کم تجربگی دلیل ناکامی کمانداران جوان در جهانی اسپانیا

به گزارش فروش برتر، دبیر فدراسیون تیروکمان یکی از عوامل ناکامی کمانداران جوان در مسابقات جهانی اسپانیا را کم تجربگی آنها عنوان نمود و گفت: کم تجربگی و عدم شرکت در تورنمنت های برون مرزی قبل از شرکت در مسابقات جهانی سبب شد تا کمانداران نتوانند به نتایج خوبی در اسپانیا دست پیدا نمایند.

کم تجربگی دلیل ناکامی کمانداران جوان در جهانی اسپانیا

بهزاد پاکزاد در گفت وگو با فروش برتر، با اشاره به بالا بودن سطح مسابقات دنیای جوانان و نوجوانان در اسپانیا اظهار کرد: هر چند کمانداران جوان و نوجوان اعزامی به مسابقات دنیای اسپانیا از نظر تکنیکی، تاکتیکی و بدنی چیزی کمتر از حریفان دنیای خود نداشتند اما سطح مسابقات به اعتقاد من از سطح المپیک نیز بالاتر بود! و تنها کسانی می توانستند به فینال راه پیدا نمایند که پیش از شرکت در مسابقات قهرمانی دنیا در تورنمنت های مختلف شرکت نموده بودند.

وی گفت: هر چند قبل از اعزام به مسابقات دنیای با توجه به رکوردهای خوبی که کمانداران جوان و نوجوان در تمرینات زده بودند امید زیادی برای کسب مدال داشتیم اما شرایط به گونه ای بود که کمانداران ما به خاطر کم تجربگی و عدم حضور در تورنمنت های برون مرزی در مراحل بعدی مسابقات از نظر روانی تمرکز بالایی برای زدن تیر نداشتند و اکثر تیرها به خطا می رفت.

مربی تیم ملی کامپوند افزود: کمانداران ما پس از شرکت در مسابقات دنیای آرژانتین به جز گیسا بایبوردی در هیچ تورنمنتی شرکت ننموده بودند و قهرمانی دنیا اولین تجربه حضور آنها در مسابقات رسمی بود. جو مسابقات نیز به گونه ای بود که از نظر روانی عملکرد آنها را تحت تاثیر گذاشته بود. به هر صورت نتایج ضعیف کمانداران ما در قهرمانی دنیا به خاطر کم تجربگی آنها بود نه ضعف تکنیکی، تاکتیکی و بدنی. اگر کمانداران ما نیز قبل از شرکت در مسابقات حهانی در چند تورنمنت برون مرزی شرکت نموده بودند قطعا عملکرد بهتری داشتند و با تمرکز بیشتری تیر می زدند.

پاکزاد اعلام کرد: ما برای رکوردشکنی به این مسابقات رفته بودیم و تصور چنین نتایجی را از کمانداران نداشتیم. البته دانیال حیدرزاده با وجود این که تجربه مسابقات برون مرزی را نداشت برای نخستین بار توانست در قهرمانی دنیا در جمع هشت کماندار برتر قرار بگیرد که این افتخار بزرگی برای تیم کامپوند است. قطعا با سرمایه گذاری روی این کماندار در آینده می توانیم به نتایج خوبی در تیم ملی بزرگسالان دست پیدا کنیم.

وی توضیح داد: کمانداران جوان به خاطر نداشتن تجربه کافی مسابقات برون مرزی از نظر روانی نمی توانستند تیرهای خود را به خوبی مدیریت نمایند. به طوری که در آغاز مسابقات عملکرد خوبی داشتند اما به مراتب که به مراحل بعدی راه پیدا می کردند به خطر ضعف روانی و کم تجربگی تمرکز بالایی در زدن تیرهای خود نداشتند.

دبیر فدراسیون تیروکمان پیرامون این پرسش که چه برنامه ای برای کمانداران جوان دارید، اعلام کرد: تمام کوشش رییس فدراسیون این است که تیم رها نشود و با برگزاری اردوهای مقطعی آنها را آماده نگه داریم. البته اعزام آنها به مسابقات برون مرزی بستگی به وضعیت مالی فدراسیون دارد. به هر شکل چون هدف گذاری اصلی فدراسیون بر روی تیم های پایه است قطعا برای حفظ و آماده سازی این تیم فدراسیون از هیچ کوششی کوتاهی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 97

به "کم تجربگی دلیل ناکامی کمانداران جوان در جهانی اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم تجربگی دلیل ناکامی کمانداران جوان در جهانی اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید