حمایت از شرکت های دانش بنیان نوپا، تسهیلات لازم پرداخت می شود

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی لرستان در سخنانی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از پنج هزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد، گفت: پروژه ها به صورت اتوماتیک در این شرکت ها در حال انجام شدن است و به طور مثال در حوزه کرونا محصولات و اقدامات به صورت اکوسیستم فعال بوده و وارد بازار می شوند.

حمایت از شرکت های دانش بنیان نوپا، تسهیلات لازم پرداخت می شود

وی با اشاره به اینکه در معاونت علمی و فناوری حمایت های خود را در این حوزه به صورت گسترده انجام می دهیم، شرح داد: سال آینده نیز به همین شکل خواهد بود و در صورتی که بودجه ای که دولت تصویب کرده در مجلس تصویب شود به طور حتم حمایت ها بیشتر از امسال خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، بیان داشت: این حمایت ها به خصوص در حوزه شرکت های نوپا صورت خواهد گرفت.

ستاری با اشاره به پرداخت تسهیلات از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین صندوق توسعه به شرکت ها، ادامه داد: هر هفته تعداد خیلی زیادی افتتاحیه در استان های مختلف داریم که بسیاری از آنها به صورت مجازی انجام می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هر روز نتایج کار جوانان در این شرکت ها را مردم می بینند، افزود: استان لرستان از استان های بسیار پر پتانسیل در این حوزه است، گرچه به میزانی که پتانسیل دارد توسعه پیدا نکرده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه پارک علم و فناوری، ایجاد شرکت های دانش بنیان، حل مسائل مربوط به حوزه های مختلف کشاورزی، دامپروری، گیاهان دارویی، تجهیزات پزشکی و… می تواند زمینه توسعه لرستان را فراهم آورد، گفت: از این شرکت ها و اقدامات حمایت می شود و با استانداری لرستان نیز تفاهم خواهیم کرد که اعتبار خوبی برای این حوزه در نظر گرفته شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1169

به "حمایت از شرکت های دانش بنیان نوپا، تسهیلات لازم پرداخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از شرکت های دانش بنیان نوپا، تسهیلات لازم پرداخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید