جنس فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن

به گزارش فروش برتر، آنالیز موتورهای جست وجوی ملکی که فایل ها را براساس قیمت پیشنهادی دسته بندی می نمایند، نشان می دهد تعداد فایل های سبزپوش در بازار رو به افزایش است.

جنس فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن

به گزارش دنیای اقتصاد، اگرچه عمق رکود معاملات مسکن در تهران به حدی است که ماهانه جز تعدادی معامله ضروری، خرید و فروشی انجام نمی گردد اما به نظر می رسد فروشندگان زیادی اصرار دارند که در همین بازار بی رمق ملک خود را بفروشند.

به نظر می رسد از میان کسانی که قصد فروش جدی دارند و املاک خود را نزد واسطه ها فایل نموده اند، یک گروه مصرتر از دیگران هستند. این گروه مالکان آپارتمان های اصطلاحا مساله دار هستند؛ کسانی که املاک آنها یک یا چند مشخصه از میان مواردی که نام برده می گردد را دارد؛ از قبیل ملک زیرهمکف یا بدون پارکینگ و آسانسور، ساختمان قدیمی، واقع شده در کوچه های تنگ غیرخودرویی که در بافت های فرسوده قرار دارند، بدون سند و قولنامه ای؛ واقع در محله های پرسروصدا و پرتردد بدون داشتن پنجره دوجداره که عایق صوت باشد و....

هر یک از این مسائل می تواند به تنهایی مالک را به فکر تبدیل به احسن بیندازد و به همین دلیل این گروه از مالکان اکنون قصدشان برای فروش جدی شده تا بتوانند در همین فضای کم رونق، خرید ملکی بعدی خود را انجام دهند. به این ترتیب عرضه آپارتمان های قیمت مناسب که بهای فروش آنها زیر قیمت میانگین محله است، در هفته های اخیر افزایش یافته است.

به گفته واسطه های ملکی، مالکان این قبیل فایل ها هم از نوع مصرفی و هم از نوع سرمایه ای هستند که بعضا ملک را با مستاجر واگذار می نمایند. خریداران این فایل ها اما بسیار کم تعداد هستند. در بازاری که حتی املاک بدون مشکل ماه هاست در صف فروش به جای مانده اند، صرفا کسانی که بودجه ناکافی دارند و می خواهند پول خود را به دارایی ملکی تبدیل نمایند، ممکن است به انجام چنین خریدی تن دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1518

به "جنس فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنس فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید