نجمه خدمتی: تلاش فیزو حضور بیش تر دختران در یونیورسیاد است

به گزارش فروش برتر، یک عضو کمیته برابری جنسیتی فیزو گفت: مهم ترین موضوعی که در نشست های کمیته برابری جنسیتی فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (FISU)مورد بحث و بررسی قرار گرفت ایجاد فرصت از سوی کشورهای عضو برای حضور بیشتر دختران در رقابت های یونیورسیاد بود.

نجمه خدمتی: تلاش فیزو حضور بیش تر دختران در یونیورسیاد است

به گزارش خبرنگار اعزامی فروش برتر به بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان در چین تایپه، نجمه خدمتی، تیراندار رشته تفنگ بادی پس از کسب پنج مدال انفرادی و تیمی در جریان بیست و هشتمین یونیورسیاد دانشجویان در گوانجو کره جنوبی به عضویت فیزو در آمد و پس از کاندیدا شدن برای کمیته های مختلف این نهاد بین المللی به عضویت دو کمیته دانشجویان و برابری جنسیتی درآمد.

خدمتی در ادامه اظهار کرد: بر اساس گزارش کمیته برابری جنسیتی، سهم مشارکت زنان در دوره های 2015 و 2017 حدود 46 درصد بوده است که این سطح مشارکت بالاترین نرخ مشارکت زنان در طول دوره های مختلف یونیورسیادهای ورزشی بوده است.

این تیرانداز 21 ساله بیرجندی با اشاره به حضور در سمینارهای فیزو گفت: در این سمینارها مسوولان کمیته برابری جنسیتی درباره برنامه هایش و فعالیت هایی که در دو سال گذشته در زمینه توسعه ورزش دانشجویی برای مشارکت بیش تر دختران در رقابت های دانشجویی اجرا شده بود، گزارش هایی ارایه کردند.

خدمتی درباره مقایسه میزبانی دو دوره یونیورسیاد دانشجویان کره جنوبی و چین تایپه با توجه به داشتن تجربه حضور در آن ها گفت: کره میزبان خوبی بود اما چین تایپه به دلیل برنامه ریزی و هماهنگی لازم جهت دادن خدماتی چون رفت و آمد ورزشکاران به محل رقابت ها و بالعکس با توجه به اهمیت زمان برای ورزشکاران، تغذیه و سایر برنامه ها، میزبان به مراتب بهتری است.

خدمتی به عنوان نماینده ایران و دختران دانشجوی مسلمان جهان به عضویت فیزو در آمده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 149

به "نجمه خدمتی: تلاش فیزو حضور بیش تر دختران در یونیورسیاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجمه خدمتی: تلاش فیزو حضور بیش تر دختران در یونیورسیاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید