خطرات و عوارض گونه تراشی یا برداشتن چربی گونه

به گزارش فروش برتر، برداشتن چربی گونه یا عمل جراحی زیبایی گونه تراشی، تازه ترین مد زیبایی هالیوودی است و نتیجه اش کاملا چشمگیر است: چانه و تیغه فک فرد بسیار واضح و تیز، و استخوان های گونه اش برجسته و متمایز می شوند.

خطرات و عوارض گونه تراشی یا برداشتن چربی گونه

هرچند مدت ها است که تاکید بر خطوط صورت، اغلب با استفاده از لوازم آرایش، محبوبیت دارد، برداشتن چربی گونه را می توان راهی برای تبدیل این تاکید خیالی موقت بر خطوط صورت به تاکیدی کاملا دائمی دانست.

کاربران رسانه های اجتماعی مدام در خصوص اینکه کدام چهره های مشهور این عمل جراحی را انجام داده اند حدس و گمان می زنند، حال آنکه هیچ یک از آن ها، جز کریسی تیگن، در عرصه عمومی انجام این عمل را تایید نکرده اند.

این مدل در سال 2021 در روایتگر اینستاگرام خود با انتشار ویدیویی بیان کرد که این عمل جراحی را انجام داده است.

او در آن ویدیو گفت: عمل برداشتن چربی گونه دکتر دایموند را اینجا انجام دادم و واقعا دارم نتایج آن را می بینم و راضی ام.

چربی گونه چیست و کجاست؟

ما همه چربی گونه داریم. لایه ای گوشت کاملا طبیعی است که بین استخوان گونه (معروف به قوس زگوماتیک) و فک واقع شده است.

برداشتن چربی گونه چیست؟

برداشتن این چربی با عمل جراحی انجام می گردد و پزشک از داخل دهان بیمار چربی گونه ها را بیرون می کشد.

چون این عمل جراحی در داخل دهان انجام می گردد، اصلا جای زخم یا نشانه ای از آن بر خود چهره نمی ماند. این عمل کاملا جنبه زیبایی شناختی دارد و برداشتن چربی گونه هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد.

نظر متخصصان درباره برداشتن چربی گونه چیست؟

دکتر یانیس الکساندریدس، جراح زیبایی و موسس درمانگاه شماره 11 هارلی استریت، دسامبر در مصاحبه با ایندیپندنت گفت در بازه 2020 تا 2022 پزشکان درمانگاهش 99 عمل برداشتن چربی گونه انجام داده اند و 67 درصد مراجعان زن و 33 درصد مرد بوده اند.

او شرح داد که برداشتن چربی گونهممکن است برای برخی افراد بزرگسال که حس می نمایند چهره بچگانه ای دارند گزینه خوبی باشد، و گفت بسیاری از مراجعان تحت تاثیر مدهای زیبایی در فرهنگ عامه بوده اند.

اما دکتر تونک تیریاکی، جراح مشاور زیبایی در درمانگاه کدوگن لندن، در مصاحبه با ایندیپندنت گفت که برداشتن چربی گونه برای داشتن چهره ای با خطوط تعیین، درمان غلطی است. او این عمل را به مراجعانش توصیه نمی نماید.

او گفت: برداشتن چربی گونه موجب تمایز خطوط چهره نمی گردد، بلکه فقط میان گونه و فک را خالی نشان می دهد، و اضافه کرد که اثرات پیری خودبه خود به از دست رفتن کلاژن منجر می گردد.

دکتر تیریاکی گفت: در نهایت وقتی پیر می شویم گونه هایمان توخالی می شوند. آن وقت بیماران کم کم بسیار لاغر و تقریبا شبیه روح به نظر می رسند. من به بیماری که می خواهد به چهره اش شکل بدهد، برداشتن چربی گونه را توصیه نمی کنم.

دکتر تیریاکی گفت، شاید اپلیکیشن های تعاملی فیلتر چهره مانند اینستاگرام و اسنپ چت عامل این رونق یافتن برداشتن چربی گونه باشند که محبوبیت فزاینده چهره های تراشیده را بیشتر می نماید.

او می گوید: همه فیلترها طوری طراحی شده اند که باعث شوند چهره آدم هفتی شکل و خطوط آن پررنگ تر گردد. البته وقتی به دنیای واقعیت بازگردیم، [می بینیم که] این با واقعیت کالبد ما سازگاری ندارد.

تلفظ برداشتن چربی buccal

واژه buccal مانند buckle (باکل) تلفظ می گردد.

منبع: فوت و فن / independentpersian.com
انتشار: 11 اسفند 1401 بروزرسانی: 11 اسفند 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1990

به "خطرات و عوارض گونه تراشی یا برداشتن چربی گونه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات و عوارض گونه تراشی یا برداشتن چربی گونه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید