ترامپ در اوج تنش ها با کره شمالی خواستار تخلیه سئول شده بود

به گزارش فروش برتر، جزئیات کتاب جدیدی از روابط رئیس جمهوری آمریکا با ارتش کشورش فاش می کند، وی در اوج تنش ها میان ایالات متحده و کره شمالی در یک نشست کاخ سفید خواستار تخلیه پایتخت کره جنوبی شده بود.

ترامپ در اوج تنش ها با کره شمالی خواستار تخلیه سئول شده بود

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، پیتر برگن، کارشناس مقابله با تروریسم و امنیت ملی آمریکا در کتابی تحت عنوان ترامپ و ژنرال هایش: بهای هرج و مرج همچنین از جزئیات جدیدی از درخواست های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تخلیه خانواده پرسنل آمریکایی از کره جنوبی پرده برداشت؛ در آن صورت کره شمالی آن را به منزله اقدامی آشکار برای ورود به جنگ تعبیر می کرد. در هر دو صورت، فرمان های تحریک آمیز ترامپ از سوی مقام های ارشد او نادیده گرفته شد.

پیتر برگن در این کتاب، نشستی در اواسط آوریل 2017 درباره کره شمالی در دفتر کار ترامپ را توصیف می کند؛ این نشست پس از چندین آزمایش موشکی کره شمالی برگزار شده بود. در این جلسه مقام های ارشد امنیت ملی حضور داشتند و آژانس اطلاعات - جغرافیای ملی آمریکا ماکتی از یک تاسیسات مخفی کره شمالی به همراه داشت تا برنامه های پنهان آن را نشان دهد.

به گفته برگن، ترامپ همچنین تصویری ماهواره ای از شبه جزیره کره در شب را مشاهده کرد که چراغ های روشن در چین و کره جنوبی و خاموشی در کره شمالی را میان آن دو نشان می داد. ترامپ در ابتدا به غلط تصور کرد که این حجم از تاریکی یک اقیانوس است. زمانی که به او چراغ های روشن در سئول، واقع در 30 مایلی جنوب منطقه غیرنظامی شده که دو کره را جدا می کند نشان داده شد، او پرسید: چرا سئول آنقدر نزدیک کره شمالی است؟

ترامپ در مراسم جداگانه ای گفت آزادی عمل آمریکا علیه کره شمالی با در نظر دریافت این حقیقت که توپخانه کره شمالی قادر به ایجاد تخریب در سئول به تلافی هرگونه حمله ای هست و این امر می تواند تلفات سنگینی را روی جمعیت آن بر جای بگذارد، محدود می شود. برگن در کتاب آورده است: ترامپ گفت آن ها باید جابجا شوند. مقام های حاضر در جلسه هم در ابتدا فکر کردند او دارد شوخی می کند، اما ترامپ باز هم تکرار کرد که آن ها باید جابجا شوند!

ژانویه 2018 پس از آنکه یک ژنرال آمریکایی در مصاحبه ای با فاکس نیوز تاکید کرد که نیرو های آمریکایی مستقر در کره جنوبی نباید به همراه خانواده هایشان بروند، برگن گفت، ترامپ به تیم امنیت ملی خودش گفته بود: می خواهم غیرنظامیان آمریکایی از کره جنوبی تخلیه شوند. یک مقام ارشد هشدار داد که چنین اقدامی به مثابه نشانه ای از آمادگی آمریکا برای جنگ خواهد بود و به بازار سهام کره جنوبی لطمه می زند، اما طبق گزارش ها، ترامپ این هشدار را نادیده گرفت و به تیمش گفت: بروید انجام بدهید!

مقام های پنتاگون، اما این دستور را نادیده دریافتد و طبق گفته برگن، ترامپ در نهایت از تصمیمش منصرف شد. این یکی از مواردی بود که جیمز ماتیس، وزیر دفاع وقت آمریکا دستور کاخ سفید را نادیده می گرفت. او همچنین از اعزام مقام های وزارت دفاع به رزمایش برنامه ریزی شده کره در کمپ دیوید در پاییز 2017 یا ارائه گزینه های نظامی برای رهگیری کشتی های کره شمالی مظنون به دور زدن تحریم ها خودداری کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 404

به "ترامپ در اوج تنش ها با کره شمالی خواستار تخلیه سئول شده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در اوج تنش ها با کره شمالی خواستار تخلیه سئول شده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید