2.4 میلیون کودک یمنی در شرایط وخیم سوء تغذیه

به گزارش فروش برتر، صندوق بچه ها ملل متحد (یونیسف) روز آدینه هشدار داد: شمار بچه ها یمنی که به سوء تغذیه مبتلا خواهند شد تا انتها امسال به 2 میلیون و 400 هزار نفر می رسد.

2.4 میلیون کودک یمنی در شرایط وخیم سوء تغذیه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یونیسف نسبت به افزایش 20 درصدی شمار بچه ها زیر پنج سال که دچار سوء تغذیه می شوند، هشدار داده است.

ساره بیسولوو نماینده یونیسف در یمن گفت: اگر یاری های فوری دریافت نکنیم، این بچه ها در معرض گرسنگی قرار گرفته و شمار زیادی از آن ها جان خود را از دست خواهند داد.

بیسولوو اضافه نمود: یونیسف بارها اعلام نموده که یمن بدترین مکان برای بچه ها در سطح دنیا است و این وضع، بهبود نمی یابد.

بر اساس اعلام یونیسف، حدود 7.8 میلیون کودک اکنون از تحصیل محروم هستند که این امر آن ها را با خطر بیکاری و جذب شدن در گروه های مسلح و ازدواج در سنین پایین روبرو نموده است.

پیش تر نیز ینس لارکیه سخنگوی هماهنگ نماینده امور بشر محبت آمیز سازمان ملل متحد در ویدیو کنفرانسی در شهر ژنو از کشورها خواسته بود تا با توجه به بحران انسانی در یمن، هرچه سریعتر به تعهدات اقتصادی خود عمل نمایند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 855

به "2.4 میلیون کودک یمنی در شرایط وخیم سوء تغذیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2.4 میلیون کودک یمنی در شرایط وخیم سوء تغذیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید