مجموعه جهانی تخت جمشید در صدر بازدید گردشگران خارجی استان فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: طی هفت ماه سال جاری بیش از 4میلیون و 240هزار گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی و فرهنگی استان فارس بازدید کردند.

مجموعه جهانی تخت جمشید در صدر بازدید گردشگران خارجی استان فارس

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری با اعلام خبر فوق افزود: طی هفت ماهه سال جاری، تعداد 4 میلیون و 2412 نفر گردشگر داخلی و 241 هزار و 185 گردشگرخارجی از جاذبه های تاریخی، فرهنگی استان فارس بازدید کردند که در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه سفر گردشگران خارجی به کشور، از نیمه دوم فروردین ماه تا اوایل تابستان و از نیمه دوم شهریور ماه تا اواخر آبان ماه، ادامه داد: در مهرماه سال جاری 241 هزار و 185 گردشگر خارجی از اماکن تاریخی- فرهنگی استان دیدن کردند.

این مقام مسئول با بیان اینکه گردشگران کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، بیشترین تعداد را در میان گردشگران خارجی طی 7 ماه سال جاری داشته اند، خاطر نشان کرد: میراث جهانی تخت جمشید با 14هزار و 195 نفر، نقش رستم با 11 هزار و 462 نفر و مجموعه جهانی پاسارگاد با 9 هزار و 440 نفر بیشترین آمار بازدید خارجی را به خود اختصاص داده اند.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 79

به "مجموعه جهانی تخت جمشید در صدر بازدید گردشگران خارجی استان فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه جهانی تخت جمشید در صدر بازدید گردشگران خارجی استان فارس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید