دستکش های دارای حسگر فشار ممکن است به کاهش مرده زایی جنین در کشورهای در حال توسعه کمک کنند

به گزارش فروش برتر، بر اساس گزارش یونیسف، اکثریت قریب به اتفاق موارد مرده زایی در کشورهای فقیر رخ می دهد. اما یک دستکش جراحی تازه با ویژگی داشتن حسگر فشارممکن است مقدار این موارد را کم کند و به پزشکان اجازه دهد راحت تر متوجه جهت گیری نوزاد در رحم شوند.

دستکش های دارای حسگر فشار ممکن است به کاهش مرده زایی جنین در کشورهای در حال توسعه کمک کنند

بسیاری از موارد مسائل زایمان به علت جهت گیری نامطلوب جنین در رحم است، طوری که جنین نمی تواند از کانال زایمان عبور کند.

در کشورهای ثروتمندتر، از سونوگرافی و سایر فناوری ها می توان برای تشخیص درستی شرایط جنین استفاده کرد. متأسفانه، کلینیک ها در کشورهای در حال توسعه اغلب فاقد چنین دستگاه های تصویربرداری گران قیمتی هستند. اینجاست که دستکش وارد می شود!

این دستکش که از طریق دانشمندان دانشگاه کالج لندن ساخته شده است، در واقع فقط یک دستکش جراحی استاندارد با حسگرهای فشار است که روی نوک انگشتان آن چاپ شده است. هزینه تولید آن تنها 1 دلار آمریکا است.

حسگرها از نانوکامپوزیت های اکسید فلزی ساخته شده اند که هنگام لمس یا مالش اشیاء، جریان الکتریکی تولید می کنند. نکته مهم این است که آن ها به اندازه ای نازک و حساس هستند که حتی زمانی که دستکش دوم بالای آن ها پوشیده می شود، همچنان کار می کنند.

ایده این است که اگر زنی زایمان سختی را تجربه می کند، پزشک بالینی که معاینه واژینال را انجام می دهد، می تواند با دستکش متوجه شود که سر نوزاد در کجا واقع شده است و به چه سمتی است و جهت گیری او را مشخص کند. علاوه بر این، حسگرها به کاربر می گویند که چقدر نیرو وارد شود تا از آسیب رساندن به کودک جلوگیری کند.

دستکش به پزشک نشان می دهد که با توجه به تماس با سوچورهای جمجمه کودک (مفاصلی که استخوان های سر را به هم چسبانده اند)، کدام سمت سر نوزاد حس شده است.

نمونه اولیه دستکش قبلاً با موفقیت برای شناسایی سوچورهای سر نوزاد مدل سیلیکونی استفاده شده . آزمایشات بالینی مربوط به تولد واقعی انسان در حال حاضر در حال برنامه ریزی است.

این تحقیق در نشریه Frontiers in Global Womens Health منتشر شده.

منبع: یک پزشک
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1979

به "دستکش های دارای حسگر فشار ممکن است به کاهش مرده زایی جنین در کشورهای در حال توسعه کمک کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستکش های دارای حسگر فشار ممکن است به کاهش مرده زایی جنین در کشورهای در حال توسعه کمک کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید