فراوری 97 درصد داروهای مورد احتیاج در کشور، صنعت دام انسانی جلوتر از صنعت دام و داروی طیور است

به گزارش فروش برتر، معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی ریاست جمهوری گفت: بیش از 97 درصد داروی کشور از نظر حجمی در داخل کشور فراوری می گردد و با توجه به شرایط و فشار تحریم صنعت دارو یک صنعت پایدار و مقاوم است.

فراوری 97 درصد داروهای مورد احتیاج در کشور، صنعت دام انسانی جلوتر از صنعت دام و داروی طیور است

مهدی الیاسی معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی فروش برتر درباره صنعت دارو کشور، گفت: می توان از صنعت دارو در کشور به عنوان یک صنعت پایدار نام برد. تقریباً بیش از 97 درصد داروی کشور از نظر حجمی در داخل فراوری می گردد که این موضوع از نظر ریالی کمی متفاوت است.

صنعت دارو یک الگو برای صنایع حساس

وی با بیا اینکه با توجه به شرایط فشار و تحریم، صنعت دارو یک صنعت پایدار و مقاوم است که می تواند یک الگو برای صنایع حساس باشد، گفت: با همکاری وزارت علوم و وزارت بهداشت توجه ویژه ای روی داروهای پیشرفته و خاص 3 درصدی با قیمت و ارزش اضافه نموده بالا داشته ایم.

معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی ریاست جمهوری ادامه داد: بخش دوم این است که 97 درصد مواد اولیه پیشرفته بعضاً وارداتی است و ممکن است جمع ارزش اضافه نموده ما از 97 درصد حول و هوش 60 درصد باشد. درواقع مقاوم سازی و نوآوری صنعت دارو را با حمایت و مدیریت وزارت بهداشت جلو می بریم و امیدواریم سال آینده در این دو بخش پیشرفت بهتری داشته باشیم که این اتفاق در 3-2 سال اخیر افتاده است.

صنعت دام انسانی جلوتر از صنعت دام و داروی طیور است

الیاسی اضافه نمود: در مواد اولیه دارویی که صنعت پیشرفته ای است و هم در داروهای با ارزش ا فزوده بالا 4-3 سال اخیر اتفاقات خوبی اتفاق افتاده است و در حال حاضر بخشی از برنامه ها افتتاح شده و سال آینده هم افتتاح خوبی در حوزه دارو خواهیم داشت که این موضوع در بخش غیرانسانی مثل دام و طیور است. صنعت دام انسانی جلوتر از صنعت دام و داروی طیور است.

وی یادآور شد: برنامه های جدیدی در بحث واکسن و مواد مکمل غذایی آغاز شده که این صنعت بتواند در مجموع سطح فناوری بالاتری داشته باشد به طوری که میزان ارزش اضافه نموده و ارز بری را هدف قرار گرفته ایم تا بتوانیم ارزش اضافه نموده داخلی را بالا ببریم و هم ارز بری را به شدت کاهش دهیم که سال جاری نیز نتایج قابل توجهی به ثمر نشسته و سال بعد تکمیل می گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 555

به "فراوری 97 درصد داروهای مورد احتیاج در کشور، صنعت دام انسانی جلوتر از صنعت دام و داروی طیور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 97 درصد داروهای مورد احتیاج در کشور، صنعت دام انسانی جلوتر از صنعت دام و داروی طیور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید