کلاس اولی ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می فرایند

به گزارش فروش برتر، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: کلاس اولی ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می فرایند.

کلاس اولی ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می فرایند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، درباره سناریوهای شروع سال تحصیلی، اظهار کرد: سال گذشته دوسوم از سال تحصیلی گذشته بود و حجم زیادی از کتب درسی هم آموزش داده شده بود که با شرایط کرونا و تعطیلی مدارس روبرو شدیم اما سال جاری از ابتدای سال با این شرایط کرونا روبرویم.

وی ادامه داد: اعلام شده است که جریان آموزش از 15 شهریور شروع می گردد و با توجه به شرایط مناطق از نظر کرونا برنامه داریم؛ مناطق سفید اصولا مناطق کم جمعیت هستند که مدارس آنها زیر 50 دانش آموز جمعیت دارند و کلاس ها حضوری است. در مناطق زرد، آموزش ترکیبی است و در مناطق قرمز هم آموزش مجازی است.

حکیم زاده درباره تحصیل کلاس اولی ها، گفت: دانش آموزان کلاس اولی اصلا مدرسه را تجربه نکردند و اینکه بگوییم به وسیله تبلت و موبایل آموزش ببینند، حرف غیرواقع بینانه ای است؛ در کشورهای دیگر هم آموزش برای دبستانی ها زودتر است و در پایه اول ابتدایی روی شناخت آنها تأکید شده است.

وی افزود: برای کلاس اولی ها برنامه ویژه داریم که دو یا سه دانش آموز همراه خانواده به مدرسه بیایند تا معلم را بشناسند و با محیط مدرسه آشنا شوند؛ البته برای ورودی دوره ها هم اینگونه است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که منظور شما این است که در مناطق قرمز هم دانش آموزان کلاس اولی به مدرسه می فرایند اما این آموزش تداوم ندارد، گفت: بله اینگونه است؛ اختیاراتی به شورای مدارس داریم که با هماهنگی خانواده ها برای دانش آموزان برنامه داشته باشند.

وی به مدرسه تلویزیونی اشاره نمود و گفت: اقدام دیگر مدرسه تلویزیونی است که البته در مناطق دوردست، تلویزیون به یکی از بسترهای آموزشی تبدیل می گردد.

حکیم زاده درباره گلایه بعضی معلم از گروه بندی دانش آموزان و تکرار دوباره محتواها، بیام کرد: راجع به گروه بندی، معلمان می توانند با توجه به اختیارات شوراهای مدرسه، به صورت گردشی و چرخشی دانش آموزان را داشته باشند یا بعضی محتواها در فضای مجازی و بعضی در کلاس درس ارائه گردد اما روش آموزش معکوس به عنوان رویکرد جدید نیز مدنظر است که در این روش معلمان تدریس خود را در کانال در فضای مجازی بارگذاری می نمایند و کلاس درس صرفا برای برطرف اشکال و تکلیف است.

وی اضافه نمود: کانالی هم برای توانمندسازی معلمان در شبکه شاد داریم که روش های مختلف آموزشی آنجا بارگذاری شده است که معلمان می توانند مراجعه نمایند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش درباره سلامت دانش آموزان در کلاس های حضوری، گفت: در سال تحصیلی گذشته، امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار گردید و بیش از 600 هزار دانش آموز به مدرسه برای امتحانات آمدند که یک مورد هم گزارش مشکل نداشتیم؛ همچنین ثبت نام یک میلیون و 400 هزار کلاس اولی انجام شد که سنجش شدند و غربالگری اولیه به صورت حضوری داشتیم.

وی توضیح داد: بچه ها باید یاد بگیرند و در بهترین سنین یادگیری هستند و بهترین مکان نیز محیط مدرسه است؛ اگر خانواده ها همکاری داشته باشند و با رعایت پروتکل ها، جای نگرانی وجود ندارد. بعضی خانواده ها بچه ها را به پارک، مسافرت و بازار می برند و نگرانی شان فقط در مدرسه است و این در حالیست که مسافرت ها گاهی وقت ها باعث می گردد که مکان هایی که سفید است در معرض تهدید کرونا قرار گیرد.

حکیم زاده در پاسخ به این پرسش که در بعضی مناطق کم برخوردار، خانواده ها توانایی تهیه ماسک و مواد ضدعفونی را ندارند، آیا برنامه ای دارید؟، گفت: یک سرانه بهداشتی برای مدارس در نظر گرفته شده است؛ سال گذشته هم سازمان برنامه و بودجه، اعتباری را پیش بینی کرد و کوشش می کنیم از این نظر مناطق محروم دچار مشکل نباشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 969

به "کلاس اولی ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاس اولی ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید