حمایت ماکرون از مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در مقابل نقدها ترامپ

به گزارش فروش برتر، رئیس جمهور فرانسه حمایت کامل خود را از رئیس سازمان بهداشت جهانی در برابر نقدها رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است.

حمایت ماکرون از مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در مقابل نقدها ترامپ

به گزارش گروه بین الملل فروش برتر به نقل از رویترز، یک روز پس از نقدها شدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از عملکرد مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی تلفنی با رئیس این نهاد بین المللی، حمایت قاطع خود را از این سازمان اعلام کرده است.

یک مقام کاخ الیزه در این باره گفت: ماکرون بر اعتماد و حمایتش از این سازمان بین المللی تاکید کرده و با درگیر شدن این سازمان در جنگ بین آمریکا و چین به شدت مخالفت کرده است.

ماکرون پیش از این نیز با نقدها ترامپ از سایر سازمان های بین المللی به شدت مخالفت کرده است.

تدروس آدهانون قبریسوس مدیر کل سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه در واکنش به نقدها دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، از عملکرد این سازمان در مدیریت بحران شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان دفاع و حمایت کرد.

ترامپ سه شنبه به شدت از عملکرد سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و این سازمان را به تمرکز بیش از حد بر چین و ارائه توصیه های نادرست در زمان شیوع ویروس کرونا متهم کرده است.

ترامپ همچنین تهدید کرده است که واشنگتن تامین مالی سازمان بهداشت جهانی را متوقف خواهد کرد.

وی گفت: انتظار دارم که ایالات متحده همچنان به تامین منابع مالی خود از سازمان بهداشت جهانی ادامه دهد.

ترامپ و دولتش نقدها شدیدی را نسبت به عملکرد سازمان بهداشت جهانی مطرح کرده اند.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در این باره گفت: واشنگتن در حال بازنگری در تامین مالی این سازمان است. سازمان بین المللی در حال سوء استفاده از پول مالیات دهندگان آمریکایی هستند تا به اهداف خودشان دست یابند.

ترامپ سه شنبه در اظهاراتی در کاخ سفید گفت: میزان پرداختی چین به سازمان بهداشت جهانی یک بخش بسیار ناچیز در مقایسه با واشنگتن است و این مساله اصلا قابل قبول و منصفانه نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 723

به "حمایت ماکرون از مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در مقابل نقدها ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ماکرون از مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در مقابل نقدها ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید