وام 350 میلیونی خرید مسکن ، زمان و شرایط ثبت نام چیست؟

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران، دولت رئیسی از زمان روی کار آمدن، طرح جهش فراوری مسکن را بیان کرد و وعده داد که سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازد. زمین این واحدها رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد و حالا قرار است وام 350 میلیون تومانی هم برای ساخت این واحدها به مردم داده گردد

وام 350 میلیونی خرید مسکن ، زمان و شرایط ثبت نام چیست؟

این خبری است که رستم قاسمی، وزیر راه اعلام نموده و گفته قرار است وام 300 تا 350 میلیون تومانی ساخت مسکن به مردم پرداخت گردد.

مشمولان وام 350 میلیونی مسکن

آنگونه که وزیر راه گفته وام 350 میلیونی مسکن قرار است به متقاضیان دهک های اول تا پنجم عایدیی پرداخت گردد. یعنی وام مسکن رئیسی به افرادی تعلق می گیرد که عایدی ماهانه آنها بین 1.5 تا 3.5 میلیون تومان است.

از طرف دیگر آنگونه که رستم قاسمی گفته این وام به شهر و استان خاصی تعلق ندارد و مشمول کلیه پنج دهک عایدیی در کل ایران می گردد.

از طرف دیگر این وام، تنها به مستاجران و مسکن اولی ها تعلق می گیرد و دیگر افراد امکان استفاده از آن را ندارند.

زمان ثبت نام وام 350 میلیونی مسکن

ثبت نام و پرداخت وام 350 میلیونی مسکن از چه زمانی شروع می گردد؟ بر اساس اطلاعات رستم قاسمی، هفته آینده سامانه ثبت نام متقاضیان چهار میلیون واحد مسکونی قانون جهش فراوری مسکن آماده خواهد شد.

بر این اساس افرادی که می خواهند در طرح مسکن رئیسی شرکت نمایند هفته آینده می توانند درخواست خود را ثبت نمایند. اگرچه هنوز دولت اطلاعات سامانه ثبت مسکن رئیسی را اعلام ننموده است.

پیش از این معاون وزیر راه گفته بود ثبت نام وام مسکن رئیسی یا در همان سامانه مسکن ملی انجام می گردد و یا سامانه جدیدی را معرفی می نمایند.

اقساط وام 350 میلیونی چقدر است؟

هنوز معین نیست که اقساط وام 350 میلیون تومانی مسکن رئیسی چقدر است. اما پیش از این قرار بود موسسه قرض الحسنه مهر ایران وام 150 میلیون تومانی خرید مسکن پرداخت کند. وامی که گفته می شد قرار است به دهک های کم عایدی تعلق بگیرد.

همان زمان یکی از ایراداتی که به وام 150 میلیونی مسکن گرفته شد مبلغ بالای اقساط آن بود. چراکه اقساط این وام ماهانه 2.5 میلیون تومان بود.

حالا بعضی با استناد به وام 150 میلیون تومانی می گویند احتمالا مبلغ اقساط ماهانه وام 350 میلیون تومانی هم رقم بالایی است. آنگونه که تسنیم در گزارشی نوشته احتمالا اقساط وام 350 میلیون تومانی خرید مسکن، ماهانه 5 میلیون و 400 هزار تومان می گردد.

اما سوالی که وجود دارد این است که پرداخت اقساط بالای 3 تا 5 میلیون تومانی برای دهک هایی که بالاترین عایدی ماهانه آنها 3.5 میلیون تومان در ماه است، قابلیت اجرایی دارد یا نه؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1608

به "وام 350 میلیونی خرید مسکن ، زمان و شرایط ثبت نام چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 350 میلیونی خرید مسکن ، زمان و شرایط ثبت نام چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید