شایعات در خصوص نقص عملکرد موشک اسپیس ایکس قوت می گیرد، تغییر در برنامه حرکت موشک تحقیقاتی

به گزارش فروش برتر، صنایع فضایی اسپیس ایکس به دلایلی نامعلوم جهت حرکت موشک تحقیقاتی خود را تغییر داد.

شایعات در خصوص نقص عملکرد موشک اسپیس ایکس قوت می گیرد، تغییر در برنامه حرکت موشک تحقیقاتی

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، در حالی که کاربران انتظار داشتند شرکت اسپیس ایکس سفینه فضاپیمای جدید خود را به زودی به خارج از مدار زمین پرتاب کند؛ این شرکت خاطرنشان کرد جهت موشک Falcon 9(فالکن 9) کمی تغییر نموده و این سفینه به زودی به قطب جنوب رسیده و از آن عبور می نماید. این اولین عبور فالکون 9 از فراز قطب جنوب است.

ماهواره های تحقیقاتی موجود در مدار زمین معمولا بر فراز اقیانوس ها حرکت نموده و برای تصویربرداری از نقطه ای خاص تغییر زاویه داده و به سمت محل مورد نظر می فرایند. از همین رو تغییر جهت حرکت سفینه فضاپیمای شرکت اسپیس ایکس برای علاقه مندان به خبرهای فضا جذاب و تا حدودی غیرمعمول است. تعدادی از کارشناسان یکی از دلایل تغییر جهت موشک فالکن 9 را خطر انفجار آن هنگام عبور از مناطق مسکونی دانستند.

اخیراً منابع غیر رسمی خبرهایی از اختلال در عملکرد عادی موتورهای فالکن 9 منتشر شد و اسپیس ایکس در مقابل این گونه مطالب سکوت کرد. حالا تغییر در جهت حرکت موشک تحقیقاتی این شرکت بار دیگر به شایعات قوت بخشیده و موجب شده مردم تصور نمایند این شرکت در حال کوشش برای کنترل صحیح فالکن 9 است.

اسپیس ایکس در گذشته نیز بارها سابقه پرتاب های ناپیروز و انفجار سفینه های فضایی خود را داشته است ولی چون پیروز شد به عنوان اولین شرکت غیردولتی در دنیا دو فضانورد را با سفینه ساخت خود به سمت ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب کند اعتبار زیادی را به دست آورد و تا حدود خود را از سازمان های فضایی مانند جاکسا(سازمان فضایی ژاپن) و سازمان فضایی اتحادیه اروپا جلوتر انداخت.

یکی از مدیران صنایع فضایی اسپیس ایکس گفت: موشک تحقیقاتی این شرکت مجهز به سیستم انفجار اتوماتیک است و در صورت پیش بینی هرگونه حادثه این سیستم فعال شده و تمامی قسمت های سفینه را منفجر می نماید. البته چنین حالتی تنها در شرایط اضطراری رخ می دهد.

4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 968

به "شایعات در خصوص نقص عملکرد موشک اسپیس ایکس قوت می گیرد، تغییر در برنامه حرکت موشک تحقیقاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعات در خصوص نقص عملکرد موشک اسپیس ایکس قوت می گیرد، تغییر در برنامه حرکت موشک تحقیقاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید