دیپلماسی جوراب!

به گزارش فروش برتر، مجله مهر: نامش را دیپلماسی جوراب گذاشته اند. اسم خوبی هم دارد، چیزی که شاید در دنیای سیاست مداری خیلی به آن توجه نمی شد را آنقدر بزرگ جلوه می دهند که هم در فضای رسمی و هم در فضای غیر رسمی از آن صحبت می گردد و حتی در مواردی بیشتر از اینکه متن اصلی اتفاقات مورد بحث قرار گیرد، این حاشیه ها هستند که توجه همه را جلب می نماید.

دیپلماسی جوراب!

جاستین ترودو، نخست وزیر جوان کاناداست که به گفته رسانه های خودشان آن ها دنبال فردی بودند که بتواند میان آمریکا و فرانسه، کانادا را به رخ بکشد؛ در این میان ترودو برای دیده شدن به ابزار متفاوتی احتیاج داشت.

شاید پیش از این دیپلماسی مد را شنیده باشید، روشی که سیاست مدارها با استفاده از لباس و مد لباس همسرشان سعی در رساندن پیغامی در یک بستر یا موقعیت ویژه را دارند، اما در این مورد آقای نخست وزیر خودش دست به کار شد و به وضوح برای پیش بردن سیاست، جوراب را به عنوان ابزار انتخاب کرد.

جوراب ها قرار است چه بگویند؟

جوراب ها برای پا استفاده می شوند، داخل کفش و زیر شلوار هستند، آن ها را برای جلوگیری از عرق و تاول و البته پوششی که بودنشان بهتر از نبودنشان است، استفاده می نمایند، اما آن ها در نهایت یبایی هم که باشند، باز جورابی برای پا هستند که داخل کفش و زیر شلوار می روند.

از طرفی آقایان در تغییر لباس گزینه های کمتری دارند و احتمالا جوراب چیزی نیست که به ذهن خیلی ها برسد، اما جاستین ترودو همین انتخاب متفاوت را برگزیده و حسابی هم خودش را با آن معرفی نموده است.

او جوراب های متفاوت را بر اساس محل و مکانی که در آن قرار می گیرد، انتخاب می نماید. وقتی او با طرحی از چوباکا (یکی از شخصیت های تخیلی فیلم جنگ ستارگان) روی جوراب هایش با کت و شلوار خاکستری روبروی شما بنشیند، خیلی سخت می گردد به جوراب ها توجه نکرد! و او همین را می خواهد، جوراب هایم را ببینید، من یک هوادار جنگ ستارگان هستم! هرچند که رسانه ها بین این جوراب و سخنرانی های دیگری ارتباط هایی پیدا نموده بودند و معتقد بودند ترودو جوراب هایش را بر اساس شرایط انتخاب می نماید و اصلا امکان ندارد جورابی این شخصیت را بدون دلیل خاصی بر پا نموده باشد.

جوراب پوشیدن به بهانه حمایت از شرکت پسر جوان؟

در رسانه ها صحبت هایی بود که جوراب های آقای رئیس جمهور مربوط به شرکت یک پسر جوان سندروم داون است و او برای حمایت این جوراب ها را می پوشد، اما طبق اطلاعاتی که پیدا کردیم، متوجه شدیم، شرکت های مختلف فراوری جوراب، مدل هایی از تولدات خودشان را برای ترودور می فرستند و او هم معمولا از آن ها با نامه ای تشکر می نماید.

جوراب های جان دیوانه که متعلق به یک پسر جوان سندوم داون است، هم یکی از همین موردهاست. همچنین شری و سارا قریشی دو دختر هستند که یک جفت جوراب رنگی با عبارت عید مبارک (ویژه عید فطر) را برای نخست وزیر فرستادند و در کمال تعجب آن ها ترودو جوراب ها را پوشید و پوشش رسانه ای مختلفی که رخ داد، باعث شد کسب و کار آن ها رونق بگیرد و حتی مدلی را که تنها یک نمونه بود را به فراوری انبوه رساندند، چون از سراسر دنیا متقاضی برای خرید آن ها وجود داشت.

یکی از مدیرات فروشگاه های زنجیره ای جوراب در تورنتو می گوید که جوراب های جاستین ترودو خیلی زود متقاضی پیدا می نمایند و خیلی ها منتظرند که او چه مدلی را می پوشد و بعد همان را می خرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 119

به "دیپلماسی جوراب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلماسی جوراب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید