خط و نشان والیبال ایران و ژاپن، گام نخست محکم برداشته شود

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در مسابقات لیگ ملت های والیبال روز جمعه از ساعت 15:30 مقابل تیم ملی ژاپن صف آرایی خواهد کرد.

خط و نشان والیبال ایران و ژاپن، گام نخست محکم برداشته شود

محمدرضا دامغانی کارشناس والیبال در مصاحبه با خبرنگاران درباره بازی نخست تیم ملی والیبال ایران مقابل ژاپن گفت: طبق سنوات گذشته معمولاً تیم ایران در بازی های نخست مسابقات آغاز خوبی نداشته است ولی با آمدن الکنو و همچنین حساسیت های حاکم بر بازی ایران و ژاپن، ممکن است اتفاقاتی رخ دهد. تیم های ایران و ژاپن دو تیم آسیایی هستند که همیشه دنبال پیروزی مقابل هم بوده اند. ژاپن میزبان المپیک نیز می باشد و این بازی می تواند حکم شاخ و شانه کشیدن برای دو تیم در المپیک باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، نیشیدا ستاره ژاپن از مچ پا دچار آسیب دیدگی است و به احتمال زیاد به بازی نخست مقابل ایران نخواهد رسید و این یک نکته مثبت برای ایران است. بازی اول همیشه شرایط خاصی برای تیم ها دارد چرا که آنها باید خود را با شرایط وفق دهند به ویژه امسال که قوانین سفت و محکمی به دلیل شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده و همین کار را سخت تر می کند. امیدوارم اتفاقی رخ ندهد و بازی به خوبی پیش رود و ایران بتواند گام نخست را محکم بردارد تا برای رقبا خط و نشان بکشد.

کارشناس والیبال در پاسخ به این سوال که ایران همیشه با هدف جوانگرایی در لیگ ملت ها شرکت کرده اما این اتفاق به ندرت رخ داده، آیا الکنو می تواند این تصمیم را اجرایی کند؟ گفت: اگر به دوره کولاکوویچ بازگردیم، همیشه از سرمربی تیم ملی انتظار برد داشته ایم. قبل از آغاز مسابقات، کارشناسان اذعان به جوانگرایی می کنند اما در صورت شکست و باخت، همان کارشناسان و مسئولان موضع گیری های خود را آغاز می کردند. اگر دست الکنو باز باشد که هست و تعاملی که او با داورزنی دارد، شاید این اتفاق رخ دهد.

دامغانی ادامه داد: اگر تمام اهالی رسانه و کارشناسان نیز دست الکنو را در انتخاب بازیکنان باز بگذارند و حتی تمام بازی ها به شکست منجر شود، اما به المپیک فکر کنیم و فشاری بر روی سرمربی تیم ملی وارد نشود، شاید این بهترین نقطه عطف خواهد بود.

وی در انتها تأکید کرد: انتقادی که به کولاکوویچ وارد می شد، این بود که چرا از جوانان کمتر استفاده می کنند اما در نقطه مقابل نیز فقط انتظار برد از او داشتند البته این انتظار در ذات ورزش وجود دارد و حلاوت و شیرینی پیروزی دلچسب خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1446

به "خط و نشان والیبال ایران و ژاپن، گام نخست محکم برداشته شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط و نشان والیبال ایران و ژاپن، گام نخست محکم برداشته شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید