آشنایی با زیبایی های شهرهای کانادا

به گزارش فروش برتر، کانادا کشوری پهناور و زیبا در آمریکای شمالی است که با طبیعت خیره کننده و شهرهای مدرن خود، هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. کانادا به دلیل کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی بالا و طبیعت بکر و بی نظیر، یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و سفر است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از زیباترین شهرهای کانادا بپردازیم تا با این کشور زیبا بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با زیبایی های شهرهای کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

تورنتو

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و مرکز استان انتاریو است. این شهر به دلیل تنوع فرهنگی بالا، آسمان خراش های سر به فلک کشیده و جاذبه های گردشگری متعدد، به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کانادا تبدیل شده است.

از جمله جاذبه های گردشگری تورنتو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برج CN: برج CN نماد شهر تورنتو و یکی از مرتفع ترین برج های جهان است. از بالای این برج می توانید چشم انداز بی نظیری از شهر تورنتو و اطراف آن را ببینید.
 • آبشار نیاگارا: آبشار نیاگارا یکی از مشهورترین آبشارهای جهان است که در فاصله ای کوتاه از شهر تورنتو قرار دارد. این آبشار منظره ای بسیار زیبا و دیدنی دارد و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کانادا است.
 • موزه سلطنتی انتاریو: موزه سلطنتی انتاریو یکی از بزرگترین موزه های آمریکای شمالی است که در زمینه های مختلفی از جمله تاریخ طبیعی، فرهنگ و هنر فعالیت می کند.
 • گالری هنری انتاریو: گالری هنری انتاریو یکی از بزرگترین گالری های هنری آمریکای شمالی است که آثار هنری ارزشمندی از هنرمندان کانادایی و بین المللی را به نمایش می گذارد.
 • جزیره تورنتو: جزیره تورنتو جزیره ای زیبا در نزدیکی شهر تورنتو است که با سوار شدن بر کشتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این جزیره مکان مناسبی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و لذت بردن از طبیعت است.

مونترال

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و مرکز استان کبک است. این شهر به دلیل فرهنگ غنی فرانسوی، معماری زیبا و جاذبه های گردشگری متعدد، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کانادا است.

از جمله جاذبه های گردشگری مونترال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهر قدیمی مونترال: شهر قدیمی مونترال یکی از قدیمی ترین مناطق آمریکای شمالی است که خیابان های سنگفرش شده، ساختمان های قدیمی و کافه های دنج زیادی دارد.
 • کوه رویال: کوه رویال کوهی زیبا در نزدیکی شهر مونترال است که از بالای آن می توانید چشم انداز بی نظیری از شهر را ببینید.
 • موزه تمدن مونترال: موزه تمدن مونترال یکی از بزرگترین موزه های کانادا است که در زمینه های مختلفی از جمله تاریخ، فرهنگ و هنر فعالیت می کند.
 • باغ گیاه شناسی مونترال: باغ گیاه شناسی مونترال یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی جهان است که مجموعه متنوعی از گیاهان از سراسر جهان را در خود جای داده است.
 • میدان ژاک کارتیه: میدان ژاک کارتیه یکی از مهم ترین میادین شهر مونترال است که با سنگفرش های قرمز و ساختمان های قدیمی خود، حال و هوای اروپایی دارد.

ونکوور

ونکوور سومین شهر بزرگ کانادا و مرکز استان بریتیش کلمبیا است. این شهر به دلیل موقعیت مکانی زیبا، طبیعت بکر و جاذبه های گردشگری متعدد، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کانادا است.

از جمله جاذبه های گردشگری ونکوور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارک استنلی: پارک استنلی یکی از بزرگترین پارک های شهری آمریکای شمالی است که در قلب شهر ونکوور قرار دارد. این پارک مکان مناسبی برای پیاده روی، دوچرخه سواری، پیک نیک و لذت بردن از طبیعت است.
 • کوه گروس: کوه گروس کوهی زیبا در نزدیکی شهر ونکوور است که از بالای آن می توانید چشم انداز بی نظیری از شهر و اطراف آن را ببینید.
 • پل معلق کاپیلانو: پل معلق کاپیلانو یکی از معلق ترین پل های جهان است که در نزدیکی شهر ونکوور قرار دارد. این پل تجربه ای هیجان انگیز و فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهد زد.
 • موزه انسان شناسی ونکوور: موزه انسان شناسی ونکوور یکی از بزرگترین موزه های کانادا است که در زمینه فرهنگ و هنر بومیان کانادا فعالیت می کند.
 • آکواریوم ونکوور: آکواریوم ونکوور یکی از بزرگترین آکواریوم های آمریکای شمالی است که در پارک استنلی قرار دارد. این آکواریوم محل زندگی گونه های مختلفی از جانوران دریایی است و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ونکوور است.
 • جزیره گرانویل: جزیره گرانویل جزیره ای زیبا در نزدیکی شهر ونکوور است که با سوار شدن بر قایق می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این جزیره مکان مناسبی برای خرید سوغاتی، بازدید از بازارهای محلی و لذت بردن از رستوران ها و کافه های متعدد است.

کالگری

کالگری چهارمین شهر بزرگ کانادا و مرکز استان آلبرتا است. این شهر به دلیل طبیعت کوهستانی زیبا، جاذبه های گردشگری متعدد و برگزاری جشنواره های مختلف، به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کانادا تبدیل شده است.

از جمله جاذبه های گردشگری کالگری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارک ملی بنف: پارک ملی بنف یکی از زیباترین پارک های ملی جهان است که در فاصله ای کوتاه از شهر کالگری قرار دارد. این پارک دارای مناظر طبیعی خیره کننده ای از جمله کوه های سر به فلک کشیده، دریاچه های آبی زلال و جنگل های سرسبز است.
 • شهرک المپیک پارک: شهرک المپیک پارک محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی 1988 است که در حال حاضر به عنوان یک جاذبه گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد. در این شهرک می توانید از جاذبه های مختلفی از جمله برج کالگری، غارهای ناهارخوری و سالن اسکی سرپوشیده لذت ببرید.
 • موزه سلطنتی تیرل: موزه سلطنتی تیرل یکی از بزرگترین موزه های تاریخ طبیعی آمریکای شمالی است که در زمینه دایناسورها فعالیت می کند. این موزه دارای مجموعه ای ارزشمند از فسیل های دایناسورها و سایر جانوران ماقبل تاریخ است.

اوتاوا

اوتاوا پایتخت کانادا و مرکز استان انتاریو است. این شهر به دلیل معماری زیبای پارلمان، موزه های متعدد و جشنواره های مختلف، به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کانادا تبدیل شده است.

از جمله جاذبه های گردشگری اوتاوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارلمان هیل: پارلمان هیل مقر پارلمان کانادا است. این ساختمان به دلیل معماری زیبای خود، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اوتاوا است.
 • کانال ریدو: کانال ریدو کانالی زیبا در مرکز شهر اوتاوا است که در فصل زمستان یخ می زند و تبدیل به یک پیست اسکیت روی یخ بزرگ می شود.
 • گالری ملی کانادا: گالری ملی کانادا یکی از بزرگترین گالری های هنری آمریکای شمالی است که آثار هنری ارزشمندی از هنرمندان کانادایی و بین المللی را به نمایش می گذارد.
 • موزه جنگ کانادا: موزه جنگ کانادا یکی از بزرگترین موزه های جنگ جهان است که در زمینه تاریخ نظامی کانادا فعالیت می کند. این موزه دارای مجموعه ای ارزشمند از سلاح ها، وسایل نقلیه و هواپیماهای نظامی است.

شهر کبک

شهر کبک، مرکز استان کبک، یکی از قدیمی ترین شهرهای آمریکای شمالی است که به دلیل معماری زیبای خود، به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این شهر دارای خیابان های سنگفرش شده، ساختمان های قدیمی و کلیساهای تاریخی بسیاری است.

از جمله جاذبه های گردشگری شهر کبک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهر قدیمی کبک: شهر قدیمی کبک یکی از قدیمی ترین مناطق آمریکای شمالی است که خیابان های سنگفرش شده، ساختمان های قدیمی و کلیساهای تاریخی بسیاری دارد.
 • قلعه لوئی هفدهم: قلعه لوئی هفدهم یکی از بزرگترین قلعه های نظامی در آمریکای شمالی است که در سال 1673 توسط فرانسوی ها ساخته شد.
 • کلیسای نوتردام کبک: کلیسای نوتردام کبک یکی از زیباترین کلیساهای مذهبی در آمریکای شمالی است که در سال 1824 ساخته شد.
 • پارک ملی یاکوب-کارتیه: پارک ملی یاکوب-کارتیه یکی از زیباترین پارک های ملی کانادا است که در نزدیکی شهر کبک قرار دارد.

نتیجه گیری

کانادا کشوری پهناور و زیبا با طبیعت خیره کننده و شهرهای مدرن است که هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در این مقاله به معرفی برخی از زیباترین شهرهای کانادا پرداختیم تا با این کشور زیبا بیشتر آشنا شوید.

هنگام برنامه ریزی سفر به کانادا، می توانید با توجه به علایق خود، شهرهایی را که می خواهید از آن ها بازدید کنید انتخاب کنید. برای مثال، اگر به طبیعت علاقه دارید، می توانید به شهرهایی مانند ونکوور و کالگری سفر کنید. اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه دارید، می توانید به شهرهایی مانند تورنتو و مونترال سفر کنید. و اگر به دنبال یک شهر مدرن و پویا هستید، می توانید به شهر اوتاوا سفر کنید.

انتشار: 22 آبان 1402 بروزرسانی: 23 آبان 1402 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 645

به "آشنایی با زیبایی های شهرهای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با زیبایی های شهرهای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید