آنالیز شرایط بازار مسکن، مالکان برای فروش املاک عجله دارند؟

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران : شرایط بازار مسکن از نظر تعداد خریدار و فروشنده در مناطق مختلف مورد آنالیز نهاده شد.

آنالیز شرایط بازار مسکن، مالکان برای فروش املاک عجله دارند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از دنیای اقتصاد، نتایج آنالیز های میدانی از شرایط بازار مسکن از یک تغییر رفتار بین دو بازیگر اصلی این بازار حکایت دارد. بخش قابل توجهی از خریداران و فروشندگان دو جبهه نقل و انتقال در بازار مسکن طی ماه های گذشته تغییر رفتار داشتند.

نتیجه آنالیز میدانی از بعضی واسطه های ملکی نشان می دهد تعداد زیادی از خریداران و فروشندگان تصمیم خود را تغییر دادند و این تغییر رفتار طی دو ماه گذشته اتفاق افتاده است.

به گفته بسیاری از واسطه های ملکی در مناطق مختلف پایتخت، تا بیش از دو ماه گذشته بسیاری از فروشندگان عجله زیادی برای فروش ملک خود نداشتند و در مقابل بسیاری از خریداران به دلیل افزایش انتظارات تورمی و رشد ادامه دار قیمت مسکن کوشش می کردند تا ملکی متناسب با بودجه خود خریداری نمایند.

بعضی واسطه های ملکی در مناطق پرمعامله شهر تهران در گفت وگو با دنیای اقتصاد اما معتقدند طی دو ماه گذشته این معادله تغییر نموده است. بنا به اظهارات آنها، درحال حاضر به واسطه کاهش انتظارات تورمی و توقف فرایند صعودی قیمت مسکن بسیاری از فروشندگان فروشنده تر شدند و در مقابل بسیاری از خریدارانی که تا دو ماه گذشته برای خرید ملک تعجیل می کردند، به امید تداوم کاهش قیمت مسکن همچنان تمایل زیادی برای خرید ندارند.

کاهش انتظارات تورمی به واسطه تثبیت قیمت در بازارهای موازی از جمله طلا در کنار تحولات سیاسی بین المللی یا به عبارتی کاهش ریسک های غیراقتصادی، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داده تا به استناد آمارهای رسمی حتی در ماه گذشته تورم منفی را تجربه کند.

همین موضوع باعث شده تا بسیاری از خریداران همچنان برای خرید دست نگه دارند و در مقابل بسیاری از فروشندگان به ویژه فروشندگانی که احتیاج به نقدینگی دارند، برای فروش ملک خود تخفیف بیشتری قائل شوند. البته این موضوع برای تمام خریداران و فروشندگان صادق نیست، بلکه نتیجه آنالیز های میدانی از شرایط کلی بازار در بعضی مناطق تهران برگرفته از اظهارات بعضی واسطه های ملکی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1208

به "آنالیز شرایط بازار مسکن، مالکان برای فروش املاک عجله دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز شرایط بازار مسکن، مالکان برای فروش املاک عجله دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید