رئیس مجلس آلمان: دموکراسی در جهان غرب تحت فشار واقع شده است

به گزارش فروش برتر، رئیس مجلس آلمان دموکراسی در جهان غرب را تحت فشار ارزیابی کرده و از ضعف رهبری سیاسی در آلمان سخن گفت.

رئیس مجلس آلمان: دموکراسی در جهان غرب تحت فشار واقع شده است

به گزارش گروه بین الملل فروش برتر، وولفگانگ شایبله، رئیس مجلس آلمان در مصاحبه با روزنامه پاسایر نویه پرسه، سیستم فعلی دموکراسی را همه جا در اروپا و در جهان غرب تحت فشار ارزیابی کرده و در آستانه سالگرد فروپاشی دیوار برلین با این اظهار نظر که گرایش به راستگرایی موجود در آلمان پیامد وحدت این کشور است مخالفت کرد.

وی با اشاره به تحولات موجود در آمریکا و انگلیس تاکید کرد که ما در خیلی مکان ها شاهد جدایی سیستم سیاسی و اجتماع و قدرت دریافت عرصه سیاسی هستیم. این مسئله نمی تواند تنها با اتحاد مجدد آلمان توضیح داده شود.

شایبله همچنین به این مسئله اشاره کرد که انسان ها در ایالات جدید آلمان در 30 سال گذشته باید خیلی تغییرات بیشتری را تحمل می کردند تا ساکنان ایالات غربی ها و این دلیل این است که حزب افراطی در شرق آلمان قدرتمندتر است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به ضعف رهبری در ائتلاف بزرگ در آلمان انتقاد وارد کرده و درباره شایستگی آن ابراز تردید کرد.

رئیس مجلس آلمان در این باره گفت که ائتلاف بزرگ پیشرفت های زیادی داشته است، اما نظرسنجی ها و نتایج انتخابات نشان می دهد که هنوزجای پیشرفت برای نقش رهبری سیاسی در راستای جهت دهی به سوی انسان ها وجود دارد.

فرو ریختن دیوار برلین یکی از مهم ترین حوادث تاریخی آلمان و جهان در عصر معاصر به شمار می آید. از سال 1961 تا 1989 دیوار برلین نه تنها یک شهر، بلکه جهان را به دو بخش تقسیم کرده بود .

امروزه تنها در چند نقطه از برلین بقایای دیوار قابل مشاهده است. اما آنچه شهر برلین برای سی امین سالگرد فروپاشی دیوار برلین در نظر گرفته زنده کردن یاد این حادثه تاریخی است. انتظار می رود ده ها هزار نفر در جشن برلین شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 342

به "رئیس مجلس آلمان: دموکراسی در جهان غرب تحت فشار واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس آلمان: دموکراسی در جهان غرب تحت فشار واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید