لایحه اصلاح انتخابات آمریکا در راه مجلس سنا ، تکرار ادعای تقلب در انتخابات از سوی مایک پنس خبرنگاران

به گزارش فروش برتر، لایحه اصلاح قوانین انتخابات آمریکا در حالی در مجلس نمایندگان به تصویب رسید که معاون رئیس جمهور سابق آمریکا آن را تلاشی برای تقلب بیشتر در انتخابات بعدی توصیف کرده و رئیس جمهور این کشور از آن حمایت کرده است.

لایحه اصلاح انتخابات آمریکا در راه مجلس سنا ، تکرار ادعای تقلب در انتخابات از سوی مایک پنس خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با تصویب لایحه اصلاح انتخابات در مجلس کنندگان آمریکا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز از تصویب آن حمایت کرد.

به نوشته خبرگزاری اسوشیتد پرس، روز پنجشنبه مجلس کنندگان آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که تقریباً تمام جنبه های انتخابات این کشور را مورد بازنگری قرار می دهد.

این لایحه با مخالفت شمار زیادی از کنندگان جمهوری خواه روبرو شد اما در نهایت توانست با 220 رأی موافق در برابر 210 رأی مخالف، تصویب شود. اکنون این لایحه باید به تصویب مجلس سنا نیز برسد.

اصلاحات موجود در این لایحه، شامل تقسیم بندی نامتوازن حزبی در حوزه های ایالتی و انتخاباتی، رفع موانع مشارکت در انتخابات و ایجاد شفافیت در سیستم مالی کمپین های انتخاباتی است.

بایدن پس از تصویب این لایحه در مجلس کنندگان آن را یک اقدام قانون گذاری برجسته توصیف کرد و گفت: منتظر هستم تا آن را امضا و تبدیل به قانون کنم تا بتوانیم در کنار یکدیگر دموکراسی آمریکایی را برای انتخابات 2022 و انتخابات بعدی بازگردانیم.

با این حال جمهوری خواهان معتقد هستند اصلاحات درنظر گرفته شده در این قانون، فقط به سود چپ گرایان و دموکرات ها خواهد بود.

کوین مک کارتی رهبر اقلیت جمهوری خواه مجلس کنندگان آمریکا در اعتراض به تصویب آن گفت: دموکرات ها قصد ندارند از اکثریت شکننده خود برای تصویب لوایحی با هدف جلب اعتماد رأی دهندگان استفاده کنند، بلکه می خواهند مطمئن شوند در انتخابات بعدی کرسی بیشتری از دست نمی دهند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق آمریکا که از روز ششم ژانویه و حمله به کنگره در سکوت به سر می برد، در یادداشتی علیه لایحه اصلاح انتخابات نوشت: طبق قانون اساسی انتخابات باید در سطح ایالتی مدیریت شود و هر ایالت باید الکتورها (گزینندگان) خود را تعیین کند.

وی با تکرار ادعای هم حزبی هایش از زمان انتخابات ریاست جمهوری امسال گفت: پس از برگزاری انتخاباتی که با بی نظمی های چشمگیر در رأی گیری شناخته می شود و مقامات ایالتی قوانین انتخاباتی را زیرپا گذاشتند، همچنان در نگرانی درباره صحت انتخابات با میلیون ها آمریکایی سهیم هستم.

پنس در ادامه نوشت: بسیاری از بی نظمی های دردسرسازی که در ایالات مختلف رخ داد، به این دلیل بود که با تغییرات تمام عیاری که فرمانداران، وزرای ایالت و دادگاه ها اعمال کردند، قوانینی که قانون گذاران ایالتی وضع کرده بودند پایمال شدند.

معاون دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اضافه کرد، این لایحه هشتصد صفحه ای، فرصت تقلب در انتخابات را افزایش داده، متمم اول قانون اساسی را پایمال کرده، اعتماد به انتخابات را بیش از پیش از بین می برد و رأی کسانی که به طور قانونی در انتخابات شرکت می کنند، زیر پا می گذارد.

پنس نوشت: چپ گراها نه تنها می خواهند قدرت شما را در پای صندوق رأی تضعیف کنند بلکه می خواهند هرکسی که جرأت کند چنگ زدن غیرقانونی آن ها به قدرت را مورد انتقاد قرار دهد، ساکت و سانسور کنند.

کنندگان دموکرات آمریکا در حالی از این لایحه حمایت و آن را در راستای تضمین مشارکت شهروندان در انتخابات می دانند که به اضافه کردن متممی درخصوص دادن حق رأی به زندانیان، رأی منفی داده اند.

تمامی 209 کننده جمهوری خواه حاضر در مجلس کنندگان و 119 کننده دموکرات با شرکت کردن زندانیان در انتخابات فدرال آمریکا مخالفت کردند .

ترامپ چند هفته پایانی پر هیاهویی را در کاخ سفید گذراند و در آن مدت علناً پنس را برای تغییر نتیجه انتخابات به نفع خود با ادعای تقلب در انتخابات، در جلسه مشترک تأیید آرای کنگره تحت فشار قرار داد. این در حالی است که ریاست پنس بر جلسه تأیید آرا بیشتر حالت تشریفاتی داشت و او اختیار تغییر نتیجه انتخابات را نداشت.

تنش ها بین ترامپ و معاونش در پی حمله هواداران ترامپ به کنگره به تحریک او در روز ششم ژانویه در حالی که پنس هم در ساختمان حضور داشت و شعارهای حمله کنندگان درخصوص بازداشت و به دار آویختن پنس، به اوج رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1332

به "لایحه اصلاح انتخابات آمریکا در راه مجلس سنا ، تکرار ادعای تقلب در انتخابات از سوی مایک پنس خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه اصلاح انتخابات آمریکا در راه مجلس سنا ، تکرار ادعای تقلب در انتخابات از سوی مایک پنس خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید