این خوراکی ها میکروب معده را از بین می برند

به گزارش فروش برتر، هلیکوباکتر پیلوری نوعی باکتری است که معده را آلوده نموده و علائم ناخوشایندی مانند اسهال و حالت تهوع را ایجاد می نماید. درمان این بیماری با آنتی بیوتیک ها مهم و لازم است، زیرا داروهای طبیعی نمی توانند این باکتری ها را از بین ببرند، اما بعضی ترجیح می دهند به آن ها متوسل شوند.

این خوراکی ها میکروب معده را از بین می برند

آیا غذایی وجود دارد که میکروب معده را از بین ببرد؟

مورد میکروب معده مورد ساده ای نیست که بتوان آن را با داروهای طبیعی یا با خوردن غذا درمان کرد، بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا غذایی وجود دارد که میکروب معده را از بین ببرد؟ خیر، درمان دارویی و پزشکی برای این مشکل مهم است، با این حال بعضی از افراد در پی غذایی هستند که میکروب های معده را از بین ببرد تا عوارض جانبی درمان دارویی را کاهش دهد، توانایی بدن در مقاومت در برابر میکروب ها و عفونت ها را افزایش دهد و باعث افزایش قدرت بدن گردد.

شایان ذکر است که در صورت مشاهده علائمی که حاکی از عفونت با میکروب معده است، علاوه بر تجویز آنتی بیوتیک مناسب، برای معین یک برنامه درمانی تعیین، با پزشک مشورت گردد، زیرا این میکروب ممکن است عوارض جدی مانند: زخم معده و سرطان معده ایجاد کند.

عسل

عسل با خواص ضد باکتریایی خود شناخته شده است و یک مطالعه نشان داده است که عسل مانوکا دارای اثری است که به کشتن میکروب های معده و توقف رشد آن در سلول های اپیتلیال معده یاری می نماید.

ماست

یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات گوارشی در سال 2017 نشان داده است که خوردن ماست بیش از پنج بار در هفته به محافظت از معده در برابر اثرات هلیکوباکتر پیلوری، علاوه بر کنترل علائم این بیماری یاری می نماید.

چای سبز

بر اساس یک آنالیز در سال 2014 که در Frontiers Microbiology منتشر شد، چای سبز حاوی پلی فنول هایی است که به مبارزه با استرس اکسیداتیو و عفونت ها یاری می نماید و آن را به یکی از غذاهایی تبدیل می نماید که میکروب های معده را از بین می برد.

روغن زیتون

روغن زیتون به علت نقشی که در مبارزه با عفونت دارد، ممکن است در کشتن میکروب های معده و کاهش رشد آن نقش داشته باشد.

ریشه شیرین بیان

یکی از موثرترین درمان های طبیعی برای درمان زخم معده ریشه شیرین بیان به علت اثرات ضد باکتریایی و نقش آن در افزایش سرعت ریشه کنی است.

برگ آلوئه ورا

برگ های آلوئه ورا یکی از درمان های طبیعی است که برای بسیاری از بیماری ها استفاده می گردد. یک مطالعه نشان داده است که ژل استخراج شده از برگ های آلوئه ورا در از بین بردن میکروب های معده و توقف رشد آن نقش دارد.

جوانه کلم بروکلی

جوانه کلم بروکلی حاوی سولفورافان است و مطالعات حیوانی اثر این ترکیب را در توقف رشد میکروب های معده نشان داده است. این امر کلم بروکلی را در زمره غذاهایی قرار می دهد که میکروب های معده را از بین می برند.

شیر

شیر حاوی بعضی ترکیبات مانند: لاکتوفرین و گلیکوپروتئین است که اعتقاد بر این است که به مهار رشد میکروب های معده یاری می نماید.

توصیه های تغذیه ای برای از بین بردن میکروب های معده

به جای سه وعده غذایی اصلی در طول روز، وعده های غذایی کوچک و مکرر مصرف کنید. برای رهایی از اضافه وزن و رسیدن به وزن ایده آل کوشش کنید، این کار را می توان با مراجعه به متخصص برای دریافت رژیم غذایی متناسب با شرایط بیمار انجام داد.

اجتناب از خوردن غذاهای اسیدی؛ به این علت که معده را تحریک می نماید و باعث بدتر شدن علائم میکروب معده می گردد و بعلاوه می توان از داروهای ضد اسید نیز استفاده کرد. در خصوص مکمل های غذایی مناسب با پزشک خود مشورت کنید، زیرا بعضی از پزشکان مکمل های امگا 3 و پروبیوتیک ها را توصیه می نمایند.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 شهریور 1401 بروزرسانی: 19 شهریور 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1909

به "این خوراکی ها میکروب معده را از بین می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خوراکی ها میکروب معده را از بین می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید