رئیس پلیس روچستر اخراج شد

به گزارش فروش برتر، شهردار روچستر ایالت نیویورک، به کار رئیس پلیس این شهر انتها داده و دو مقام شهری دیگر را بر سر مدیریت این نهاد امنیتی در مرگ دلخراش یک سیاه پوست آمریکایی 41 ساله در ماه گذشته و در زمانی که در بازداشت پلیس قرار داشت، تعلیق کرد.

رئیس پلیس روچستر اخراج شد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تصاویر ویدیویی که خانواده دنیل پرود منتشر کردند، نشان می دهد که پلیس این مرد سیاه پوست آمریکایی را روی زمین خواباندند، کیسه ای به سر او کشیدند و باعث خفگی او شدند.

لاولی وارن، شهردار روچستر دوشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت: امروز آخرین روز کاری رئیس پلیس است. همچنین دو مقام دیگر به مدت 30 روز بدون حقوق از شورای همکاری شهری روچستر تعلیق شدند.

پیش از آنکه دنیل پرود بازداشت شود، خانواده او در تماس با فوریت های پلیس تاکید کردند که این عضو خانواده آنها از بحران روانی رنج می برد. شهردار روچستر خواستار بررسی فدرالی این پرونده شد.

این تصاویر دلخراش سوالاتی را درباره احتمالا لاپوشانی حقیقت ایجاد کرد و روچستر به تازه ترین کانون اعتراضات تابستانی علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس تبدیل شد که در ابتدا با مرگ جورج فلوید در 25 مه به دست پلیس مینیاپولیس به راه افتاد.

شهردار روچستر همچنین گفت: ما یک مشکل فراگیر در اداره پلیس روچستر داریم، مساله ای که همه چیز را از دریچه درجه می نگرد نه شهروندانی که ما به آنها خدمت می کنیم. این نشان می دهد که مرگ آقای پرود آنچنان که باید جدی گرفته نشده بود. تیم کورتین از شورای همکاری شهری و جاستین روج، مدیر ارتباطات هم بابت ناکامی در اقدام، اطلاع رسانی و اطاعت از سیاست ها و فرایندها تعلیق شدند. این تصمیم پس از مشاهده یک گزارش داخلی از این پرونده گرفته شد.

او افزود: دیگر نمی توانیم اجازه دهیم مرد یا زنی بی دلیل در بازداشت پلیس جان بدهد، همینطور نمی توانیم اجازه دهیم بررسی این پرونده آنقدر با بی توجهی که در این پرونده شاهد آن بودیم، انجام شود. من همچنین از دفتر دادستانی کل می خواهم تا تحقیقاتی درباره با نقض حقوق مدنی دنیل پرود انجام دهد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 994

به "رئیس پلیس روچستر اخراج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پلیس روچستر اخراج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید