اشتغال زایی در آمریکا نصف شد

به گزارش فروش برتر، اشتغال زایی ماه اوت آمریکا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 55 درصد کم شد.

اشتغال زایی در آمریکا نصف شد

به گزارش فروش برتر به نقل از ان بی سی، دفتر آمار کار آمریکا در گزارش جدید خود از وضعیت اشتغال بزرگترین اقتصاد دنیا خاطرنشان کرد که در ماه اوت تنها برای 130 هزار نفر اشتغال زایی اجرا شده است که این رقم 55 درصد کمتر از اشتغال زایی اوت سال 2018 است. طبق اعلام این دفتر، نرخ بیکاری آمریکا تا خاتمه ماه اوت 3.7 درصد بوده است که هنوز کمترین سطح ثبت شده در طول 5 دهه اخیر است.

لری کودلو- مشاور مالی ترامپ سعی کرد پیامدهای جنگ تجاری با چین را نادیده بگیرد و با مثبت خواندن آمار اشتغال گفت: آمریکا در حال کار کردن است.

اقتصاد آمریکا برای پاسخگویی به احتیاج جمعیت جویای کار باید ماهانه 100 هزار فرصت شغلی ایجاد کند. سال جاری به طور میانگین هر ماه 165 هزار فرصت شغلی در آمریکا ایجاد شده است که بسیار کمتر از متوسط 223 هزار فرصت شغلی سال گذشته است.

استیو ریک- کارشناس ارشد مالی در موسسه کانا موچوال گروپ گفت: این کاهش اشتغال زایی به ما هشدار می دهد که کسب و کارها نسبت به چشم انداز بلندمدت مالی اطمینان کمتری نسبت به گذشته دارند. با توجه به کاهش احتمالی نرخ بهره توسط بانک مرکزی و تشدید مناقشه تجاری با چین، دولت سعی در تثبیت رشد مالی دارد.

قرار است بانک مرکزی آمریکا هفته آینده در نشستی در مورد کاهش نرخ بهره تصمیم گیری کند. این بانک دو ماه پیش برای نخستین بار در طول یک دهه اخیر نرخ بهره را کاهش داد اما بسیاری از مقامات دولتی از جمله دونالد ترامپ- رئیس جمهور خواستار کاهش بیشتر نرخ بهره شده اند.

اقتصاد یکی از اصلی ترین برگ های برنده ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا می تواند باشد و ترامپ نگران است که با در معرض خطر قرار دریافت وضعیت مالی، شانس کمتری برای ورود مجدد به کاخ سفید داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 126

به "اشتغال زایی در آمریکا نصف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال زایی در آمریکا نصف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید