خبرنگاران اسلامی: سهم شرکت های هواپیمایی ایرانی از بازار منطقه افزایش پیدا کند

به گزارش فروش برتر، تهران- خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فرصت جدیدی برای توسعه ناوگان هوایی ایجاد شده است، گفت: باید سهم شرکت های هواپیمایی ایرانی از بازار منطقه افزایش پیدا کند.

خبرنگاران اسلامی: سهم شرکت های هواپیمایی ایرانی از بازار منطقه افزایش پیدا کند

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگاران از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در ملاقات با مدیران صنعت حمل و نقل هوایی، گفت: بخش های مختلفی در جهان بر اثر کرونا آسیب دیدند که حمل و نقل هوایی یکی از آنها است و در کشور ما نیز این بخش شرایط متفاوتی را تجربه کرد اما فعالیت این صنعت متوقف نشد.

وی با اشاره به لزوم آمادگی صنعت هوانوردی برای یک شرایط جدید، اعلام کرد: به یک تحول و جهش در صنعت هوانوردی احتیاج داریم و باید یک گام عظیم برداشت، از این فرصتی که برای کشور پیش آمده حداکثر استفاده را برد و برای توسعه و تجهیز ناوگان و تامین قطعات کوشش کنیم.

وی اضافه نمود: فرصت تحول فرارسیده است و شرکت های هواپیمایی (ایرلاین)ها باید با استفاده از بازارهایی چون تشکیل گروه متحد، کنسرسیوم و ادغام و تامین مالی با استفاده از فاینانس در راه توسعه کشور گام بردارند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: هنوز در این صنعت هوانوردی کسانی هستند که به ساخت قطعات داخلی باور ندارند و این بخش حتی گاها در تعمیرات به خارج از کشور وابسته شده است که این عقب ماندگی نباید بیش از این تداوم داشته باشد.

اسلامی توضیح داد: یکی از اقداماتی که در این راستا اجرا شده، ایجاد مرکز جهادی پیشرفت و نمایشگاه توان داخلی توسط ایران ایر برای استفاده از ظرفیت ها و کاهش وابستگی به خارج از کشور است که امیدوارم این نمایشگاه و مرکز جهادی پیشرفت با مشارکت شرکت های هواپیمایی سنگ بنایی برای توسعه صنعت هوایی باشد.

وی با بیان اینکه امروز ظرفیت جدیدی برای توسعه ناوگان هوایی کشور به وجود آمده است، گفت: اگر این ظرفیت روی یک ریل صحیح و انقلابی قرار نگیرد، این فرصت های جدید نیز از بین خواهد رفت و کشور وابسته می ماند.

وی اضافه نمود: باید در خط مشخصی برویم که اداره صحیح و افزایش بهره وری و توسعه شرکت ها را هدف قرار دهد، البته تدابیر ویژه را نیز مد نظر داریم و سعی می کنیم سال جاری هم از منابع ملی برای یاری به شرکت های هواپیمایی استفاده کنیم .

وزیر راه وشهرسازی توضیح داد : در سال 1400 هم باید توسعه، بهسازی و گسترش ناوگان شرکت های هواپیمایی را تجربه کنیم و هم توسعه در سهم بازار داشته باشیم و سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران می توانند متقابلا با اعمال بعضی سیاست ها، شرایط را برای افزایش سهم ایرلاین های ایرانی از بازار منطقه تسهیل نمایند.

وی با اشاره به اهمیت نگاه شرکت های هواپیمایی به بازار منطقه، گفت: ایران پیش از این برای همکاری به سراغ نقاط دور می رفت و کمتر به همسایه های خود توجه داشت اما همسایه ها هم برای صنعت هوایی و هم سایر بخش ها فرصت مناسبی هستند.

اسلامی تاکید نمود: شرکت های حمل و نقل هوایی می توانند چند هاب پروازی را با مشارکت یکدیگر و حمایت سازمان هواپیمایی در کشورهای همسایه تشکیل دهند و ما نیز در وزارت راه و شهرسازی با وزرای این کشورها تنظیمات را انجام دادیم و مذاکرات بیشتری نیز خواهیم داشت تا بتوان با استفاده از کانکشن ها و آزادی های پنجم در بعضی از این کشورها، فرصت حضور در یک بازار 500 میلیون نفری را پیدا کرد.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: این یک بازار جدید است، فرصتی جدید که ترکیبی از پروازهای داخلی و خارجی رونق مالی را برای شرکت های هواپیمایی به ارمغان می آورد.

وی با اشاره به بعضی موانع توسعه شرکت های هواپیمایی اعلام کرد: مسائل مربوط به عوارض شهرداری ها باید در مجلس با پیگیری قانونی برطرف گردد تا این موانع و مزاحمت ها از سر راه شرکت های هواپیمایی کنار برود.

اسلامی خطاب به شرکت های هواپیمایی گفت: به فکر بهسازی و نوسازی نیروی انسانی هم باشید، جوانان با استعدادی در کشور هستند و باید برای آن ها امیدآفرینی داشته باشیم. این استعدادها باید هم در بخش پروازی، هم خدمات فرودگاهی، هم تعمیر و نگهداری و هم فناوری جذب شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1393

به "خبرنگاران اسلامی: سهم شرکت های هواپیمایی ایرانی از بازار منطقه افزایش پیدا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اسلامی: سهم شرکت های هواپیمایی ایرانی از بازار منطقه افزایش پیدا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید