کرونا در اروپا، کمیسیون اروپایی: واکسن راه چاره سریعی نیست، بالاترین رکورد هفتگی مبتلایان در قاره سبز

به گزارش فروش برتر، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی رکورد مبتلایان به کرونا در هفته گذشته در اروپا به بالاترین حد خود از زمان شیوع آن رسیده و کمیسیون اروپایی هم واکسن کرونا را راهکار سریعی برای این بحران نمی داند.

کرونا در اروپا، کمیسیون اروپایی: واکسن راه چاره سریعی نیست، بالاترین رکورد هفتگی مبتلایان در قاره سبز

با ما سفر کنید و با تور سفر اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در اروپا اخیرا به تشدید محدودیت ها در بسیاری مناطق این اتحادیه منجر شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در جمهوری چک

نهادهای بهداشتی در جمهوری چک از ابتلای 11984 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده اند که رکورد بالای جدیدی از زمان شیوع کرونا در این کشور محسوب می گردد. موارد مرگ کرونایی در عرض 24 ساعت در این کشور هم به 106 مورد افزایش پیدا نموده است.

جمهوری چک در پی افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا طرح استفاده اجباری از ماسک در فضاهای باز را به اجرا می گذارد. حتی دد اتومبیل هم استفاده از ماسک اجباری است.

طرح اضطراری ناتو برای حمایت از متحدان در برابر موج دوم کرونا

ائتلاف نظامی ناتو برای حمایت از شرکا و متحدان خود که از شیوع موج دوم کرونا آسیب سختی دیده اند یک طرح اضطراری را در دستور کار قرار داده که برلین هم قرار است با 160 نیروی خود به آن بپیوندد.

در چارچوب یک برنامه اضطرای ناتو برای مهار کرونا برلین می خواهد تا 160 نیروی خود را برای این منظور آماده کند.

در اینجا مسئله به وجود آمدن یک شراط اضطراری مطرح است. ائتلاف نظامی ناتو در قالب این تصمیم می خواهد در صورتی که در متحدان و یا شرکای ناتو خطر فروپاشی سیستم بهداشتی در سایه شیوع کرونا ایجاد شد از آن کشور حمایت کند.

یک سخنگوی وزارت دفاع آلمان اعلام نمود که دولت آلمان به ناتو وعده حمایت از این طرح اضطراری موسوم به Allied Hand را داده است. در صورت لزوم پرسنل پزشکی و متخصص و نیرو برای دفاع در برابر خطرات هسته ای، بیولوژیکی و یا شیمیایی هم فراهم می گردد.

این طرح و برنامه اضطراری ناتو هنگامی که کشور آسیب دیده ای درخواست حمایت کند فعال می گردد. تصویب این طرح به موافقت 30 کشور عضو ناتو احتیاج دارد.

بر اساس اطلاعات محافل ناتو تا به حال در کنار آلمان چهار کشور دیگر عضو ناتو از جمله فرانسه و انگلیس از این طرح اضطراری حمایت نموده اند. ناتو امیدوار است که در هفته آینده کشورهای بیشتری به این طرح بپیوندند. در این طرح از نیروهای ناتو می توان برای انتقال بیماران و راه اندازی بیمارستان های صحرایی استفاده کرد.

این طرح اضطراری ناتو بخشی از آمادگی این ائتلاف نظامی برای مقابله با موج دوم کرونا است. این طرح همچنین شامل ایجاد یک صندوق اعتماد و ساخت اردوگاه ها با تجهیزات پزشکی هم می گردد.

انحلال یک تجمع اعتراضی کرونایی در شهر کلن آلمان

پلیس آلمان یک تجمع اعتراضی در شهر کلن آلمان به محدودیت های کرونایی را منحل کرد. به گفته پلیس معترضان ماسک نداشتند و به قواعد فاصله گذاری هم پایبند نبودند.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در بلغارستان

بلغارستان هم برای مهار کرونا استفاده اجباری از ماسک در فضاهای عمومی را در دستور کار قرار می دهد. نهادهای بهداشتی این کشور شب گذشته از ابتلای 1024 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند که از زمان شیوع کرونا بی سابقه بوده است. در این کشور اروپایی با هفت میلیون سکنه تا به حال 30527 نفر به کرونا مبتلا شده و 1008 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

تست همگانی کرونا در دستور کار دولت اسلواکی

دولت اسلواکی می خواهد از همه مردم کشورش تست کرونا بگیرد و کسی که اجازه تست گیری را ندهد باید به قرنطینه برود.

افزایش بیکاران در کشور پرتغال

بحران کرونا شمار بیکاران در کشور پرتغال که اقتصاد آن وابسته به توریسم است را به شدت افزایش داده است. در ماه سپتامبر حدود 410 هزار نفر بیکار در این کشور وجود داشته که حدود 100 هزار نفر یعنی 36 درصد بیشتر از سال گذشته بیشتر بوده است.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره رکورد بالای مبتلایان در اروپا در عرض یک هفته

شمار موارد ابتلا به کرونا در عرض یک هفته در اروپا بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی رکورد بالایی را از زمان شیوع این بحران بدست آورده است.

بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی در هفته گذشته بیش از 927 هزار نفر در اروپا به کرونا مبتلا شده اند. به این ترتیب 38 درصد مبتلایان جدید در هفته گذشته در جهان در اروپا بوده اند و بیش از نیمی از این موارد در سه کشور اروپایی ثبت شده است. بر اساس این گزارش شمار موارد مرگ کرونایی در اروپا هم در مقایسه با هفته قبل از آن حدود یک سوم افزایش پیدا نموده است.

بالاترین ابتلای روزانه در سوئیس

در سوئیس هم موارد ابتلای روزانه به کرونا جهش چشمگیری داشته وبه بالاترین حد خود از زمان شیوع کرونا رسیده است.

نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای حدود 5596 مورد جدید کرونا در عرض 24 ساعت در این کشور خبر داده اند.

بالاترین ابتلای روزانه در اسلوونی و کرواسی

اسلووونی و کرواسی هم بالاترین میزان مبتلایان روزانه را به ثبت رسانده اند. در اسلوونی شمار مبتلایان روزانه در عرض 24 ساعت 1503 مورد بوده و حدود 200 نفر هم در ارتباط با این بیماری از ابتدای شیوع کرونا جان خود را از دست داده اند.

در کرواسی هم شمار مبتلایان روزانه 1424 مورد ثبت شده است.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در اتریش

اتریش هم رکورد جدیدی را در مبتلایان روزانه ثبت نموده و نهادهای بهداشتی این کشور روز چهارشنبه از ابتلای حدود 1958 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت خبر داده اند. شمار بیماران کرونایی بستری در این کشور هم 960 نفر است که 147 نفر از آن ها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

کمیسیون اروپایی: واکسن راه چاره سریعی برای بحران کرونا نیست

کمیسیون اروپایی هم اعلام نموده که هیچ راه چاره سریعی برای بحران کرونا به وسیله واکسن وجود ندارد. معاون رئیس کمیسیون اروپایی روز چهارشنبه در مجلس اروپایی در بروکسل اعلام نمود که همچنان ماه ها طول می کشد تا یک واکسن برای این بیماری یافت شده و تقسیم گردد. هیچ کس امروز نمی داند که این بیماری همه گیر بالاخره کی تمام می گردد.

وی از شهروندان درخواست کرد با رفتارهای خود به مهار این بیماری یاری نمایند. این مقام اروپایی همچنین گفت: هیچ کس در اروپا خواستار یک قرنطینه دوم نیست و بنابراین من از همه اروپاییان درخواست می کنم مسئولانه رفتار نمایند.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در لهستان

در لهستان هم شمار مبتلایان روزانه مجددا رکورد بالایی را بدست آورده و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور به 10040 مورد ابتلای روزانه رسیده است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که موارد ابتلا به کرونا در اروپا به سرعت در حال افزایش است و تا به حال در اسپانیا 1029668 نفر به کرونا مبتلا شده و 34210 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 930745 نفر به کرونا مبتلا شده و 33885 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انگلیس هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 762542نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 43967 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 434449 نفر به کرونا مبتلا شده و 36705 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 380898 نفر به کرونا مبتلا شده و 9955 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1036

به "کرونا در اروپا، کمیسیون اروپایی: واکسن راه چاره سریعی نیست، بالاترین رکورد هفتگی مبتلایان در قاره سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، کمیسیون اروپایی: واکسن راه چاره سریعی نیست، بالاترین رکورد هفتگی مبتلایان در قاره سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید