نیمی از کل دارایی های آمریکا در انحصار چهار بانک بزرگ

به گزارش فروش برتر، جی پی مورگان کماکان بزرگ ترین بانک آمریکایی باقی مانده است.

نیمی از کل دارایی های آمریکا در انحصار چهار بانک بزرگ

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بانک مرکزی آمریکا در گزارشی به بررسی میزان دارایی بانک های بزرگ این کشور پرداخته است و از انحصار چهار بانک بزرگ این کشور بر بانکداری آمریکا خبر داده است به گونه ای که نیمی از کل دارایی های بانکی آمریکا در اختیار این چهار بانک بوده است.

در ادامه با 10 بانک بزرگ آمریکا آشنا می شوید:

1- جی پی مورگان

یکی از بزرگ ترین بانک های جهان که از جمله پیشتازان عرصه بانکداری اینترنتی در جهان نیز محسوب می شود. این بانک که بیشترین بودجه تحقیق و توسعه را در بین بانک های آمریکا با 11.4 میلیارد دلار دارد، با 2.74 تریلیون دلار دارایی، جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین بانک آمریکا حفظ کرده است. این بانک چند ماه پیش از ارز دیجیتالی خود که برای استفاده در شبکه داخلی پرداخت این بانک توسعه داده شده بود رونمایی کرد اما اعلام کرده است که فعلا برای عرضه یک ارز دیجیتالی به شکل عمومی را ندارد.

2- بنک آف آمریکا

این بانک بیشتر از همه روی جذب مشتریان جوان تمرکز کرده است و دارای امکانات مخصوصی برای خانواده ها است. در حال حاضر این بانک 2.38 تریلیون دلار دارایی دارد که 10 میلیارد دلار بیشتر از گزارش قبلی است.

3- سیتی گروپ

این بانک که به خاطر برنامه های بازنشستگی و پس انداز خود معروف است دارای 1.96 تریلیون دلار دارایی است.

4- ولز فارگو

از هر 100 بنگاه بزرگ آمریکایی به طور متوسط 78 بنگاه دارای ارتباط با این بانک هستند. تسهیلات این بانک در زمینه اعطای اعتبارات آن را به بانکی محبوب برای فعالان تجاری تبدیل کرده است. در حال حاضر این بانک 1.89 تریلیون دلار دارایی دارد.

5- گلدمن ساکس

این بانک که با اپل برای تولید کارت اعتباری موسوم به اپل کارد همکاری دارد، دارای 925 میلیارد دلار دارایی است.

6- مورگان استنلی

این بانک 875 میلیارد دلار دارایی دارد. این بانک در حال حاضر روی توسعه یک کیف پول دیجیتالی کار می کند که بازار هدف آن عمدتا متمرکز بر آمریکای شمالی و مخاطبان آن را جوانان تشکیل میدهند.

7- یو اس بنکورپ

این بانک که مقر آن در مینیاپولیس واقع شده است 475 میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد و یکی از بانک های پیش رو آمریکا در زمینه همکاری با آمازون، فیسبوک، اپل و گوگل است.

8- پی ان سی

با وجود محدود بودن فعالیت این بانک به تنها 19 ایالت آمریکا، 400 میلیارد دلار دارایی در اختیار پی ان سی، آن را به هشتمین بانک بزرگ آمریکا تبدیل کرده است. این بانک یکی از بالاترین افزایش ها در میزان دارایی های خود را داشته است به گونه ای که نسبت به گزارش قبلی، میزان دارایی های در اختیار این بانک 18 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

9- تی دی بانک

این بانک ابتدا در پورتلند آمریکا تاسیس شد اما سپس مقر خود را به کانادا انتقال داد. با این حال این بانک به فعالیت خود در آمریکا ادامه داده است و اکنون 384 میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد.

10- کپیتال وان

این بانک که 373 میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد، بیش از همه بر روی کارت های اعتباری و وام خودرو متمرکز است.

  • ارزش دلار به شدت افت خواهد کرد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 345

به "نیمی از کل دارایی های آمریکا در انحصار چهار بانک بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از کل دارایی های آمریکا در انحصار چهار بانک بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید