بولتون به جلسه استیضاح ترامپ نرفت

به گزارش فروش برتر، جان بولتون که برای ایراد شهادت در یک جلسه در پشت درهای بسته به کمیته های پیش برنده تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ دعوت شده بود، از حضور در این جلسه امتناع کرد.

بولتون به جلسه استیضاح ترامپ نرفت

به گزارش فروش برتر آنلاین به نقل از ایسنا، ان بی سی نیوز اطلاع داد، که به این ترتیب جان بولتون به جمع دیگر مقام های فعلی و سابق دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که از ایراد شهادت در مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با تحقیقات مربوط به استیضاح او امتناع نموده اند، پیوست.

چند روز پیش جان بولتون که در ماه سپتامبر از سوی ترامپ اخراج شد، رسما برای ایراد شهادت خطاب به سه کمیته کنگره که تحقیقات برای استیضاح ترامپ را به پیش می برند دعوت شد اما چارلز کوپر، وکیل او سریع اظهار داشت، موکلش تمایلی برای حضور یافتن در این جلسه ندارد.

  • احضار بولتون به کنگره برای ترامپ گران تمام می گردد

بولتون قرار بود ساعت 9 صبح روز پنج شنبه به وقت محلی، برای ایراد شهادت در مجلس نمایندگان آمریکا حاضر گردد اما نهایتا در این جلسه حضور پیدا نکرد.

این در حالی است که جنیفر ویلیامز، مشاور ویژه مایکل پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، در امور اروپا و روسیه که مانند بولتون برای ایراد شهادت در ارتباط با تحقیقات برای استیضاح ترامپ احضار شده بود، در جلسه مربوطه حاضر شد.

جاستین شور، وکیل او در بیانیه ای اظهار داشت: جنیفر یک کارمند پرسابقه متعهد وزارت امور خارجه آمریکا است. او در صورت الزام برای حضور یافتن، به آنجا رفته و به پرسش های کمیته های تحقیق کننده پاسخ خواهد داد. ما انتظار داریم شهادت او عمدتا بازتاب دهنده آنچه که در اسناد و سوابق دولتی وجود دارد، باشد.

یک مقام دست اندرکار در فرآیند استیضاح دونالد ترامپ به ان بی سی نیوز تایید کرد، ویلیامز برای ایراد شهادت در صبح روز پنجشنبه احضاریه دریافت نموده اما بولتون، به گفته کوپر، وکیلش، برای حضور در جلسه ایراد شهادتش احضاریه دریافت ننموده بود.

چارلز کوپرمن، معاون سابق بولتون نیز پیش از این باوجود دریافت احضاریه برای ایراد شهادت درارتباط با استیضاح ترامپ، از حضور در جلسه مربوطه امتناع نموده بود در حالی که کاخ سفید نیز کوشش نموده بود تا جلوی حضور او را در این جلسه بگیرد.

کوپرمن که او هم موکل کوپر هست، سپس با ثبت شکایتی از یک قاضی فدرال خواست در مورد این که آیا می ّبایست بر مبنای یک احضاریه کنگره به ایراد شهادت بپردازد، حکم دهد.

با این حال بنا به گفته یک مقام کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکابه ان بی سی نیوز، این مجلس که به دنبال جلوگیری از تاخیر در فرآیند استیضاح ترامپ بوده، احضاریه مربوطه را پس گرفته است.

اعضای دموکرات کنگره آمریکا می گویند، اولین جلسات علنی در ارتباط با تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ از روزهای آینده شروع خواهد شد.

از سوی دیگر منابع مطلع به روزنامه واشنگتن پست گفتند که جان بولتون قلبا مخالف ایراد شهادت علیه ترامپ نبوده اما خواهان آن است که دادگاه فدرال راه را برای ایراد شهادت او هموار کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 338

به "بولتون به جلسه استیضاح ترامپ نرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون به جلسه استیضاح ترامپ نرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید