مسمومیت230 نفر در آذربایجان شرقی بر اثر مصرف الکل ، 20 نفر فوت کردند

به گزارش فروش برتر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از ابتدای اسفند 98 تا سوم فروردین امسال، 230 نفر در استان آذربایجان شرقی بر اثر استفاده خوراکی الکل صنعتی (متانول) مسموم شده و 20 نفر آن ها فوت کرده اند.

مسمومیت230 نفر در آذربایجان شرقی بر اثر مصرف الکل ، 20 نفر فوت کردند

به گزارش فروش برتر آنلاین، روزبه رجایی در جمع فروش برتر اضافه کرد: از مجموع مراجعه کنندگان مسمومیت با الکل به مراکز درمانی آذربایجان شرقی، 46 نفر در بخش های ویژه آی سی یو و 121 نفر در بخش های عادی بستری شده و 43 نفر نیز به دلیل نداشتن مشکل و خفیف بودن علایم، ترخیص شده اند.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد مراجعان از شهرستان های تبریز و اهر هستند، اضافه کرد: در بین مراجعان با مسمومیت الکلی، مراجعه کننده خانم هم داریم و اغلب مراجعان جوان و زیر 45 سال هستند.

رجایی اظهار کرد: مراجعه با مسمومیت الکلی به بیمارستان های استان فرایند کاهشی نداشته و همچنان ادامه دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، کشنده ترین عارضه مصرف متانول را اسیدوز یا افزایش اسیدیته خون مطرح کرد و گفت: در صورت مراجعه به موقع می توان با یک سری اقداماتی مانند همودیالیز از مرگ جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد: اغلب موارد منجر به بستری در بخش های ویژه و بخش های عادی، دیالیز می شوند و مواردی از نابینایی و کم بینایی هم در بین این افراد وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 678

به "مسمومیت230 نفر در آذربایجان شرقی بر اثر مصرف الکل ، 20 نفر فوت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسمومیت230 نفر در آذربایجان شرقی بر اثر مصرف الکل ، 20 نفر فوت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید