اسباب بازی های ایران ساخت به بازارهای بین المللی راه یافت

به گزارش فروش برتر، تولیدکنندگان اسباب بازی کشورمان با حضور در چهارمین دوره نمایشگاه اسباب بازی ترکیه به ارائه محصولات ایران ساخت پرداختند.

اسباب بازی های ایران ساخت به بازارهای بین المللی راه یافت

به گزارش سرویس علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این رویداد با حمایت ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شد و نخستین حضور بین المللی تولیدکنندگان اسباب بازی های ایران ساخت به شمار می رود.

استقبال از غرفه ایران در این نمایشگاه، مطلوب بوده است و صدها نفر، از غرفه اسباب بازی کشورمان بازدید به عمل آوردند که از این بین، 205 نفر، فرم های مربوطه را تکمیل نموده اند و ضمن شکل گرفتن نوعی ارتباط تجاری، قرار شد تا قیمت محصولات را برای آنها ارسال نموده تا بتوانند سفارش دهند.

این 205 علاقمند به اسباب بازی ایرانی، از 40 کشور دنیا بوده اند، 62درصد از این تعداد، متعلق به ترکیه و 38 درصد نیز متعلق به سایر کشورهای دنیا بوده اند. علاوه بر کشورهای منطقه، علاقمندانی از کشورهای آمریکا، روسیه، ایتالیا، بلژیک، بلغارستان، انگلستان، فرانسه، آلمان، هند و... نیز فرم های مربط به ارسال قیمت محصولات را پر نموده اند.

ستاد فناوری های نرم وتوسعه صنایع خلاق ، صادرات بیشتر محصولات ایرانی را در راستا تصاحب بخشی از این بازار پرجاذبه دنیای در دستور کار خود دارد هم زمان با کوشش تولیدکنندگان ایرانی برای ارائه توانمندی های به روز، باید بعضی تسهیل گری ها از جانب سازمانهای مرتبط نیز صورت گیرد که تسهیل در اخذ گواهینامه و استانداردهای بین المللی، از جمله این موارد است.

بعلاوه اضافه کردن اسباب بازی به فهرست کالاهای با گمرک ترجیحی در کشور، ایجاد شوروم های منطقه ای، شرکت در نمایشگاه های بین المللی اسباب بازی به صورت هدفمند و تامین سرمایه در گردش برای تولیدکننده های اسباب بازی ایرانی با ظرفیت صادرات، از دیگر موارد تشویقی است که می تواند به رونق صادرات این محصولات یاری کند. ستاد فناوری های نرم با یاری مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاستجمهوری این مهم را در دستور کار خود دارد.

در این دوره از نمایشگاه، 251 برند متعلق به 172 شرکت از 18 کشور دنیا، به ارائه محصولات خود پرداختند.

9 تولیدکننده ایرانی با ارائه 200 محصول، نخستین حضور بین المللی اسباب بازی های ایران ساخت را رقم زدند. در این نمایشگاه، محصولاتی در زمینه های مختلفی چون انواع مدل های عروسک ها و اسباب بازی ها، اسباب بازی های اکشن و شخصیت ها، اسباب بازی نوزادان و بچه ها زیر 3 سال، بازی های پازل و کارت، اسباب بازی چوبی، ابزار و تجهیزات کودک، اسباب بازی های آموزشی، اسباب بازی های خارج از منزل، پارک و باغ، تجهیزات و اسباب بازی های دریایی و استخر، تجهیزات و اسباب بازی های ورزشی، محصولات چندرسانه ای، اسباب بازی هوشمند، مهدکودک و تجهیزات آموزشی، محصولات تبلیغاتی و جشنواره لباس و ماسک ارائه شد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامی اقتصادی پاویون اسباب بازی ایران در این دوره از نمایشگاه ترکیه بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1825

به "اسباب بازی های ایران ساخت به بازارهای بین المللی راه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسباب بازی های ایران ساخت به بازارهای بین المللی راه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید