزات پزشکی به ویژه تجهیز بیمارستان های تازه و افزایش تخت تازه نیاز است و در این رابطه برآورد لازم به دولت اعلام شده و تصمیم گیری در این رابطه بر عهده مجلس و دولت است.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد داروهای مقابله با کرونا گفت: موجودی در حال حاضر برای دو یا سه قلم داروهای مقابله با کرونا قابل قبول است اما در مواجهه با پیک احتمالی ششم باید تمهیدات جدی تری داشته باشیم.

وی در مورد آیین نامه تازه تاسیس داروخانه ها گفت: برخی اقدامات باعث ایجاد شکاف در جامعه داروسازی شده و میان جوانان و پیشکسوتان فاصله افتاده است. رشته داروسازی از سخت ترین رشته های گروه پزشکی است و جوانان فارغ التحصیل داروسازی باید برای اشتغال در حوزه های متنوع و تاثیر گذار حوزه سلامت امیدوار باشند و زیبنده نیست فارغ التحصیلان داروسازی به دلیل نبود زمینه اشتغال به فکر مهاجرت باشند.

دارایی شرح داد: نیاز است این آیین نامه با حضور خبرگان، ذی نفعان و مسئولان مرتبط مورد بازبینی قرار گیرد و در هفته آینده کارگروه مشورتی برای این موضوع تشکیل خواهد شد. آیین نامه باید به گونه ای تعدیل شود که حداکثر رضایت مندی را ایجاد و منافع نهایی جامعه داروسازی و مردم را تامین کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1663

به "رصد مراحل تولید و مواد اولیه دارو" امتیاز دهید

2 کاربر به "رصد مراحل تولید و مواد اولیه دارو" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد مراحل تولید و مواد اولیه دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید