ارائه خدماتی برای حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان

به گزارش فروش برتر، طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) تولیدات و ارائه مشاوره توسعه فنی محصولات، خدماتی است که برای حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان ارائه می گردد.

ارائه خدماتی برای حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، چند سالی است که شرکت های دانش بنیان در کنار تولیدنمایندگان بزرگ و کلان کشور ایستاده اند و با اتکا به دانش و تخصص خود، نقشی موثر در توسعه علمی و بازار داخلی؛ بازی می نمایند. اما این مجموعه ها برای بقا در بازار نیازمند حمایت های مادی و معنوی هستند. این حمایت ها، خدماتی است که به توسعه محصولات تولیدی آن ها منجر می گردد.

1. طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان

یکی از خدمات طراحی و ارائه شده در این حوزه مربوط به طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان است. طراحی صنعتی با تاثیر در کیفیت، عملکرد، ارگونومی، شکل ظاهری، گرافیک و بسته بندی محصولات نقش مهمی در جلب رضایت مصرف نمایندگان و بازاریابی محصول ایفا می نماید؛ بنابراین طراحی صنعتی و بسته بندی دارای جایگاه مهمی در بازاریابی و بازارسازی محصولات شرکت ها است. بر همین اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه بازار محصولات دانش بنیان، بخشی از هزینه های طراحی صنعتی این محصولات را حمایت می نماید.

2. طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات

یکی از راه های معرفی و نمایش عملکرد محصول به سرمایه گذاران و مشتریان، طراحی و ساخت یک نمونه نمایشی (دمو) است که ویژگی ها و کارکرد های اصلی محصول را به نمایش می گذارد.

دمو، نمونه ای از محصول اصلی یا بخشی از آن است که در اختیار مشتری قرار داده می گردد تا در کمترین زمان، با ظاهر، ویژگی، عملکرد و امکانات محصول اصلی آشنا گردد و بر این اساس بتواند ارزیابی دقیق تری از محصول داشته باشد.

به همین خاطر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علمی و فناوری ریاست جمهوری علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه بازار محصولات دانش بنیان، بخشی از هزینه های طراحی و ساخت دموی این محصولات را حمایت می نماید.

3. مشاوره توسعه فنی محصولات

کسب وکار های پیروز به منظور پیشبرد اهداف فنی و تخصصی خود، دستیابی به جایگاه مورد نظرشان در بازار و به روزرسانی دستاورد های فنی، نیازمند بهره گیری از توان فنی و تخصصی تیم های مشاور هستند تا علاوه بر عبور از گلوگاه ها و چالش های تخصصی، با مشاوره به یاری افراد کارآزموده و با تجربه، توان فنی و تخصصی نیرو های خود را افزایش دهند.

بعلاوه بسیاری از شرکت ها در زمینه مدیریت فنی و توسعه محصولات خود دچار ابهامات متعددی می شوند و برای پیشبرد اهدافشان بدنبال راهکار مناسب و کم هزینه هستند. به همین علت هدایت شرکت ها در این حوزه می تواند موجب رشد و افزایش توانمندی آن ها گردد. ازاین رو، مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توانمندسازی شرکت ها اقدام به ارائه خدمات مشاوره فنی نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1861

به "ارائه خدماتی برای حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان" امتیاز دهید

1 کاربر به "ارائه خدماتی برای حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدماتی برای حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید