مجروح شدن خبرنگاران تی آر تی ورلد ترکیه در جریان پوشش اعتراضات آمریکا

به گزارش فروش برتر، دو تن از خبرنگاران شبکه تلویزیونی تی آر تی ورلد ترکیه هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا مورد اصابت گلوله های پلاستیکی پلیس قرار گرفته و مجروح شدند.

مجروح شدن خبرنگاران تی آر تی ورلد ترکیه در جریان پوشش اعتراضات آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه تلویزیونی تی آر تی ورلد ترکیه طی بیانیه ای خاطرنشان کرد: دو تن از خبرنگاران ما هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در ایالات مینیاپولیس و واشنگتن آمریکا که در پی کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاه پوست این کشور توسط یک افسر پلیس آغاز و همچنان ادامه دارد، با اصابت گلوله های پلاستیکی نیروهای امنیتی آمریکایی که برای متفرق کردن معترضان از آن استفاده می کنند، مجروح شدند.

سالی آیحان، خبرنگار تی آر تی ورلد در واشنگتن هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در مقابل کاخ سفید در جریان حمله بی رحمانه نیروهای امنیتی آمریکا به معترضان از ناحیه قفسه سینه و پای خود مورد اصابت گلوله پلاستیکی قرار گرفت.

از سوی دیگر لیونل دونووان و بارباروس سایلگان خبرنگار و تصویربردار تی آر تی ورلد در شهر مینیاپولیس که به عنوان کانون اعتراضات و خشونت پلیس، تنش در این شهر به شدت بالا گرفته است، نتوانستند از خشونت پلیس فرار کنند و دونووان در حمله پلیس به معترضان از ناحیه کشاله ران خود با صابت گلوله پلاستیکی مجروح شد.

گفتنی است که آمریکا در این روزها با یکی از بزرگترین اعتراضات مردمی در تاریخ این کشور روبرو است. علی رغم خشونت پلیس آمریکا، خبرنگاران تی آر تی ورلد به پوشش حوادث در نقاط مختلف این کشور ادامه می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 813

به "مجروح شدن خبرنگاران تی آر تی ورلد ترکیه در جریان پوشش اعتراضات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجروح شدن خبرنگاران تی آر تی ورلد ترکیه در جریان پوشش اعتراضات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید