32 محصول دانش بنیان گواهینامه دریایی دریافت کردند

به گزارش فروش برتر، با حمایت معاونت علمی و فناوری تاکنون 32 محصول دانش بنیانی پیروز به اخذ گواهینامه دریایی شدند.

32 محصول دانش بنیان گواهینامه دریایی دریافت کردند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت یکی از ارکان اصلی هر کشوری محسوب می شود، رکنی که می تواند سرنوشت اقتصادی هر دولت و کشوری را تعیین کند. این صنعت است که شاخصه ای می شود برای پیشرفت یا عدم پیشرفت یک کشور.

صنعت در دنیای امروز مقوله ای رو به رشد و گسترده شده است و به یک دریای بیکران می ماند که از هر طرف یک نیاز از جامعه را برطرف می کند. صنایعی که در نبودشان تامین خواسته های انسان بر زمین می ماند و پاسخی برای آن ها نخواهد بود. صنعت شامل مجموعه ای از بنگاه های اقتصادی است که نیاز های یک بازار تعیین را تأمین می کنند. صنعت را می توان بر اساس محصول یا نیاز تعریف کرد.

صنایع مختلفی در دنیا وجود دارد که هر کدام به یک نیاز نگاه می کنند. صنعت حمل و نقل، صنعت داروسازی، صنعت غذایی، صنعت کشاورزی، صنعت معدن و ... بخش کوچکی از صنایعی است که دنیا بر مدار آن ها می چرخد و توسعه روز به روز آن ها نمادی است برای تعیین ثروت هر کشوری.

یکی از این صنایع کاربردی و مهم در هر کشوری صنعت حمل و نقل است که این صنعت خود زیرمجموعه هایی، چون دریایی، هوایی، زمینی، ریلی و ... دارد. این صنایع در دنیا با یاری متخصصان داخلی هر کشوری و بهره گیری از فناوری های کاربردی در دیگر کشور ها مسیری رو به رشد را طی می کنند.

ایرانی کردن محصولات دریایی حمایت می شود

ایران کشوری است که این روز ها قدم در راهی نوین گذاشته است و برای توسعه صنایع مختلف از زیست بوم نوآوری و فناوری بهره می گیرد. زیست بومی که به دنبال حمایت از تولیدات و استاندارد سازی محصولات ساخت داخل است. محصولاتی که با ایده های خلاق و نوآورانه راه توسعه را در پیش گرفته اند و به یاری صنعت، مردم و اقتصاد کشور آمده اند.

یکی از صنایعی که در این روز ها به فضای نوین کسب و کار ورود کرده است، صنعت حمل و نقل دریایی است. صنعتی بزرگ و پر از نواقص فناورانه که فقط و فقط به همت جوانان تحصیل کرده داخلی و متخصصان می تواند به جایگاه واقعی خود برسد.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله نهاد هایی است که با تشکیل گروهی تحت عنوان گروه دریایی گام هایی در جهت توسعه این صنعت برداشته است و با یاری دریافت از شرکت های دانش بنیان، در های جدیدی از ورود فناوری را به این عرصه پرتلاطم گشوده است.

یکی از این اقدامات، حمایت از استاندارد سازی محصولات دریایی ساخت داخل است. محصولاتی که به یمن خرید از دیگر کشور ها در سال های گذشته چندان توجهی به آن ها نمی شد و در حلقه تولید و تجاری سازی مغفول مانده بودند. اما در سال های اخیر که به رونق تولید داخل شهره است، تلاش می شود که بازار محصولات ساخت داخل رونقی دوباره بگیرد و این صنعت روی پای متخصصان ایرانی قد علم کند.

محصولات تولیدی که برای قابلیت استفاده در دریا یا به عبارتی تجاری سازی، نیاز به اخذ گواهینامه های دریایی دارند. به همین دلیل گروه دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در طی این چند سال تلاش کرده است تا اخذ گواهینامه های ضروری برای محصولات دریایی را تسهیل کند.

بر همین اساس نیز تاکنون 32 محصول با حمایت ستاد پیروز به اخذ گواهینامه دریایی شده اند که این عدد با تلاش شرکت های دانش بنیان و حضور متخصصان به عدد قابل قبولی خواهد رسید. این روند رو به رشد می تواند گواهی باشد بر آینده ای روشن در صنعت دریایی کشور. آینده ای متکی به توانمندی جوانان ایرانی و بر پایه محصولاتی بومی و داخلی.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 210

به "32 محصول دانش بنیان گواهینامه دریایی دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32 محصول دانش بنیان گواهینامه دریایی دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید