رزمایش موشکی روسیه در کریمه همزمان با ورود رزمناوهای ناتو به منطقه

به گزارش فروش برتر، نیروی دریایی روسیه از برگزاری رزمایش دفاع موشکی و جنگ الکترونیک در شبه جزیره کریمه همزمان با ورود ناوهای ناتو به دریای سیاه اطلاع داد.

رزمایش موشکی روسیه در کریمه همزمان با ورود رزمناوهای ناتو به منطقه

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت هوشمند بیشتر بدانید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نیروی دریایی روسیه روز سه شنبه از تمرین موشکی ناوگان دریای سیاه این کشور در کریمه در بحبوحه ورود رزمناوهای ناتو به دریای سیاه اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری تاس نیروی دریایی روسیه اعلام نمود که سامانه های موشکی دفاع ساحلی ناوگان دریای سیاه در حین رزمایش در شبه جزیره کریمه، کشتی های جنگی دشمن فرضی را از بین بردند.

در بیانیه نیروی دریایی روسیه آمده است که سامانه های موشکی دفاع ساحلی متحرک بال و باستیون متشکل از موشک و توپخانه تمریناتی را برای از بین بردن کشتی دشمن فرضی در دریای سیاه برگزار کردند. در این رزمایش یگان های حاضر علیه دشمن فرضی جنگ الکترونیک هم اجرا کردند. نیروی دریایی روسیه به لحاظ امنیتی توضیحات بیشتری را در زمینه این رزمایش منتشر ننموده است.

سامانه موشکی دفاع ساحلی بال با موشک ضد کشتی Kh-35 برای کنترل آبها و تنگه های سرزمینی ، دفاع از پایگاه های دریایی ، سایر تأسیسات و زیرساخت های ساحلی و منطقه ها آسیب پذیر مشخص شده است.سامانه دفاعی ساحلی باستیون با موشک کروز ضد کشتی صوتی پیشرفته اهداف زمینی را هدف قرار می دهد.

بعد از الحاق کریمه به روسیه در سال 2014، آمریکا همیشه به بهانه حمایت از اوکراین کشتی های جنگی به دریای سیاه اعزام می نماید.

وزارت دفاع روسیه اخیرا از ورود دو کشتی نظامی ناتو مجهز به موشک های راهنمایی شونده به دریای سیاه اطلاع داد و اضافه کرد نیروی دریایی این کشور کشتی های مذکور را تحت نظر دارد.

مرکز کنترل دفاع ملی روسیه در آن برهه اعلام نمود که نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه نظارت بر فعالیت ناوشکن موشک انداز مدافع بریتانیا تعلق به نیروی دریایی انگلیس و ناو موشک انداز اورتسن نیروی دریایی هلند که وارد دریای سیاه شدند را شروع نموده است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا چندی قبل در سخنانی ضمن اعلام حمایت واشنگتن از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی تاکید نمود که ناتو در روبروه با روسیه با چالشهای جدیدی روبرو است. بایدن گفت: فکر می کنم چالشهایی که طی چند سال گذشته ما با آن روبرو هستیم به رسمیت شناخته شده است. ما روسیه را داریم که مطابق با آنچه که امیدواریم بودیم عمل ننموده است.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو هم گفت که سران کشورهای عضو این اتحاد نظامی باید سیاست مشترک قوی تری را در قبال روسیه اتخاذ نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1495

به "رزمایش موشکی روسیه در کریمه همزمان با ورود رزمناوهای ناتو به منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش موشکی روسیه در کریمه همزمان با ورود رزمناوهای ناتو به منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید