فیفا 23 برای نخستین بار قابلیت کراس پلی خواهد داشت؛ بازی بین پلتفرم ها

به گزارش فروش برتر، طبق اطلاعات منتشر شده، فیفا 23 دارای قابلیت کراس-پلی (Cross-Play) خواهد بود. این برای اولین بار است که این قابلیت در مجموعه فیفا قرار می گیرد. با توجه به این قابلیت بازیکنان روی کنسول های مختلف؛ اعم از پلی استیشن، ایکس باکس و کامپیوتر می توانند این بازی را با یکدیگر تجربه کنند.

فیفا 23 برای نخستین بار قابلیت کراس پلی خواهد داشت؛ بازی بین پلتفرم ها

در گزارش نو اعلام شده که تکنولوژی Hypermotion شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) نیز پیشرفت بسیاری داشته است. این تکنولوژی در گذشته به این صورت بود که با استفاده از یک لباس خاص، حرکات بازیکنان را ضبط کرده و در بازی از آن استفاده می کردند. حال اینطور که به نظر می رسد این تکنولوژی به حدی پیشرفته شده که می تواند از دوربین استادیوم ها استفاده کند. پس دیگر نیازی به لباس ها و پوشش های خاص نیست.

این تکنولوژی نو توانایی جمع آوری 100 برابر اطلاعات بیشتر در تاریخ مجموعه فیفا است. به همین دلیل به طور کلی بسیار بهینه تر از سیستم گذشته است.

فیفا 23 شامل جام جهانی نیز خواهد بود. این مورد درباره هر دو گروه مردان و زنان صدق می کند. همینطور اینکه الکترونیک آرتز قصد دارد تا قراردادهای خود را در بخش فوتبال زنان توسعه دهد. چندی پیش نیز اعلام شد که نام فیفا باعث شده تا این مجموعه محدود بشود. طبق گزارشاتی که منتشر شده کمپانی فیفا مانع از توسعه این مجموعه شده است. به این گونه که مانع از ساخت حالتی به جز حالت عادی 11 نفر در برابر 11 نفر دیگر باشد.

طبق چیزی که الکترونیک آرتز اعلام کرده تنها سود این نام برای این شرکت در زمینه جام جهانی بوده است. مگرنه در حالت عادی هیچ مورد اضافی ای برای این بازی نداشته است. الکترونیک آرتز گفت که دیگر ارتباطی با فیفا نخواهد داشت. با اینحال به دلیل اینکه قراردادهای بازیکنان، استادیوم ها و لیگ ها به صورت جداگانه بسته شده اند، این موارد باقی خواهند ماند. فیفا نیز گفت که تمایل دارد در آینده با شرکت های بازی سازی دیگر همکاری داشته باشد.

اخیراً نیز اعلام شده که الکترونیک آرتز در بسیاری از قراردادهای خود نام EA Sports FC را ذکر کرده است. پس امکان دارد که این نام، نام نو مجموعه فیفا باشد.

مجموعه فیفا را می توان گسترده ترین مجموعه در مورد فوتبال دانست. همه افراد نیز آن را با نام فیفا می شناسند. پس قطعاً تعویض نام برای این مجموعه گام بزرگی خواهد بود. از طرفی در این چند سال اخیر این مجموعه افت زیادی داشته و بیشتر موارد عرضه شده نیز تکراری بودند. به همین دلیل خوب است که ما شاهد یک تغییر در رویه کلی مجموعه فیفا باشیم.

منبع: VideoGamesChronicle.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1803

به "فیفا 23 برای نخستین بار قابلیت کراس پلی خواهد داشت؛ بازی بین پلتفرم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا 23 برای نخستین بار قابلیت کراس پلی خواهد داشت؛ بازی بین پلتفرم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید