همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی هلال ایران

به گزارش فروش برتر، خبرگزاری خبرنگاران- در راستای غربالگری های دقیق و سریع جامعه و رصد مبتلایان به کرونا، تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران صورت گرفت.

همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی هلال ایران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، با توجه به وقوع همه گیری دنیای ویروس کرونا از سال 2019 و گسترش در سطح دنیای و همچنین جدال ملل مختلف در سال 2020 متاسفانه بعد از گذشت چهار ماه از سال 2021 این پاندمی نه تنها ریشه کن نشده است بلکه شاهد ابعاد تازه ای از میزان شیوع در دنیا به ویژه در کشور ایران هستیم.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی گفت: بهترین راه مبارزه در شرایط کنونی انجام غربالگری های دقیق و سریع افراد جامعه و در پی آن رصد مبتلایان جهت جلوگیری از ورود آن ها در میان جوامع سالم است. در راستای اجرای برنامه کاری مشترک و استفاده از ظرفیت های پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان مستقر، با مجتمع دارویی درمانی هلال ایران (جمعیت هلال احمر) تفاهم نامه ای را منعقد نموده ایم.

دکتر کوروش پرند یکی از موضوعات این تفاهم نامه را استفاده از ظرفیت های طرفین تفاهم نامه در راستای انجام غربالگری های دقیق و سریع افراد جامعه بیان نمود و اضافه کرد: همکاری در اجرای سیاست های غربالگری های دقیق تا رسیدن به مرحله واکسیناسیون عمومی، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی جهت سرعت بخشیدن به غربالگری مبتلایان به ویروس Covid19 در مرحله اول و مشارکت در واکسیناسیون عمومی در مرحله بعدی و اجرای برنامه های کنترل محور پاندومی ذیل سیاست های مبارزه با ویروس منحوس کرونا تا زمان برگشتن به حالت عادی جامعه و گذر از شرایط اضطراری از دیگر موارد این تفاهم نامه است.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی ادامه اجرای این تفاهم نامه را منوط به وجود سازوکار تعیین برای اجرای برنامه های منظم نمونه گیری یا واکسیناسیون دانست و ادامه داد: منابع اقتصادی برای اجرای برنامه های منظم نمونه گیری یا واکسیناسیون از محل منابع مردمی یا در صورت لزوم جذب منابع دولتی یا خصوصی با همکاری طرفین در قالب همکاری در جهت واکسیناسیون عمومی و نظایر آن تأمین می گردد.

به گفته دکتر پرند اضافه کرد: در این راستا مجتمع دارویی درمانی هلال ایران متعهد شده شناسایی ظرفیت های غربالگری، شناسایی مناطق منتخب با اولویت مناطق تحت مدیریت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، هماهنگی با پارک های علم و فناوری منتخب برای اجرای برنامه های کنترل محور پاندمی در مناطق مختلف کشور و هماهنگی با سازمان های مربوط برای در اختیار گذاشتن فضای مورد احتیاج احتاقتصادی را برعهده بگیرد.

وی اضافه کرد: تهیه محتوای آموزش های پیشگیری و درمان محور با توجه به شدت بیماری در قالب پلتفرم تعیین متناسب با شرایط اشخاص مبتلا، تجهیز و فراهم سازی امکانات لازم برای ارایه خدمات غربالگری مورد احتیاج جامعه هدف، ارایه سازوکار اجرایی و چارچوب کار به انضمام پیش بینی اماکن مورد احتیاج به منظور توسعه طرح، پیاده سازی آموزش های مهارت های پیشگیری به صورت مجازی و یا حضوری و یا کارگاه آموزشی و ... متناسب با شرایط اعلامی دوره کرونا در مناطق هدف، مدیریت و راهبری سامانه ها و امکانات فضای مجازی به صورت برخط و ثبت

فرآیند ها و اطلاعات مربوط به اجرای طرح های ذیل سازوکار این تفاهم نامه از جمله تعهدات پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1368

به "همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی هلال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی هلال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید