20 هزار مدرسه 10 تا 15 دانش آموزه در کشور وجود دارد، بودجه نوسازی مدارس جهش محسوسی داشته است

به گزارش فروش برتر، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه، یک رسانه گسترده است و چتر آن همه جا گسترش پیدا نموده است گفت: ما حدود 20 هزار مدرسه داریم که جمعیت 10 تا 15 نفری قرار دارند.

20 هزار مدرسه 10 تا 15 دانش آموزه در کشور وجود دارد، بودجه نوسازی مدارس جهش محسوسی داشته است

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی در نشست مدیران کل نوسازی مدارس کشور و روسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور که در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار گردید گفت: افتخار می کنم در جمعی حاضرم که به منظور کاستن از رنج مردم و گسترش دانش و معرفت بدون هیچ چشم داشتی کوشش می نماید.

وی با اشاره به کوشش های مرحوم حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و حسین علیمرادی جوان خیر مدرسه ساز در منطقه دشتیاری گفت که این جوان الگوی مسئولیت پذیری و خدمت بود. البته این ویژگی ثمره کار خیرین است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جامعه تحت تاثیر دشمنی ها، روزهای سختی را می گذراند اظهار کرد: این سختی ها انضباط ذهنی بعضی را بر هم زده و در این شرایط آن کسانی که دست در کار خیر دارند، حال جامعه را بهتر می نمایند. خیرین با مدرسه سازی حال مردم و جامعه را بهتر می نمایند.

وی با اشاره به نامگذاری میلاد امام حسن مجتبی (ع) به نام خیرین گفت: امیدواریم این روز برای تکریم خیرین موثر واقع گردد.

حاجی میرزایی ادامه داد: جامعه ما به روحیه ای مانند روحیه خیرین مدرسه ساز احتیاج دارد. مدرسه، یک رسانه گسترده است و چتر آن همه جا گسترش پیدا نموده است. ما حدود 20 هزار مدرسه داریم که جمعیت 10 تا 15 نفری واقع شده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه روح انسان ها در مدرسه جان می گیرد گفت: مدرسه باعث اعتلای وجودی انسان ها می گردد و خیرین هستند که این رسانه را می سازند و در برابر همگان قرار می دهند.

وی اضافه کرد: مدرسه به تمام حواس ما امتداد می بخشد. مدرسه چشم ها و گوش های ما را امتداد می بخشد، زمان و مکان را در می نوردد. هیچ اتفاق پایداری برای توسعه جز با مدرسه شروع نمی گردد، پایدارترین تحول در مدرسه شکل می گیرد و هیچ جایی چنین جایگاهی را ندارد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه اگر می خواهیم آینده کشور را مشاهده کنیم باید وضعیت فعلی مدرسه را ببینیم عنوان نمود: هویت و شخصیت افراد در مدرسه شکل می گیرد و در مهم ترین و تاثیرگذارترین دوره وارد عمل می شوند. تجهیز مدارس وظیفه مسئولان نوسازی است، همچنان که به ساخت مدرسه فکر می نمایند باید به تجهیز آن هم توجه داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه این نشست، مهراله رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خیرین مرحوم مدرسه ساز محمدرضا حافظی، رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز و حسین علیمرادی جوان خیر مدرسه ساز در منطقه دشتیاری گفت: در جامعه خیرین مدرسه ساز ترکیبی از افراد جوان و پیر را برای توسعه فضاهای آموزشی کشور به کار گرفتیم.

وی با اشاره به وضعیت بودجه ای نوسازی مدارس طی سال های 96 تا 99 گفت: در بودجه سال 96، اعتبار سازمان نوسازی مدارس 540 میلیارد تومان و در سال 97 به 1800 میلیارد تومان بود که این رقم در بودجه سال 98 به 2800 میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین در سال 99 نیز بیش از 5600 میلیارد تومان پیش بینی شده است که نشان از جهش محسوس طی دو سال اخیر دارد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه مهم ترین ویژگی لایحه بودجه 99 در بخش اعتبارات مربوط به اعتبارات خیرین است که در پروژه های مشارکتی حدود 2700 میلیارد تومان اعتبار دیده شده است گفت: یعنی اگر معادل 50 درصد اعتبار پروژه به وسیله خیرین تامین گردد؛ مابقی توسط دولت تامین می گردد.

وی درباره نگهداری و تعمیرات مدارس نیز گفت: دستورالعمل مدیریت نگهداری و تعمیرات فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی اطلاع داد که با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه آموزش و پرورش فردا رونمایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 332

به "20 هزار مدرسه 10 تا 15 دانش آموزه در کشور وجود دارد، بودجه نوسازی مدارس جهش محسوسی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 هزار مدرسه 10 تا 15 دانش آموزه در کشور وجود دارد، بودجه نوسازی مدارس جهش محسوسی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید