ستایش ترامپ از مودی در همایش تاریخی تگزاس

به گزارش فروش برتر، رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر هند در جریان یک تجمع بزرگ نادر برای یک رهبر خارجی در تگزاس تعارفات گرمی رد و بدل نموده اند.

ستایش ترامپ از مودی در همایش تاریخی تگزاس

به گزارش فروش برتر، حدود 50 هزار تن در تجمعی در شهر هوستون که دونالد ترامپ رویدادی عمیقا تاریخی توصیف کرد، شرکت کردند. این رویداد تحت عنوان احوالپرسی با مودی یکی از بزرگ ترین گردهمایی ها در استقبال از یک رهبر خارجی در آمریکا توصیف شد.

ترامپ خطاب به جمعیت گفت: بی نهایت خوشحالم با یکی از بزرگ ترین، وفادارترین و فداکارترین دوستان آمریکا، نخست وزیر مودی، اینجا در تگزاس حاضر می شوم.

مودی در سخنرانی خود گفت که هند دوستی واقعی در کاخ سفید دارد و ترامپ را شخصیتی گرم، صمیمی، همواره حاضر، پرانرژی و هوشمند توصیف کرد.

او گفت: از کارهای مدیریت شرکت ها گرفته تا فرماندهی کل قوا، از هیأت های مدیره گرفته تا دفتر کار ریاست جمهوری در کاخ سفید، از استودیوها تا صحنه های جهانی... او تأثیری ماندگار به جا گذاشته است.

به گزارش بی بی سی، مودی در جریان بازدید یک هفته ای خود از ایالات متحده در مذاکرات تجاری شرکت خواهد نمود و به مجمع عمومی سازمان ملل خواهد رفت.

ورزشگاه ان آر جی هوستون که این رویداد در آن برگزار گردید، اولین محل توقف مودی در این سفر بود؛ سفری که بعد از پیروزی قاطع حزب ملی گرای هندوی او در انتخابات عمومی امسال انجام می گردد.

ترامپ در سخنرانی خود به ستایش از مودی پرداخت و گفت او مدیریتی استثنایی برای هند و مردش به ارمغان آورده است.

ترامپ همچنین در تعریف از جامعه هندی تبار آمریکا گفت: ما واقعا افتخار می کنیم که شما را آمریکایی خطاب کنیم.

با این حال انتظار می رود که مودی در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل با استقبالی سردتر روبرو گردد؛ جایی که احتمالا به خاطر تنش ها در کشمیر تحت کنترل هند با انتقاد روبرو خواهد شد.

ترامپ که با شعارهای ملی گرایانه غریبه نیست، تدابیر امنیتی در مرز آمریکا و مکزیک را با تنش ها میان هند و پاکستان در منطقه کشمیر مقایسه کرد.

او گفت: هند و آمریکا هر دو درک می نمایند که برای حفظ امنیت جوامع خود، باید از مرزها حفاظت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 197

به "ستایش ترامپ از مودی در همایش تاریخی تگزاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستایش ترامپ از مودی در همایش تاریخی تگزاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید