فصاحت: 50 هکتار مزارع آبیاری شده با فاضلاب معدوم شد

به گزارش فروش برتر، رئیس جهاد کشاورزی استان تهران گفت: 50 هکتار از مزارعی که با فاضلاب در استان تهران کشت شده بودند معرفی شده اند و اکنون توسط دستگاه های ذی ربط در حال معدوم سازی هستند.

فصاحت: 50 هکتار مزارع آبیاری شده با فاضلاب معدوم شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، ایوب فصاحت رئیس جهاد کشاورزی استان تهران در نشست خبری به مناسب هفته جهاد کشاورزی گفت: میزان تولیدات محصولات کشاورزی استان در سال 99 به 6.4 میلیون تن رسیده است که 5.6 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی افزود: میزان تجهیز سامانه های نوین آبیاری در سال 99، 73648 هکتار بوده است که در مقایسه با سال قبل 8.3 درصد رشد داشته است و 74 درصد از اراضی کشاورزی که قابلیت تجهیز به سیستم های نوین آبیاری دارند، اجرایی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران درباره شرایط بهره وری آب در استان تهران گفت: افزایش راندمان آبیاری در فاصله سال های 95 تا 99 از 2 کیلوگرم به 2.5 کیلوگرم افزایش یافته است.

به گفته فصاحت، هم اینک سطح گلخانه های استان تهران 4400 هکتار است که سالانه یک میلیون تن محصول تولید می کنند.

50 هکتار از اراضی کشاورزی آبیاری شده با فاضلاب معدوم شد

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره آخرین شرایط ورود آب های نامتعارف و فاضلاب های شهری و صنعتی به مزراع کشاورزی استان، شرح داد: 50 هکتار از اراضی که از فاضلاب در استان تهران برای کشاورزی استفاده می کردند، معرفی شده اند و اکنون توسط دستگاه های ذی ربط در حال معدوم سازی است.

فصاحت افزود:، اما اکنون خبر نداریم که این اراضی به طور کامل معدوم شده اند یا خیر، چون مسئولیت معدوم سازی این اراضی با دستگاه های دیگر است.

این مقام مسئول گفت: به غیر از فاضلاب، آب های نامتعارف دیگری در استان تهران وجود دارد که به زمین های کشاورزی وارد شده می شود، این آب ها فاضلاب نیستند، اما در بالادست خود توسط آلاینده های مختلف آلوده شده و ناخالصی دارند.

وی گفت: ما به کشاورزی توصیه می کنیم که از این آب های نامتعارف تنها برای تولید پنه، چوب و دانه کانولا برای تولید روغن دیزل استفاده کننداما این آب های برای گندم، جو و ذرت در سطحی بالغ بر 30 هزار هکتار استفاده می شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: باید به حق آب کشاورزان استان نیز توجه داشت و وزارت نیرو برای تصفیه آب این بخش اقدامات بیشتری انجام دهد.

بازار مرغ تا خاتمه هفته متعادل می شود

وی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره کمبود و گرانی مرغ گفت: ریشه مسائل امروز بازار مرغ یارانه غیر هدفمندی است که به این بخش داده می شود شاید اگر این یارانه در جای خودش تخیص داده شده بود اکنون شاهد قیمت های دربازار مرغ نبودیم.

فصاحت افزود: توزیع نامتعارف مرغ در برخی از استان های نیز موجب گرانی و کمبود مرغ در استان تهران شده است به طوری که برخی از استان گاهی اوقات اجازه خروج مرغ از استان خود را نمی دهند که این موضوع فرایند تعادل بازار در استان تهران را بر هم می زند.

وی گفت: در صورتی که در بازار مرغ دخالت نشود و اجازه داده شود بازار کار خود را انجام دهد به صورت اتوماتیک تنظیم خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: تا آخر هفته از شرمندگی مردم استان تهران خارج می شویم و میزان توزیع مرغ در بازار را به دو برابر افزایش می دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1457

به "فصاحت: 50 هکتار مزارع آبیاری شده با فاضلاب معدوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصاحت: 50 هکتار مزارع آبیاری شده با فاضلاب معدوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید